ZPRAVODAJSTVÍ

Na nádraží zemřel další člověk

31. října 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Padesátiletý muž zemřel ve čtvrtek 26. října na nádraží v Mohelnici. Podle očitých svědků se snažil přeběhnout koleje, to se mu však nepovedlo a srazil ho vlak. Nejde o první takovou nehodu, která se přímo na nádraží v Mohelnici nebo v jeho bezprostředním okolí odehrála. Dráha je tam tragickými příběhy posetá.

 „Muž se snažil přeběhnout z jednoho perónu na druhý. Zachytil ho ale projíždějící vlak a způsobil mu smrtelná zranění, kterým na místě podlehl,“ informovala mluvčí policie Tereza Neubauerová. K tragédii došlo v ranních hodinách v době, kdy se na nádraží zdržovaly desítky osob. Patrně šlo o nešťastnou náhodu. Muž si zřejmě přijíždějícího rychlíku Ostravan nevšiml, nebo si myslel, že stihne koleje přeběhnout. Strojvedoucí neměl šanci nehodě zabránit, rozjetý vlak se podařilo zastavit až po několika stech metrech.

Další mrtví

Letos jde již o druhou smrtelnou železniční událost, která se na Mohelnicku odehrála. V úterý 28. února tam vlak zabil třiapadesátiletého muže. Před rokem na stejném místě zahynul další muž, jiný se stal obětí nehody v létě 2015. O Vánocích 2014 zachytil vlak jednadvacetiletého mladíka, který nehodu také nepřežil.
Rok 2017 aspiruje co do počtu nehod na nejtragičtější. „V Olomouckém kraji letos při železničních nehodách zahynulo již devatenáct lidí, za celý loňský rok jich bylo deset,“ potvrzuje smutnou bilanci mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).