KULTURA

Na plátno kina Oko se vrátí kultovní filmy Davida Finchera

16. září 2015, 07:00, Ondřej Polák
Na plátno kina Oko se vrátí kultovní filmy Davida Finchera ŠumperkV sobotu 19. září se kino Oko promění ve filmové lahůdkářství. Divákům naservíruje celkem tři laskominy z filmové kuchyně režiséra Davida Finchera.

 „Ve spolupráci s kinem Oko připravil náš filmový klub další přehlídku významné režisérské osobnosti. Diváci se můžou těšit na Brada Pitta v Klubu rváčů a krimi thrilleru Sedm. Kolekci doplní Fincherova loňská novinka Zmizelá s Benem Affleckem. Kromě projekce filmů chystáme pro fanoušky kinematografie bohatý doprovodný program,“ zve na festival vedoucí šumperského filmového klubu Kamila Šeligová.
Režisér David Fincher není tvůrce pouze slavných filmů, ale také neméně kultovních videoklipů. A právě těmto hudebním miniaturám věnuje prostor v pátek 18. září kavárna Pikola (poblíž radnice), kde se uskuteční neformální warm up kinematografické akce.

Poznejte zákulisí kina

Program v kině Oko začne v sobotu dopoledne komentovanými prohlídkami zákulisí kina. „V podvečer si diváci mezi jednotlivými filmy odpočinou při poslechu čtení z literární předlohy dalšího Fincherova úspěšného snímku Podivuhodný případ Benjamina Buttona,“ připomíná Kamila Šeligová a dodává, že všechny filmy Davida Finchera budou uvedeny s odborným výkladem odborníka Jany Haluzy.
Vstupné na přehlídku je 60 a 50 korun na každý film zvlášť nebo 150 a 120 korun na kompletní program. Snížené vstupné platí pro členy filmového klubu, studenty a důchodce.Foto: archiv

Kolekci kultovních filmů Davida Finchera doplní loňská novinka Zmizelá s Benem Affleckem v hlavní roli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.9.2015 07:44
Titulek: Po shlédnutí filmu
Autor: Násoska
165
114
si dáme doma sladkou třešničku na dort. Pustíme si zpravodajství z televize.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.