KULTURA

Na křest první originální kuchařky Chuť Jeseníků je pozván i samotný vládce hor Praděd

9. listopadu 2011, 10:48, téma JESENÍKY, jilkova
Branná – Dne 11. 11. 2011 v 11.00 hodin propukne v restauraci Kolštejn v Branné křest první originální a jedinečné kuchařky Chuť Jeseníků. Uzavře se tak dlouhá, strastiplná, ale i historicky cenná cesta za hledáním původních receptur z Pradědových hor.
 „Kuchařka Chuť Jeseníků představuje originální recepty obyvatel Jeseníků, které se hledaly v městských archivech i v soukromých sbírkách. Některé receptury byly přeloženy z německých či polských originálů. Recepty jsou spjaty se surovinami, které byly v chudých Jeseníkách dostupné. Zejména jsou to brambory, zelí, smetana a špek, občas se objevila i zvěřina, houby, lesní plody, hovězí a ryby,“ vypočítává Tereza Schreiberová pochutiny, ze kterých si teď dle návodu kuchařky Chuť Jeseníků můžete uvařit výjimečné pochoutky.

Kuchařka Chuť Jeseníků navazuje na gastronomický festival Chuť Jeseníků, který probíhal od 15. června do 30. září ve vybraných restauracích po celých Jeseníkách. Labužníci, turisté, ale i obyčejní strávníci tak měli příležitost ochutnat tradiční jídla z Pradědových hor. Úspěch byl nevídaný. Přilákal dokonce i štáb Toulavé kamery, kterému se při ochutnávání tradičních jesenických jídel dělaly boule za ušima.

„Všichni, kdo okusili tradiční jesenické menu, si spokojeně hladili plná bříška, proto jsme se rozhodli, že recepty pustíme dál do světa,“
uzavírá cestu vzniku kuchařky Schreiberová. Na křest kuchařky jsou pozváni organizátoři, partneři, starostové a starostky zúčastněných obcí a také ten nejvyšší a nejváženější - samotný vládce hor Praděd. Zároveň se zhodnotí průběh letošního gastronomického festivalu, předají se hodnotné ceny spojené se soutěží během festivalu a oslaví se také sto let výročí významného partnera Chuti Jeseníků - společnosti Whirlpool.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.