ZPRÁVY

Na pátek třináctého hasiči nevěří, pořádají den otevřených dveří

9. června 2014, 17:54, jak
Okres - Fandové požární techniky a hasičů vůbec si tento týden přijdou na své. Pátek 13. června totiž připadá na Den požární bezpečnosti a právě při té příležitosti se otevřou dveře hasičských stanic dokořán.

 „Na všech požárních stanicích v Olomouckém kraje bude k vidění požární technika, vybavení, které hasiči používají při zásazích, zájemci se dozví informace z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva,“ láká na páteční akci mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V Šumperku se bude profesionální sbor prezentovat při Dni integrovaného záchranného systému, v Zábřeze se požární zbrojnice otevře už v osm hodin ráno. „Program bude probíhat až do třinácté hodiny,“ dodává Hacsiková.

Den požární bezpečnosti nepředstavuje jen práci hasičů. Jeho hlavním posláním je totiž preventivní působení na děti a mládež. Jen vloni se na území šumperského okresu odehrálo více než sto šedesát požárů, které způsobily škodu za desítky miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.