ZPRÁVY

Na pátek třináctého hasiči nevěří, pořádají den otevřených dveří

9. června 2014, 17:54, jak
Okres - Fandové požární techniky a hasičů vůbec si tento týden přijdou na své. Pátek 13. června totiž připadá na Den požární bezpečnosti a právě při té příležitosti se otevřou dveře hasičských stanic dokořán.

 „Na všech požárních stanicích v Olomouckém kraje bude k vidění požární technika, vybavení, které hasiči používají při zásazích, zájemci se dozví informace z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva,“ láká na páteční akci mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V Šumperku se bude profesionální sbor prezentovat při Dni integrovaného záchranného systému, v Zábřeze se požární zbrojnice otevře už v osm hodin ráno. „Program bude probíhat až do třinácté hodiny,“ dodává Hacsiková.

Den požární bezpečnosti nepředstavuje jen práci hasičů. Jeho hlavním posláním je totiž preventivní působení na děti a mládež. Jen vloni se na území šumperského okresu odehrálo více než sto šedesát požárů, které způsobily škodu za desítky miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.