SPORT

Na Mistrovství ČR mažoretek reprezentoval region soubor SANY

30. května 2012, 10:32, redakce
Na Mistrovství ČR mažoretek reprezentoval region soubor SANY Dubňany -– Po úspěšných výkonech na semifinále soutěže v mažoretkovém sportu asociace SAM v říjnu loňského roku, kde si mažoretky SANY vybojovaly postup na Mistrovství ČR, se v sobotu 12. května 2012 zúčastnily Mistrovství ČR v Dubňanech u Kyjova.

Soubor mažoretek SANY III a SANY IV jako jediný reprezentoval šumperský region, a to s náčiním pom-pom a hůlka. „Svědčí to o tom, že naše děvčata jsou všestranná a nezaměřují se pouze na jednu disciplínu, ve které se pak snaží vyniknout,“ uvedla manažerka Marcela Kunčarová. Její svěřenkyně vybojovaly 5x zlato, 2x stříbro a 3x bronz.

Mladší mažoretky SANY IV se v souboji s dalšími deseti soubory z celé České republiky umístily na třetí příčce a získaly za sestavu s hůlkou bronzovou medaili, se sestavou miniformace s hůlkou si děvčata vybojovala stříbrné medaile.

Své dovednosti a schopnosti předvedly dívky také v sólo formacích:

2. místo s náčiním pom-pom – sólo – Kristýna Pekařová

5. místo s náčiním hůlka – sólo – Eva Krystková

1. místo s náčiním hůlka – duo – Klára Kucharčuková a Bára Skoumalová

4. místo s náčiním hůlka – duo – Kristýna Čmakalová a Karolína Davidová

1. místo s náčiním pom-pom – duo – Kristýna Pekařová a Nikola Buchtová

3. místo s náčiním pom-pom – duo – Vendula Smrčková a Karolína Davidová

Dalším mimořádným výsledkem bylo suverénní vítězství starších mažoretek ze souboru SANY III s miniformací s pom-pomy. V sóloformaci s hůlkou čekala Sabinu Vintrovou rovněž zlatá medaile.

V triu získaly mažoretky s náčiním pom-pom 1. místo ve složení Monika Kuchtíková, Kateřina Kašparová a Petra Hejdová, 3. místo Bára Valentová, Lenka Krystková a Adéla Šímová.

foto: Kristýna Kouřilová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.