KULTURA

Na Jazz in Hall zazpívá vokální šaman Dan Bárta

29. září 2014, 12:35, tyč
Na Jazz in Hall zazpívá vokální šaman Dan Bárta Zábřeh - Již pojedenácté se mohou příznivci kvalitní swingové muziky a exkluzivních jazzových improvizací těšit na působivou atmosféru hudebního festivalu Jazz in Hall. Letošní ročník odstartuje v sobotu 4. října v 18 hodin v ojedinělém prostředí tenisové haly v sousedství zábřežské sokolovny.

 Mimořádný hudební prožitek slibuje zejména vystoupení Dana Bárty, jednoho z našich nejvšestrannějších zpěváků, který je držitelem mnoha cen včetně několikanásobného ocenění Akademie populární hudby Anděl. Na zábřežském pódiu ho doprovodí Robert Balzar Trio, patřící mezi nejrespektovanější české jazzové soubory. Zajímavostí je, že za bicí soupravou jazzového tria ještě donedávna usedal Šumperan Jiří Slavíček, někdejší bubeník domácího Moravia Big Bandu. Členové tohoto orchestru a jeho sólisté i na letošním ročníku potěší své posluchače novými skladbami z popového a jazzového repertoáru.

„Festival je ojedinělý tím, že vedle prezentace profesionálních a vynikajících amatérských kapel dává příležitost mladým hudebním talentům, jejichž umělecká dráha začínala v základní umělecké škole. Takovým příkladem bude letos nadějná zpěvačka Eliška Zbožínková, absolventka přerovské ZUŠ, která už překvapila na jazzovém festivalu v Přerově. Věříme, že s doprovodným triem Jazz Base zaujme i v Zábřeze,“ uvedl za pořadatele Pavel Doubrava.

Nejpočetnějším účastníkem festivalu bude laureát ústředního kola celostátní soutěže orchestrů ZUŠ – domácí Junior Big Band ZUŠ Zábřeh. Ten se svými sólisty zahájí celovečerní festivalový program plejádou swingových, popových i jazzových skladeb pod vedením vedoucího Lukáše Václava.

Příjemnou novinkou letošního Jazz in Hall bude open air vystoupení DJ Martina Zajíčka, který zpříjemní návštěvníkům čas mezi jednotlivými koncertními bloky. Vstupenky na 11. ročník festivalu v hodnotě 190 korun lze zakoupit v zábřežském infocentru a dalších prodejních místech Zábřežské kulturní v Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.
V den konání akce vstupné podraží na 250 korun.


Foto: archiv
Všestranný zpěvák Dan Bárta je držitelem mnoha cen včetně několikanásobného ocenění Akademie populární hudby Anděl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.