ZPRAVODAJSTVÍ

Na mohelnické radnici je živo. Pokus o odvolání starosty ztroskotal

23. července 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Na mohelnické radnici je živo. Pokus o odvolání starosty ztroskotal Mohelnice – Mohelnický starosta Pavel Kuba přestál pokus o své odvolání. Ten připravili opoziční zastupitelé na pátek 19. července. Opozice chtěla starostu odvolat proto, že v červnu nechal rozpustit zasedání zastupitelstva, které se natáhlo na více než pět hodin, odešla z něj velká část komunálních politiků a nové jednání nesvolal do patnácti dnů, jak mu ukládá zákon. Kritici Kuby nakonec zasedání svolali sami. Většina zastupitelů se z něj ale omluvila.

„Pan starosta se chová prostě tak, že často nerespektuje zákon a nerad poslouchá jiné názory,“ tvrdí opoziční zastupitel Pavel Němec.
Páteční pokus o svržení Kuby skončil naprostou fraškou. Z jednání zastupitelstva se totiž omluvilo hned 12 zastupitelů. Opozice tak neměla dost hlasů na odvolání starosty a nemohla prosadit ani nic jiného.

Kuba považuje počínání opozice za skandální a motivované snahou rozvrátit chod radnice. Výtky ohledně nesvolání mimořádného zastupitelstva odmítá.
„Kdybych slepě respektoval normy a svolal zastupitelstvo na prázdniny, stejně by přišlo málo zastupitelů, přesně tak, jak se to mým kritikům stalo minulý pátek. Podle mě jde o znevažování zastupitelstva,“ uvedl starosta Kuba.

Situace v mohelnické komunální politice zůstává napjatá. Podle informací Týdne na severu se kritici vedení města pokusí starostu odvolat znovu. Konkrétní termín, kdy se o to mají pokusit, ale zatím nezveřejnili.


