ZPRÁVY

Na hory vyrazí pivaři

19. září 2012, 00:00, ar
Jeseníky – Příští týden mohou návštěvníci Jeseníků potkat nezvykle veselé turisty. Okolím Koutů nad Desnou a Červenohorského sedla totiž povede trasa beer trekingu. Jeho pořadatelé chtějí spojit lásku k horám s vášní k pivu. Akce se částečně dotkne i vyhlášená prohibice. Na panáky rumu, které chtěli organizátoři rozdávat na kontrolních stanovištích, musí zatím účastníci pochodu zapomenout.

„Rum budeme muset něčím nahradit. Uvažovali jsme o mléku nebo něčem podobném,“ zažertoval spoluorganizátor akce Pavel Zitta. Letos se beer treking uskuteční podruhé. Pořadatelé očekávají zhruba stovku účastníků, na které čeká třináct kilometrů chůze v horském terénu. Po cestě jim bude k dispozici šest občerstvovacích stanic s pivem. Trasa je vedena přes chaty Petrovka a Výrovka na Červenohorské sedlo a zpět do Skiareálu Kouty.

Pravidla závodu jsou jednoduchá. Jde o to dojít do cíle a při pochodu vypít šest piv, ženy mají tento limit snížen na tři. Bez této podmínky se účastníci nemohou ucházet o jednu z cen, kterou dostanou tři nejrychlejší pivaři. Odměněn bude také nejstarší účastník, nejrychlejší žena a vytrvalec, který během pochodu vypije nejvíce půllitrů. Zatímco přetažení svalů z akce nehrozí, žaludeční nevolnosti ano. Organizátoři akce proto nabádají účastníky ke zodpovědnosti. „Doporučujeme, aby si každý závodník zvolil své vlastní tempo a počet vypitých piv přizpůsobil svým možnostem,“ nabádá Zitta.

Zlatavý mok a drobné občerstvení obdrží účastníci pochodu zdarma v rámci hrazeného startovného. Bližší informace o akci, která se uskuteční 22. září, lze najít na webových stránkách www.beer-treking.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.9.2012 19:15
Titulek: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: Nechci slevu zadarmo
166
Vy toho pseudoorganizátora berete ještě vážně? Vždyť tento škodič likviduje serióznost všech ostatních místních podniků. A ti co měli tu "čest" se s jeho životu, nervům a skluznici nebezpečnými "závody" se seznámit se Šumperku a Jeseníkám vyhýbají obloukem.
Další vypatlaný nápad, příště ho jistě napadne "rum-ski-trek" pořádaný na Silvestra přes hřebeny se sjezdem Velké nebo Sněžné Kotliny
Reagovat
Datum: 21.9.2012 13:51
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: Petra
127
104
Ano, pseudoorganizátor, to sedí. Jestliže při nepovedené zimní akci si pletl Vernířovice s Vikýřovicemi, nyní vede trasu přes chaty Petrovka a Výrovka. Kdyby šlo ve druhém případě o chatu, to by se opilci pěkně prošli! Chata Výrovka je u Keprnického potoka na druhé straně hor (a dost dole). Takže správně měla věta znít : .....přes chatu Petrovka a Výrovku (kopec v hřebeni).... . Ale nejde o to uvést přesné informace, hlavně jde o prachy, že pane Zitta ?
Reagovat
Datum: 21.9.2012 15:01
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: aNONYM
76
100
To je správná faktická poznámka, jen ty dvě chyby v posledním slovu to trošku kazí :-(
Reagovat
Datum: 21.9.2012 20:26
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
115
110
K zemi! Vztyk!
(poznámka nejen lingvistická)

" Děláme něco neobyčejně starobylého, když mluvíme česky.."

