ZPRAVODAJSTVÍ

Na nádraží zemřel další člověk

31. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Padesátiletý muž zemřel ve čtvrtek 26. října na nádraží v Mohelnici. Podle očitých svědků se snažil přeběhnout koleje, to se mu však nepovedlo a srazil ho vlak. Nejde o první takovou nehodu, která se přímo na nádraží v Mohelnici nebo v jeho bezprostředním okolí odehrála. Dráha je tam tragickými příběhy posetá.

 „Muž se snažil přeběhnout z jednoho perónu na druhý. Zachytil ho ale projíždějící vlak a způsobil mu smrtelná zranění, kterým na místě podlehl,“ informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová. K tragédii došlo v ranních hodinách v době, kdy se na nádraží zdržovaly desítky osob. Patrně šlo o nešťastnou náhodu. Muž si zřejmě přijíždějícího rychlíku Ostravan nevšiml, nebo si myslel, že stihne koleje přeběhnout. Strojvedoucí neměl šanci nehodě zabránit, rozjetý vlak se podařilo zastavit až po několika stech metrech.

Další mrtví

Letos jde již o druhou smrtelnou železniční událost, která se na Mohelnicku odehrála. V úterý 28. února tam vlak zabil třiapadesátiletého muže. Před rokem na stejném místě zahynul další muž, jiný se stal obětí nehody v létě 2015. O Vánocích 2014 zachytil vlak jednadvacetiletého mladíka, který nehodu také nepřežil.
Rok 2017 aspiruje co do počtu nehod na nejtragičtější. „V Olomouckém kraji letos při železničních nehodách zahynulo již devatenáct lidí, za celý loňský rok jich bylo deset,“ potvrzuje smutnou bilanci mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).