Foto: jak

Hádky mezi vedením Mohelnice a tamní opozicí vyústily v pokus odvolání starosty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.7.2019 05:42
Titulek: Dva pitomci
Autor: Nanosekunda ®
21
Že je Kuba vemeno, víme všichni, ale už mu jednou lidi dali kormidlo. Jestli by nebylo lepší, namísto házení klacků pod nohy, mu s tím řízením pomoct...
Je to jeden větší beran než druhej a město se z vysoka sere!
Reagovat
Datum: 26.7.2019 11:04
Titulek: Re: Dva pitomci
Autor: Vladimír
30
Pomoct? Není to možné. Bez souhlasu starosty Kuby si nikdo na úřadě nekoupí ani tužku!
Reagovat
Datum: 1.8.2019 09:08
Titulek: Re: Dva pitomci
Autor: Mohelničák
23
Kuba dělá svým chováním osudu ,proč ho nemění třeba za Kubíčkovou? Ta by zvládla řídit zastupitele v klidu a byl by pokoj. Kuba dělá konflikty a nahrává opozici.
Reagovat
Datum: 24.7.2019 08:14
Titulek: opozice
Autor: poustevník
27
to co předvádí opozice je vrchol trapnosti - od dokončení parkoviště pod autobusákem zde máme nekonečné vysílání (skoro jako ULice na Nově), kde nám pořád ukazují jak tam teče a že je Kuba neschopný. Není týden aby to někde neběželo.Lidi už to ani nezajímá, všichni ví kde je problém. Kuba to nestavěl, ani město ne. Stavěla to firma, reklamaci uznává a musí to vyřešit. Že to převzal stavební dozor je problém a toho by měli pranýřovat. Do dneška nevíme kdo ten dozor vlastně byl a zda se nějak zodpovídá. Já si myslím, že lidi spíš dokáží ocenit co se všechno v posledních letech v Mohelnici změnilo a zlepšilo. A ať je pan starosta třeba hulvát tak pro město sehnal více peněz než všichni jeho předchůdci od revoluce dohromady. Proč? Protože je v tomhle dobrej. Třeba příště budeme mít slušného starostu a všichni budou říkat jaký je to hodný člověk ale pro město neudělá ani půlku toho co Kuba. Už jsme zde měli několik hodných a slušných starostů a neměli jsme spravené ulice, pěkné chodníky, nová hřiště pro děti, nová místa pro parkování, cyklostezky. Co lidé více ocení ukázali v posledních volbách. Strany, které vsadili na házení špíny propadly. A nevzali si ponaučení a rejou pořád a myslí si, že jim to pomůže. Nikoliv. Takže milí opozičníci vzhůru do natáčení nekonečného seriálu s názvem autobusové nádraží, svolávání truc zastupitelstev v době dovolených a nesnesitelného horka a vzhůru na smetiště dějin. Pokud se nezmění Váš přístup na konstruktivní tak Vás ta cesta nemine.Ostatně máte s tím své osobní zkušenosti z minulosti a žádná Změna Vám nepomůže.
Reagovat
Datum: 26.7.2019 11:07
Titulek: Re: opozice
Autor: Vladimír
28
V jiném městě by bylo pravdou, že odpovědnost má stavební dozor, zhotovitelská firma tpod. Ne tak v Mohelnici, kde je starostou Pavel Kuba, který do všeho strká nos i do řízení staveb. Všichni to vědí, ale když nastane problém, po ničím není podepsaný a hodí to na úředníka.
Reagovat
Datum: 29.7.2019 10:43
Titulek: Re: opozice
Autor: Alice
31
Tak já si hlavně myslím, že na pana Kubu budeme dlouho vzpomínat až se bude provádět rekonstrukce podzemního parkoviště na autobusovém nádraží. Až se to začne pořádně vyšetřovat, tak se zjistí věci!
Reagovat
Datum: 29.7.2019 11:33
Titulek: Re: opozice
Autor: Vladimír
29
Nejde jen o starostu, chce to týmovou práci. Bohužel Mohelnická demokracie, co by vítězná strana, spolupráci odmítá. Její členové jsou starostou Kubou šikovně manipulováni a vmanévrováváni do konfliktu s názorovými oponenty. Výsledek? Tvorba jednoho muže bez oponentury, za potlesku členů strany.
Reagovat
Datum: 29.7.2019 12:18
Titulek: Re: opozice
Autor: poustevník
13