Vokativ mužských jmen v nenáležitém tvaru užíváme následkem školství a úřadú vedených v němčině, u mužské populace byl ještě ustálen staletími vojenského drilu, který se přesunul i do dnešní armády a sportů, a žije jako součást skupinové, oborové mluvy, slangu. Dosud můžete slyšet malé kluky " Novák, nahraj! Pšenička, dem na houpačku!" Kasárenská mluva, mluva nadřízených s podřízenými, je dosud živá zejména u mužů. Dokonce je možné zaznamenat takový tvar při oslovení psa i v ženském jméně: ,, Asta, k noze!", dnes dokonce promluvu něžného děvčátka: " Širůček, naval žvejku!"
Přece jen i oslovení "Dobrý den, pane Ungr!" působí podobně jako K zemi! Vztyk!, spíše výhrůžně, než zdvořile. Ale říkejte si nahlas: "Miluji tě, Güntře!" vedle "Miluji tě, Günter! Snad se s českými tvary snáze smíříte.
Pro určitou vrstvu jazyka, abychom ji užívali adekvátně, musíme mít cit, který se tříbí podle toho, co čtete a slyšíte.

Proto bývá nominativ na místě vokativu humoristickou rekvizitou, chce-li autor naznačit, že popisuje vládychtivého tupce.

Dlouhodobý vliv ruštiny ve všech oborech posléze naše slyšení nepatřičnosti takového tvaru také setřel. Vliv germánských jazyků, nyní angličtinou, pokračuje, schopnost užívání správné češtiny učiteli (už od mateřských škol) je stále ubožejší. Přitom v nedokonalém užívání spisovného jazyka tkví i část dnešních patálií kolem Ústavy!

Dnešní člověk nečte, nemá ctižádost zvládat dokonale vlastní jazyk, být Čechem, jako Francouzem či Němcem, se u nás nenosí. V módě je "EUROLINGVA", jakési byrokratické anglické minimum. Ale jen opravdu velmi nadaní lidé dokážou po létech studia přemýšlet do hloubky v cizím jazyce a jeho kontextech. Se slovní zásobou 1500 slov člověk přežije, ale mnoho nevyjádří, mnoho nepromyslí.. Pro budoucí vládce bude neobyčejně výhodné, ovládat globalizovaného občana tak trochu v bezvědomí..nebo ne?

Reagovat
Datum: 22.9.2012 20:44
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: aNONYM
85
Lidem, co mi dávají negativ, rád vysvětlím, kde jsou ty chyby, aby nezůstali jen u své žlučovité nenávisti ke vzdělání a posunuli se mentálně dál.
Reagovat
Datum: 22.9.2012 21:49
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: Nechci slevu zadarmo
62
Řekl bych, že více škod páchají blbci "vzdělaní" i podělaní v gaťatech...
No a do jakých až výšin chceš to mentální posouvání vyšroubovat :-)
Reagovat
Datum: 23.9.2012 09:51
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: aNONYM
81
110
Mně bude stačit, když se budou dodržovat alespoň základy pravopisu. To budu spokojen.
Reagovat
Datum: 22.9.2012 22:01
Titulek: Re: Bzum-Bzum veřejné nebezpečí
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
147
Pocem, vole, uč se moudrý bíti ! (Jan Kámoš Komenský)

Beati pauperes spiritu
Vzdělání v marxismu-leninismu pro všechny a bez školného ! *** Volte ČSSD, NS-LEV 21 a KSČM

