SPORT

Na Mistrovství ČR mažoretek reprezentoval region soubor SANY

30. května 2012, 10:32, redakce
Na Mistrovství ČR mažoretek reprezentoval region soubor SANY Dubňany -– Po úspěšných výkonech na semifinále soutěže v mažoretkovém sportu asociace SAM v říjnu loňského roku, kde si mažoretky SANY vybojovaly postup na Mistrovství ČR, se v sobotu 12. května 2012 zúčastnily Mistrovství ČR v Dubňanech u Kyjova.

Soubor mažoretek SANY III a SANY IV jako jediný reprezentoval šumperský region, a to s náčiním pom-pom a hůlka. „Svědčí to o tom, že naše děvčata jsou všestranná a nezaměřují se pouze na jednu disciplínu, ve které se pak snaží vyniknout,“ uvedla manažerka Marcela Kunčarová. Její svěřenkyně vybojovaly 5x zlato, 2x stříbro a 3x bronz.

Mladší mažoretky SANY IV se v souboji s dalšími deseti soubory z celé České republiky umístily na třetí příčce a získaly za sestavu s hůlkou bronzovou medaili, se sestavou miniformace s hůlkou si děvčata vybojovala stříbrné medaile.

Své dovednosti a schopnosti předvedly dívky také v sólo formacích:

2. místo s náčiním pom-pom – sólo – Kristýna Pekařová

5. místo s náčiním hůlka – sólo – Eva Krystková

1. místo s náčiním hůlka – duo – Klára Kucharčuková a Bára Skoumalová

4. místo s náčiním hůlka – duo – Kristýna Čmakalová a Karolína Davidová

1. místo s náčiním pom-pom – duo – Kristýna Pekařová a Nikola Buchtová

3. místo s náčiním pom-pom – duo – Vendula Smrčková a Karolína Davidová

Dalším mimořádným výsledkem bylo suverénní vítězství starších mažoretek ze souboru SANY III s miniformací s pom-pomy. V sóloformaci s hůlkou čekala Sabinu Vintrovou rovněž zlatá medaile.

V triu získaly mažoretky s náčiním pom-pom 1. místo ve složení Monika Kuchtíková, Kateřina Kašparová a Petra Hejdová, 3. místo Bára Valentová, Lenka Krystková a Adéla Šímová.

foto: Kristýna Kouřilová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).