KULTURA

Na Moravu míří Sázavafest

19. dubna 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Na Moravu míří Sázavafest Zábřeh - Nový přírůstek do rodiny regionálních hudebních festivalů je za dveřmi. Sázavafest, jedna z největších a nejznámějších hudebních přehlídek, se stěhuje na Moravu, a to k Moravské Sázavě.
V sobotu 24. dubna totiž vypukne ve velkém sále kulturního domu v Zábřehu premiérový ročník moravské varianty této proslulé hudební akce. Jeho nabídka stojí určitě za to, návštěvníci se mohou těšit na pestrou směsici žánrů a hudebníků. Hlavním magnetem bude skupina MIG 21 v čele se zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem. Svérázný frontman, proslulý filmový "samotář" dokáže svou retropopovou taneční náladou strhnout i ty nejzarytější pesimisty a ještě je přimět k tanci.

Další hvězda letošního Jarního Sázavafestu - Ondřej Ládek alias Xindl X - si pro návštěvníky této akce připravil speciální překvapení. Zahraje zde totiž poprvé svůj nový singl s názvem Láska v housce z připravovaného alba Perličky sviním na dně, které by se na pultech mělo objevit na podzim. Návštěvníky potěší svým kytarovým nášupem i Veronika Padilla ze Švédska. Během večera se na festivalovém pódiu představí také kapela Rybičky 48, regionální hudební scénu budou zastupovat olomoučtí Narcotic Fields, šumperští Genius Mess Poets a zábřežští 380 V. Návštěvníky čeká také druhá scéna s klasickými hity 80. a 90. let a pro stovku nejrychlejších i welcome drink.

Vstupenky na jednu z největších akcí hudebního jara v regionu lze za předprodejní cenu zakoupit v infocentru kulturního domu v Zábřehu, v šumperské prodejně City Rockers i obvyklých předprodejích v Mohelnici a ve Štítech.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).