KULTURA

Na Jazz In Hall zahraje legendární Blue EffectVIDEO

21. září 2011, 19:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Na Jazz In Hall zahraje legendární Blue Effect Zábřeh - Loni znovuzrozený zábřežský hudební festival Jazz In Hall, který před deseti lety poprvé uspořádali členové orchestru Moravia Big Band v čele s jeho tehdejším manažerem Otakarem Wolnym, letos nabídne nezvykle pestrou dramaturgii. V sobotu 8. října zazní v netradičním prostředí tenisové haly nejenom tradiční jazzové a swingové melodie, ale i poctivý bigbít či skladby na pomezí jazzu a popu.
„Hlavní hvězdou letošního ročníku bude nepochybně skupina Blue Effect v čele s jedním z neznámějších kytaristů československé rockové historie Radimem Hladíkem,“ říká Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Legenda českého bigbítu kapela Blue Effect byla založena v roce 1968. Za roky své činnosti jí prošla řada známých zpěváků a hudebníků – Vladimír Mišík, Lešek Semelka, Luboš Pospíšil nebo David Koller. Skupina vydala celkem jedenáct desek, odehráli bezpočet koncertů v tuzemsku i zahraničí. Blue Effect obnovil Radim Hladík pro společná vystoupení s britskou legendou Nazareth na konci roku 2003. Návštěvníci se mohou v podání Blue Effectu těšit na známé songy - jako jsou Sluneční hrob, Čajovna, Avignonské slečny z Prahy a další.


V hale se představí rovněž renomované jazzové orchestry: olomoucký Big Band základní umělecké školy Iši Krejčího a spolupořádající Moravia Big Band, se kterým zazpívá sólista orchestru Václava Hybše a žádaný swingový zpěvák Jan Smigmator. Zajímavým festivalovým hostem bude mladá pražská skupina S.O.I.L. v čele s charismatickou zpěvačkou Zuzanou Kropáčovou. „Hudba kapely se elegantně pohybuje na pomezí jazzu, soulu, popu a elektronické hudby a určitě stojí za to si ji přijít poslechnout,“ zvou na osmý ročník festivalu Jazz In Hall pořadatelé.Předprodej vstupenek v ceně 190 korun byl již zahájen, lze je zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, šumperské cestovce Atlas a mohelnické prodejně Darka.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.