KULTURA

Na Moravu míří Sázavafest

19. dubna 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Na Moravu míří Sázavafest Zábřeh - Nový přírůstek do rodiny regionálních hudebních festivalů je za dveřmi. Sázavafest, jedna z největších a nejznámějších hudebních přehlídek, se stěhuje na Moravu, a to k Moravské Sázavě.
V sobotu 24. dubna totiž vypukne ve velkém sále kulturního domu v Zábřehu premiérový ročník moravské varianty této proslulé hudební akce. Jeho nabídka stojí určitě za to, návštěvníci se mohou těšit na pestrou směsici žánrů a hudebníků. Hlavním magnetem bude skupina MIG 21 v čele se zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem. Svérázný frontman, proslulý filmový "samotář" dokáže svou retropopovou taneční náladou strhnout i ty nejzarytější pesimisty a ještě je přimět k tanci.

Další hvězda letošního Jarního Sázavafestu - Ondřej Ládek alias Xindl X - si pro návštěvníky této akce připravil speciální překvapení. Zahraje zde totiž poprvé svůj nový singl s názvem Láska v housce z připravovaného alba Perličky sviním na dně, které by se na pultech mělo objevit na podzim. Návštěvníky potěší svým kytarovým nášupem i Veronika Padilla ze Švédska. Během večera se na festivalovém pódiu představí také kapela Rybičky 48, regionální hudební scénu budou zastupovat olomoučtí Narcotic Fields, šumperští Genius Mess Poets a zábřežští 380 V. Návštěvníky čeká také druhá scéna s klasickými hity 80. a 90. let a pro stovku nejrychlejších i welcome drink.

Vstupenky na jednu z největších akcí hudebního jara v regionu lze za předprodejní cenu zakoupit v infocentru kulturního domu v Zábřehu, v šumperské prodejně City Rockers i obvyklých předprodejích v Mohelnici a ve Štítech.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.