ZPRAVODAJSTVÍ

Na podobě ohňostroje se zastupitelé nedohodli

6. února 2020, 10:00, jak
Šumperk – Diskuze o budoucí podobě ohňostroje na slavnostech města, která se rozhořela na posledním jednání šumperského zastupitelstva, k ničemu nevedla. Na tom, jestli ohňostroj zrušit, zachovat nebo omezit, se zastupitelé nedohodli.

 „Ohňostroj trvá pár minut, nestojí mnoho, nicméně jsem dal dohromady fakta a je třeba zamyslet se nad tím, jestli se této zábavy nevzdát. Ohňostroj by v programu oslav města nahradila jiná alternativa,“ uvedl místostarosta města Jakub Jirgl.

Diskuze, která se poté mezi zastupiteli rozpoutala, trvala několik desítek minut. Jednalo se také o tom, zda hlučný ohňostroj nenahradit jeho tichou variantou. Právě rámus vadí mnoha lidem víc, než samotné světelné efekty.

„Ohňostroj je tradiční akcí, na kterou se Šumperané těší. Je spousta jiných hlučných činností ve městě, které neřešíme. Proto bych ani tuto pyrotechnickou show nerušil,“ hájil zachování ohňostroje zastupitel Tomáš Potěšil.

Zastupitelé neschválili zrušení ohňostroje ani jeho tichou variantu. Jeho podoba tak bude letos stejná, jako v minulosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.2.2020 10:10
Titulek: bože odpusť
Autor: šumperák
31
To snad není možné ....takové kraviny řešíme ??? To nejsou důležitější věci k řešení .... opravdu jak skupina neumětelů a za to berou vysoké platy ???? Fuj, hamba ....
Reagovat
Datum: 6.2.2020 11:25
Titulek: ble ble ble
Autor: hrobař
18
Tichý a neviditelný jednoduše žádný. Amen
Reagovat
Datum: 6.2.2020 17:10
Titulek: tedy
Autor: aNONYM
14
Jsem na straně zvířátek. Pokud je to stresuje, a pište si, že ano, pak se této taškařice rád vzdám neb zvířátka jsou naši kamarádi.
Reagovat
Datum: 6.2.2020 18:16
Titulek: Re: tedy
Autor: X
31
Tak ať tam nechodí nikdo je nenutí. A taky by mohly přestat ochcávat rohy domů . Ať jim majim majitelé koupí domy a mohou si ochcávat svoje rohy.
Reagovat
Datum: 6.2.2020 18:47
Titulek: haf haf haf
Autor: Winkler Ivo
19
Kdyby jen rohy domů, ale i v parcích kde si děti hrají, však se stačí ráno koukat kolik lidí chodí se psy vosrávat a voschcávat trávu do parku k hasičárně nebo do lesoparku Cihelna, jaké 50 kilové obludy lítají volně bez náhubku bez vodítka... To jsou naši "ušlechtilí" šumperští pejskaři! Nejsou takoví všichni, ale těch neukázněných je dost.
Reagovat
Datum: 8.2.2020 09:08
Titulek: Re: haf haf haf
Autor: aNONYM
Přesně - pejskaři, ne psi. Je to problém lidí a ne psů.
Reagovat
Datum: 7.2.2020 09:47
Titulek: Re: tedy
Autor: Anonym
Ruší zvířátka? A dřív to nevadilo?Mám dost z vás a takových lidi.Vite co?Já bych zakázal i ježdění MHD aut,potom bych zrušil pekárny,továrny a chemicke postřiky polí. Co kdyby náhodou se toho zvířátka nadýchal????Potom bych ještě zakázal veškerý tabákový průmysl Protože to taky přece vadi.Pak bych zrušil pro jistotu i stavebnictví protoze přece základy baráku a domů jdou taky do země a co kdyby náhodou...A v poslední řadě taky kremaci ne??????!!!!
Reagovat
Datum: 8.2.2020 07:03
Titulek: Re: tedy
Autor: X
29
Kdo ruší zvířata holt prostě majitel psa by si měl uvědomit že má zvíře. A podle toho se chovat k cizímu majetku a ostatním. Nic víc nic míň.
Reagovat
Datum: 8.2.2020 09:06
