KULTURA

Na Moravu míří Sázavafest

19. dubna 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Na Moravu míří Sázavafest Zábřeh - Nový přírůstek do rodiny regionálních hudebních festivalů je za dveřmi. Sázavafest, jedna z největších a nejznámějších hudebních přehlídek, se stěhuje na Moravu, a to k Moravské Sázavě.
V sobotu 24. dubna totiž vypukne ve velkém sále kulturního domu v Zábřehu premiérový ročník moravské varianty této proslulé hudební akce. Jeho nabídka stojí určitě za to, návštěvníci se mohou těšit na pestrou směsici žánrů a hudebníků. Hlavním magnetem bude skupina MIG 21 v čele se zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem. Svérázný frontman, proslulý filmový "samotář" dokáže svou retropopovou taneční náladou strhnout i ty nejzarytější pesimisty a ještě je přimět k tanci.

Další hvězda letošního Jarního Sázavafestu - Ondřej Ládek alias Xindl X - si pro návštěvníky této akce připravil speciální překvapení. Zahraje zde totiž poprvé svůj nový singl s názvem Láska v housce z připravovaného alba Perličky sviním na dně, které by se na pultech mělo objevit na podzim. Návštěvníky potěší svým kytarovým nášupem i Veronika Padilla ze Švédska. Během večera se na festivalovém pódiu představí také kapela Rybičky 48, regionální hudební scénu budou zastupovat olomoučtí Narcotic Fields, šumperští Genius Mess Poets a zábřežští 380 V. Návštěvníky čeká také druhá scéna s klasickými hity 80. a 90. let a pro stovku nejrychlejších i welcome drink.

Vstupenky na jednu z největších akcí hudebního jara v regionu lze za předprodejní cenu zakoupit v infocentru kulturního domu v Zábřehu, v šumperské prodejně City Rockers i obvyklých předprodejích v Mohelnici a ve Štítech.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.