KULTURA

Na Jazz In Hall zahraje legendární Blue EffectVIDEO

21. září 2011, 19:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Na Jazz In Hall zahraje legendární Blue Effect Zábřeh - Loni znovuzrozený zábřežský hudební festival Jazz In Hall, který před deseti lety poprvé uspořádali členové orchestru Moravia Big Band v čele s jeho tehdejším manažerem Otakarem Wolnym, letos nabídne nezvykle pestrou dramaturgii. V sobotu 8. října zazní v netradičním prostředí tenisové haly nejenom tradiční jazzové a swingové melodie, ale i poctivý bigbít či skladby na pomezí jazzu a popu.
„Hlavní hvězdou letošního ročníku bude nepochybně skupina Blue Effect v čele s jedním z neznámějších kytaristů československé rockové historie Radimem Hladíkem,“ říká Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Legenda českého bigbítu kapela Blue Effect byla založena v roce 1968. Za roky své činnosti jí prošla řada známých zpěváků a hudebníků – Vladimír Mišík, Lešek Semelka, Luboš Pospíšil nebo David Koller. Skupina vydala celkem jedenáct desek, odehráli bezpočet koncertů v tuzemsku i zahraničí. Blue Effect obnovil Radim Hladík pro společná vystoupení s britskou legendou Nazareth na konci roku 2003. Návštěvníci se mohou v podání Blue Effectu těšit na známé songy - jako jsou Sluneční hrob, Čajovna, Avignonské slečny z Prahy a další.


V hale se představí rovněž renomované jazzové orchestry: olomoucký Big Band základní umělecké školy Iši Krejčího a spolupořádající Moravia Big Band, se kterým zazpívá sólista orchestru Václava Hybše a žádaný swingový zpěvák Jan Smigmator. Zajímavým festivalovým hostem bude mladá pražská skupina S.O.I.L. v čele s charismatickou zpěvačkou Zuzanou Kropáčovou. „Hudba kapely se elegantně pohybuje na pomezí jazzu, soulu, popu a elektronické hudby a určitě stojí za to si ji přijít poslechnout,“ zvou na osmý ročník festivalu Jazz In Hall pořadatelé.Předprodej vstupenek v ceně 190 korun byl již zahájen, lze je zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, šumperské cestovce Atlas a mohelnické prodejně Darka.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.