SPORT

Na konci srpna se v Pavlínině dvoře sportovalo

2. září 2009, 14:11, téma MUZEA, VÝSTAVY, rejdakce
Na konci srpna se v Pavlínině dvoře sportovalo Šumperk - Dětský den na Pavlínině dvoře, aneb Sportem ku zdraví v zemích EU byla akce Vlastivědného muzea v Šumperku. Navázali jsme tak na tradici založenou v loňském roce dětským dnem, který jsme nazvali I pejskům končí prázdniny, ten byl zároveň derniérou Velké psí výstavy.

  
Letos žijeme ve znamení sportu, neboť ve sportovním duchu proběhla Muzejní noc i výstava Šumperk – město sportu, jež trvá do 20. září.

 


 
Spolupořadatelem Dětského dne v tomto roce bylo také Městské evropské informační středisko, z čehož vyplývá, že jsme si představili i sporty a sportovce ze zemí EU.


 

Nádvoří Pavlínina dvora se v sobotu 29. srpna přeměnilo, i navzdory tomu, že dopoledne propršelo, na sportovní areál, kde se soutěžilo v desetiboji chlapců a děvčat různých věkových kategorií do 15 let. Disciplíny byly různorodé : sportovní a moderní gymnastika, hokej, košíková, fotbal, házená, kuželky, lukostřelba, baseball a golf . Menší děti měly některé úkoly usnadněné tak, aby podmínky byly pro všechny přibližně stejné. Pro nejmenší děti, které nesoutěžily, byl připraven samostatný program.
Pro vítěze, který získal nejvíc bodů ze všech disciplín, byly připraveny hezké ceny a samozřejmě i zlatý pohár. Odměnu si zasloužili nejen vítězové, ale všichni, kteří celý desetiboj absolvovali.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).