Titulek: Re: tedy
Autor: aNONYM
17
Já mám zase dost z vám podobných primitivů. Pekárna peče chleba, životní potřebu lidí. Ohňostroj je jen zábava, kterou k životu nepotřebujete. Takže ty vaše příklady jsou zcela mimo.
Reagovat
Datum: 9.2.2020 17:35
Titulek: Re: tedy
Autor: X
28
Zajdi se podívat se podívat do útulků jak se psomilové chovají. A ochcaný rohy domů, hovna v trávě v pískovištích ty k životu potřebujeme ? Ještě že máme primitivy co to zařídí
Reagovat
Datum: 7.2.2020 12:42
Titulek: Nejde přeci jen o psy
Autor: Marcela
27
Mrzí mne lidská sobeckost, kdy spousta lidí má pocit, že jsou středobodem světa a neuvědomují si, že pokud vyhyne lidstvo - nestane se vůbec nic. Zvířata přežijí, ale my lidé bez zvířat nepřežijeme. Vůbec v případě ohňostroje přeci nejde o psy a kočky (i když i oni hlukem trpí), ale o volně žijící zvířata a hlavně ptáky. Ohňostroj je přeci něco, bez čeho se snadno obejdeme, tak proč to v zájmu hlavně volně žijících ptáků, ale i dalších zvířat, kterým často bereme jejich životní prostor, neudělat? Je to opravdu taková oběť?
Reagovat
Datum: 8.2.2020 07:01
Titulek: Re: Nejde přeci jen o psy
Autor: X
34
Co je sobeckého na tom aby mi psi neničili majetek ?
Reagovat
Datum: 14.2.2020 13:57
Titulek: Re: Nejde přeci jen o psy
Autor: Marcela
Vaše reakce je s prominutím v kontextu přísloví: "Já o voze - ty o koze". Je sobecké, když pod rouškou hloupé několikaminutové lidské zábavy působící zbytečný hluk, hynou nebo se mrzačí ptáci, či jiná zvířata. Nebo ptáci Vám také ničí majetek? A pokud si myslíte, že ano, myslím, že tím, co sezobou škůdců, si "svůj dluh" vůči Vám bohatě odpracují. A pokud jde o ta domestikovaná - ona nemohou za své majitele.
Reagovat
Datum: 14.2.2020 17:18
Titulek: Re: Nejde přeci jen o psy
Autor: X
28
Vaše reakce je typická neustálé se schovávání za zvířata a jejich dobro. Po ptácích vytáhnete co žabičky ?
Reagovat
Datum: 8.2.2020 09:13
Titulek: Re: Nejde přeci jen o psy
Autor: lika
33
Jsem pro úplně zrušit ohňostroje,ruší to především volně žijící zvířata,především ptáky...atd,bouchání je slyšet dlouho před vánoci i po nich a během roku taky i po 22 hod.O Silvestru je to tu jak ve válečné době-fuj smrad a kouř.Nic mi na tom nepřipadá hezké,je mi spíše do pláče,nad takovou zbytečností.
Reagovat
Datum: 14.2.2020 11:34
Titulek: bum
Autor: Pepíček Nováček
Na Popeleční středu 14. února 1945 se Praha stala terčem spojeneckého bombardování. Nálet, který mimo jiné poškodil budovy Emauzského kláštera, si vyžádal životy více než sedmi stovek lidí.

Tragická bilance byla o to smutnější, že tento nálet na Prahu se uskutečnil kvůli navigačnímu omylu. Skutečným cílem americké 8. letecké armády byly toho dne německé Drážďany.
USA je vůbec letecko-navigačně jaksi rozkolísaná. V Srbsku 1999 bombardovala americká letadla jedoucí vlak s cestujícími, čínské velvyslanectví, nemocnice atd.
Reagovat
Datum: 21.2.2020 17:03
Titulek: nejen nohy?
Autor: Bolí vás občas na výletě nohy?
Máme příklad a řešení. Návod na výrobu laviček za málo peněz. Je to sice pro lidi, ale snad se pár podobných objeví někde v okolí města, poblíž cyklostezky, pro odpočinek.
https://www.youtube.com/watch?v=RBuo6UBVe7k
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.