SPORT

Na konci srpna se v Pavlínině dvoře sportovalo

2. září 2009, 14:11, téma MUZEA, VÝSTAVY, rejdakce
Na konci srpna se v Pavlínině dvoře sportovalo Šumperk - Dětský den na Pavlínině dvoře, aneb Sportem ku zdraví v zemích EU byla akce Vlastivědného muzea v Šumperku. Navázali jsme tak na tradici založenou v loňském roce dětským dnem, který jsme nazvali I pejskům končí prázdniny, ten byl zároveň derniérou Velké psí výstavy.

  
Letos žijeme ve znamení sportu, neboť ve sportovním duchu proběhla Muzejní noc i výstava Šumperk – město sportu, jež trvá do 20. září.

 


 
Spolupořadatelem Dětského dne v tomto roce bylo také Městské evropské informační středisko, z čehož vyplývá, že jsme si představili i sporty a sportovce ze zemí EU.


 

Nádvoří Pavlínina dvora se v sobotu 29. srpna přeměnilo, i navzdory tomu, že dopoledne propršelo, na sportovní areál, kde se soutěžilo v desetiboji chlapců a děvčat různých věkových kategorií do 15 let. Disciplíny byly různorodé : sportovní a moderní gymnastika, hokej, košíková, fotbal, házená, kuželky, lukostřelba, baseball a golf . Menší děti měly některé úkoly usnadněné tak, aby podmínky byly pro všechny přibližně stejné. Pro nejmenší děti, které nesoutěžily, byl připraven samostatný program.
Pro vítěze, který získal nejvíc bodů ze všech disciplín, byly připraveny hezké ceny a samozřejmě i zlatý pohár. Odměnu si zasloužili nejen vítězové, ale všichni, kteří celý desetiboj absolvovali.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.