Reagovat
Datum: 20.9.2012 06:44
Titulek: Na hory pivaři nepatří
Autor: Smyl Flek z Nohavic
99
Tak on to není jen špatnej vtip? Ona vážně existuje oficiální akce, která propaguje spojení chlastu s horským turismem? A zrovna u nás? No to je zase vizitka.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 08:10
Titulek: Bez titulku
Autor: Tomáš 2
94
Loni jsem shodou okolností byl ve stejném termínu na výletu ze Sedla na Švýcárnu. Celou cestu lemovali uřvaní lidé s kočárky, občerstvovačky (které jsem viděl) byly tvořeny stánkem a bednami s lahvovým pivem... no paráda - reklama pro Jeseníky jako hrom:-/
Reagovat
Datum: 20.9.2012 08:38
Titulek: Těm, co se tady hněvají
Autor: aNONYM
93
Vaše rozčilování je jistě spravedlivé, ale ponechme osud této akce ruce trhu. Jsem zvědav, kolik lidí se pivopochodu se startovným 340 Kč zúčastní. V ceně startovného je prý především dobrá nálada, takže předpokládám, že koho průběh pochodu naladí stejně jako zimní akce na Krásném, dostane větší část startovného zpět. Jinak já ve spojení piva a turistiky nevidím nic špatného, ale samozřejmě se to nesmí přehnat a dělat bordel :-)
Reagovat
Datum: 20.9.2012 08:55
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: Mart.ini
93
No jestli se budou nalívat lokálním projímadlem z Hanušovic, tak bude kolem trasy i řádně pohnojeno :-)
Reagovat
Datum: 20.9.2012 09:18
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: cinique
105
Tak pohnojeno tam bude každopádně, protože ty minimálně 3 litry tekutiny asi málokdo vypotí, takže se tato bude muset cestou vůkol vesele odkládat. Nechtěla bych tam pak jít tou dobou ani brzy poté na rodinnou procházku.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 09:40
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: aNONYM
84
Díky tobě i Marti.nimu za reakce, máte pravdu, bude to jako v álejích, ale na druhou stranu si na své přijde alespoň lesní zvěř, která není v tom jídle příliš vybíravá a v nabírání kožíšků a tuku na zimu jim něco na zub jistě bodne.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 10:19
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: cinique
78
Koukám, že ses nám dnes rozhodl ukázat svou schopnost vidět vše z té lepší stránky. V tom ti mohu být, už vzhledem ke svému jménu, zdatným oponentem. Nevím, jak jsi pochopil ty naše zmiňované reakce, ale myslím, že ani já, ani Marti.ni jsme o ničem, co by mohla lesní zvěř využít k nabírání kožíšků nemluvili. Myslím, že jsme měli oba na mysli možná sice původně nějaký druh potravy, ale již jednou metabolicky zpracované. Tak nevím, jestli by zrovna tohle lesním zvířátkům bodlo.
A ty plastový kelímky a skleněné lahve, dříve či později přeměněné na střepy, asi lesní zvěři taky k ničemu moc dobrému neposlouží.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 14:42
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: Mart.ini
123
Ani ne. Ja jsem chtěl jen vytrolovat všudypřítomné příšerákomily :-)
Reagovat
Datum: 20.9.2012 15:27
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: aNONYM
72
127
Já jsem to pochopil a naznačil jsem, že i nadvakrát ohřátý gulášek může přijít zvěři k duhu.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 15:42
Titulek: :-D
Autor: cinique
71
No fuj!
Reagovat
Datum: 20.9.2012 15:45
Titulek: Re: :-D
Autor: aNONYM
103
Proč fuj, ty to žvejkat nebudeš a zvířátkům to pomůže naplnit prázdná bříška.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 16:18
Titulek: Re: :-D
Autor: petr x
104
...pánové, úroveň vašich reakcí je zcela na úrovni této akce, klidně pokračujte..."pseudoorganizátor" je nejlepší a nejvýstižnější popis, který se tady za posledních pár diskusních let objevila výstižně shrnul sportuškodnou činnost pana Z.!
Reagovat
Datum: 20.9.2012 19:19
Titulek: Re: :-D
Autor: aNONYM
134
101
Tak se nezlob, občas se i my, intelektuálové, potřebujeme chvíli chovat jako obyčejní občané ;-)
Reagovat
Datum: 20.9.2012 20:14
Titulek: Re: :-D
Autor: cinique
90
Jojo, já se v tomto případě připojuji k aNONYMovi. My, géniové, jsme na tom stejně.
Reagovat
Datum: 20.9.2012 20:05
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: Templ
88
126
Ještě že u nás nejsou medvědi....takhle potkat podnapilého....
Reagovat
Datum: 21.9.2012 09:11
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: Al Koholík Bon Zak
135
105
medvěda???
Reagovat
Datum: 21.9.2012 09:56
Titulek: Re: Těm, co se tady hněvají
Autor: Templ
86
Dobrá otázka.
Reagovat
Datum: 21.9.2012 12:11
Titulek: Takhle pošlapou Zittovi opilci, jediný
Autor: Nechci slevu zadarmo
107
Takhle pošlapou Zittovi opilci, jediný rozdíl proti medvědovi, že tlamou po asfaltu:
http://www.youtube.com/watch?v=iR6sSGutvEI&feature=related

