KULTURA

Na kurtech zazní špičkový jazz

7. října 2015, 09:00, Ondřej Polák
Zábřeh - Tradiční lahůdkou zábřežského hudebního podzimu bude již dvanáctým rokem festival Jazz in Hall. Akce určená nejen hudebním fajnšmekrům se uskuteční 10. října v tenisové hale.

 Pořadatelé budou i letos servírovat výběrové swingové a jazzové menu, a to nejen v podání domácího orchestru, hostujících mladých swingařů z Přerova, ale i dvou pražských kapel, které patří v posledním desetiletí k pozoruhodným reprezentantům moderního jazzu.
To plně platí o big bandu sestaveném ze studentů jazzové katedry Vyšší odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, který působí pod vedením profesora Milana Svobody. „Tohoto dirigenta jsme jako vynikajícího jazzového klavíristu přivítali v programu našeho festivalu už v roce 2006 spolu s trumpetistou Michalem Gerou,“ připomněl za pořadatele dirigent Moravia Big Bandu Pavel Doubrava.
Letos profesor Svoboda přijede s nadějnými jazzmany, jimž už aplaudovali posluchači nejen na mnoha koncertech v celé České republice, ale i v USA, Tchaiwanu, Německu, Slovinsku nebo v Itálii.

Česká Norah Jones

Zajímavou muziku, pohybující se na pomezí folku, jazzu a country, nabídne návštěvníkům festivalu Jazz in Hall skupina Sarah and The Adams v čele s pianistkou, kytaristkou a zpěvačkou Šárkou Adámkovou, která bývá přirovnávána k americké hvězdě Norah Jones. Kapela vydala během čtyř let dvě alba, jimiž vzbudila zaslouženou pozornost, a Šárka Adámková je právem považována za jeden z největších příslibů domácí hudební scény.

Ondřeje Rumla doprovodí Moravia Big Band

Kvalitním zážitkem je vždy poslech domácího Moravia Big Bandu, a to nejen pro různorodý repertoár náročných orchestrálek, interpretační souhru celého ansámblu, ale i pro zajímavé vokální hosty. Tentokrát si se zábřežskými muzikanty zazpívá muzikálový herec a zpěvák Ondřej Ruml, který se do povědomí veřejnosti dostal v roce 2008 po úspěšném účinkování v pěvecké soutěži X Factor.
Swingové muzikantské mládí bude na letošním ročníku reprezentovat taneční orchestr z přerovské ZUŠ. K příjemné pohodě celého festivalového večera také přispěje přestávková prezentace dýdžeje Martina Zajíčka.
Vstupenky na Jazz in Hall, který se koná za podpory Olomouckého kraje a Města Zábřeh, lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní. Cena vstupenky v předprodeji činí 190 Kč.


Foto: archiv

Muzikálový herec a zpěvák Ondřej Ruml našel zálibu v jazzu a swingu. V sobotu o tom přesvědčí posluchače v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

EXKLUZIVNÍ SOUTĚŽ O DŽEMFEST

Hrajte s REJEM o 2 vstupenky na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na Džemfest zadarmo.

A protože lístky na Džemfest jsou teď velmi exkluzivní zboží, připravili jsme tentokrát těžší otázku:

V devatenáctileté historii festivalu nebyl Džemfest vyprodaný pouze jednou. Ve kterém roce?

A) 2002
B) 2009
C) 2017

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert populární skupiny MIG 21, která vystoupí v zábřežském kulturním domě v pátek 12. října, vyhráli Dagmar Bajtková z Mohelnice, Jan Nečas ze Zábřeha, Alena Šimková ze Zvole, Vladislava Jančíková ze Sudkova a Petra Brachtlová z Libiny.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).