nebudu zastírat, že jsem příznivcem systému jako je v USA - vítěz bere vše a při dalších volbách mu to lid sečte. Škoda, že u nás není obecně zaveden - vyhnuli bychom se tomu, že u kormidla jsou strany, které volilo pár lidí. Tady se to Mohelnické demokracii splnilo a u dalších voleb bude skládat účty. Třeba se tam Kuba nedostane. Jen jsem přesvědčen, že ta cesta, kterou zvolili pan Němec, pan Bača a poslední dobou i pan Budiš není dobrá. Ten konfrontační tón zkusili někteří z nich už před volbami a co bylo výsledkem - Mohelnická demokracie má nadpoloviční většinu.A znovu tím samým způsobem pokračují dál, naprosto nepoučitelní. A bohužel pro ně - za Kubou jsou výsledky (neberu autobusák, to je prostě šlendrián dodavatele) a to většina voličů oceňuje a proto dostali tolik hlasů. Umí být připraven na dotační tituly.
Reagovat
Datum: 30.7.2019 11:55
Titulek: Re: opozice
Autor: Katka
24
Konfrontační tÓn může někdy škodit, ale taky je někdy velice důležitý. Osobně mám pocit, že opozice je neustále drážděna nestandardními a nezákonnými kroky lidí z Mohelnické demokracie a lidé je nevolili pro to, aby byli ticho a nechali si všechno líbit. Právě k tomu je dobré, aby tam byli i názorový oponenti.
Reagovat
Datum: 11.8.2019 15:39
Titulek: Re: opozice
Autor: Mohelničák
18
Přesně tak. Pan zastupitel Němec někdy mluví déle, ale vždy k věci. A Kuba mu stále skáče do řeči a uráží. To přece nejde. Měl by být zvoken jiný starosta, ale Mohelnická demokracie nikoho nemá. A to jich je tam 11. Já bych si uměl představit starostou třeba ředitele Penzionu Junka, ale Kuba prý chce teď po něm, aby rezignoval a na jeho místo nastoupil Herrgot Homola, milovník hlasité nic neříkajíci muziky, kterou provozuje.
Reagovat
Datum: 30.7.2019 11:58
Titulek: Re: opozice
Autor: Luděk
25
Vy ale ten problém podzemního parkoviště na autobusovém nádraží zlehčujete. To zdaleka není jen šlndrián dodavatele. Bezpochyby se to dozvíme, až bude přístup k informacím. Nyní se vše zametá pod koberec. Vždyť je to už skoro rok zkolaudované!
Reagovat
Datum: 1.8.2019 09:13
Titulek: Re: opozice
Autor: Mohelničák
15
Nedělejme z pana kuby někoho, kým není. O dotacích a projektech ve městě rozhodovali zastupitelé a radní, starosta sám nemůže nic. Podepisovat projekty a stříhat pásky zvládne jakýkoliv starosta. Kuba sám nemá žádné pravomoci.
Reagovat
Datum: 2.8.2019 10:00
Titulek: Re: opozice
Autor: Luděk
26
Kdybyste znal složení rady města, pochopíte, že co navrhne starosta Kuba, bývá schváleno! To je realita. Žádné oponentní názory nejsou vítány, žádná diskuse. Nikdo v současné radě města není schopen starostovi oponovat a také to nedělá. Zastupitelstvu byly výrazně omezeny kompetence a jeho role byla snížena na formální schválení rozpočtu města. Takto významný bod je ostatně schválen během několika minut.
Reagovat
Datum: 2.8.2019 20:09
Titulek: Re: opozice
Autor: Mohelničák
29
Vím že radní jsou jen loutky a nechají se jen dirigovat Kubou. Třeba pan Wolf leze Kubovi do zadku kvůli těm 7000 Kč za funkcí v radě...a Přidal? Škoda mluvit.
Reagovat
Datum: 9.8.2019 11:35
Titulek: Re: opozice
Autor: Marty
23
Členy rady města si starosta Kuba pečlivě vybral, aby mu vše odsouhlasili a zároveň, aby nebyli schopni mu oponovat. 7000 Kč měsíčně, to je pěkný peníz.
Reagovat
Datum: 11.8.2019 15:29
Titulek: Re: opozice
Autor: Mohelničák
19
No jasně. Kuba vše nachystá a radní mu to jen slepě odmávají. Však co by se namáhali za těch skoro 100 tisíc ročně...
Reagovat
Datum: 4.8.2019 09:35
Titulek: Re: opozice
Autor: MUDr
45
Připomínáte mi jednoho zubaře, který všude byl, všechno zná, od všeho má klíče s pokud je nemá, tak je sežene....
Reagovat
Datum: 28.8.2019 07:44
Titulek: Re: opozice
Autor: Vladimír
Zubař a klíče, perfektní přirovnání.
Reagovat
Datum: 9.8.2019 10:04
Titulek: Objev
Autor: Marty
23
HANÁK JE ZUBAŘ!
Reagovat
Datum: 11.8.2019 15:33
Titulek: Re: Objev
Autor: Mohelničák
souhlas
2
nesouhlas
0
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 11.8.2019 15:44
Titulek: Re: Objev
Autor: Mohelničák
Bývalý zastupitel Jiří Hanák není zubař, ale odborář. Zubařem je mddr. Ambrož, mladik se vzhledem 4% menšiny...
Reagovat
Datum: 11.8.2019 18:58
Titulek: Re: Objev
Autor: Anonym
Ikdyž doplivneš daleko, je to jenom slina
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.