Opilý medvěd ztrácí koordinaci a také svou přirozenou plachost, takže setkání s ním může být velmi nebezpečné. Pozorovat zvíře pod vlivem alkoholu však zároveň může být velká zábava, připustil přírodovědec, který prý jednou viděl opilého medvěda, který se kutálel dolů z kopce.

http://www.youtube.com/watch?v=rqv4IyDzB1s

http://hobby.idnes.cz/pozor-na-slovenske-medvedy-na-podzim-jsou-casto-opili-pfl-/hobby-mazlicci.aspx?c=A110919_063600_hobby-mazlicci_bma

Reagovat
Datum: 21.9.2012 13:12
Titulek: Re: Takhle pošlapou Zittovi opilci,
Autor: Templ
79
:-)))).....to je dobré.....ale ten ledňáček nemá na zádech baťůžek, takže to má jednodušší.
Reagovat
Datum: 22.9.2012 09:34
Titulek: Re: Takhle pošlapou Zittovi opilci,
Autor: Mart.ini
97
105
Reagovat
Datum: 20.9.2012 10:57
Titulek: Zitta logik
Autor: cinique
82
"Organizátoři akce proto nabádají účastníky ke zodpovědnosti."
"Odměněn bude také vytrvalec, který během pochodu vypije nejvíce půllitrů."

Aneb "Uděláme závod v běhu a vyzveme závodníky, aby nespěchali"
:-D
Reagovat
Datum: 21.9.2012 09:17
Titulek: POLICIE ČR si ho skasíruje ...Re: Zitta logik
Autor: Al Koholík Bon Zak
105
Už jsem splnil svoji občanskou povinnost a informoval orgány činné v trestním řízení. POLICIE ČR už je nachystaná a organizátoři, pokud nebezpečnou protizákonnou "akci" sami nestornují, půjdou do klepet.
Navádět účastníky silničního provozu k opilosti a posílat je na frekventovanou silnici I. třídy je fakt už vrchol!!
Reagovat
Datum: 21.9.2012 13:52
Titulek: Re: POLICIE ČR si ho skasíruje ...Re: Zitta logik
Autor: Templ
69
Tak mám pocit, že jsi je bonznul abys v klídku prokličkoval, že?
Reagovat
Datum: 22.9.2012 08:34
Titulek: A co na to Horská služba?
Autor: petr x
91
Možná by bylo dobré znát pohled Michala Klimeše, náčelníka HS Jeseníky...jak se podobná pseudoakce posuzuje? Na jedné straně se návštěvníci Jeseníků vyzývají k rozumnému a zodpovědnému chování, na druhé se zavřou oči nad nepochopitelnou zhovadilostí této další akce vyhlášeného autora sportovně organizačních průserů.
Reagovat
Datum: 22.9.2012 09:45
Titulek: Re: A co na to Horská služba?
Autor: aNONYM
101
138
Ani velký náčelník s tím nic neudělá, na akci není nic ilegálního.
Reagovat
Datum: 1.10.2012 08:39
Titulek: Bez titulku
Autor: H
71
Byla to super akce! Misto toho kecani, jste se meli pridat!
Reagovat
Datum: 3.10.2012 15:39
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
67
Ja byl vloni a bylo to super, kreténi jste. Jestli Zitta neco pos_al, tak co, ale treba horska vyzva - mountain challnege je jeho akce a ma hodne dobrou uroven. Kvuli jednomu nezdarilemu zavodu hazet vsechno do jednoho pytle, jdete se bodnout, volove.
Reagovat