ZPRAVODAJSTVÍ

Na nádraží zemřel další člověk

31. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Padesátiletý muž zemřel ve čtvrtek 26. října na nádraží v Mohelnici. Podle očitých svědků se snažil přeběhnout koleje, to se mu však nepovedlo a srazil ho vlak. Nejde o první takovou nehodu, která se přímo na nádraží v Mohelnici nebo v jeho bezprostředním okolí odehrála. Dráha je tam tragickými příběhy posetá.

 „Muž se snažil přeběhnout z jednoho perónu na druhý. Zachytil ho ale projíždějící vlak a způsobil mu smrtelná zranění, kterým na místě podlehl,“ informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová. K tragédii došlo v ranních hodinách v době, kdy se na nádraží zdržovaly desítky osob. Patrně šlo o nešťastnou náhodu. Muž si zřejmě přijíždějícího rychlíku Ostravan nevšiml, nebo si myslel, že stihne koleje přeběhnout. Strojvedoucí neměl šanci nehodě zabránit, rozjetý vlak se podařilo zastavit až po několika stech metrech.

Další mrtví

Letos jde již o druhou smrtelnou železniční událost, která se na Mohelnicku odehrála. V úterý 28. února tam vlak zabil třiapadesátiletého muže. Před rokem na stejném místě zahynul další muž, jiný se stal obětí nehody v létě 2015. O Vánocích 2014 zachytil vlak jednadvacetiletého mladíka, který nehodu také nepřežil.
Rok 2017 aspiruje co do počtu nehod na nejtragičtější. „V Olomouckém kraji letos při železničních nehodách zahynulo již devatenáct lidí, za celý loňský rok jich bylo deset,“ potvrzuje smutnou bilanci mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.