ZPRÁVY

Na pátek třináctého hasiči nevěří, pořádají den otevřených dveří

9. června 2014, 17:54, jak
Okres - Fandové požární techniky a hasičů vůbec si tento týden přijdou na své. Pátek 13. června totiž připadá na Den požární bezpečnosti a právě při té příležitosti se otevřou dveře hasičských stanic dokořán.

 „Na všech požárních stanicích v Olomouckém kraje bude k vidění požární technika, vybavení, které hasiči používají při zásazích, zájemci se dozví informace z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva,“ láká na páteční akci mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. V Šumperku se bude profesionální sbor prezentovat při Dni integrovaného záchranného systému, v Zábřeze se požární zbrojnice otevře už v osm hodin ráno. „Program bude probíhat až do třinácté hodiny,“ dodává Hacsiková.

Den požární bezpečnosti nepředstavuje jen práci hasičů. Jeho hlavním posláním je totiž preventivní působení na děti a mládež. Jen vloni se na území šumperského okresu odehrálo více než sto šedesát požárů, které způsobily škodu za desítky miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).