KULTURA

Na festival přijedou Chinaski, Björk a Nick Cave se objeví pouze na plátně

29. září 2014, 12:23, téma DŽEMFEST, Jan Kratochvíl
Na festival přijedou Chinaski, Björk a Nick Cave se objeví pouze na plátně Šumperk - Festivalovou sezónu v Česku zakončí již tradičně šumperský festival Džemfest. Patnáctý ročník oblíbené akce vypukne v pátek 17. října v Domě kultury Šumperk a při pohledu do programu je zřejmé, že hudební fanoušci se mají na co těšit.
 Hlavním tahákem bude koncertní show skupiny Chinaski, která slaví 20. výročí vzniku a letos v únoru jako první česká kapela vyprodala pražskou O2 arénu. „Skupina Chinaski má za sebou velmi úspěšnou festivalovou sezónu, kterou zakončí právě na Džemfestu. Fanoušci se mohou těšit na všechny zásadní pecky včetně nových hitů Hlavolam a Víno,“ uvedl pořadatel Ondřej Polák.

Dále účast v programu potvrdila vycházející hvězda Adam Mišík či rock-popový kvintet O5 a Radeček, který před domácím publikem odehraje mimo jiné společné písně se slovenskou zpěvačkou Márií Čírovou, se kterou šumperská kapela letos nazpívala hit Vloupám se.
Na přehlídce vystoupí další kapely ze Šumperka Obzzor a Zutroy. „Jsem rád, že pozvání na Džemfest přijal také rockový orchestr klientů Jedličkova ústavu v Praze The Tap Tap, který se proslavil svižnou písní Řiditel autobusu. Koncerty The Tap Tap jsou skvělé a lidé se budou určitě bavit,“ slibuje Ondřej Polák.

Festival Džemfest, který letos obdržel Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, chystá také několikadenní doprovodný program. Ten nabídne například autorské čtení živě přenášené z Brazílie nebo filmovou scénu s hudebním dokumentem o Nicku Caveovi či záznamem koncertu islandské zpěvačky Björk.

Více informací o programu a online objednávky lístků na Dzemfest.cz.Foto: archiv
Pozvání na Džemfest přijal rockový orchestr klientů Jedličkova ústavu v Praze The Tap Tap, který se proslavil svižnou písní Řiditel autobusu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.9.2014 17:29
Titulek: Miloš aby se v tom vyznal
Autor: Dušan Masár
220
129
Přijede i Sting? Stačil by vyřezaný z polystyrénu a namalovaný.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.