ZPRÁVY

Džemfest hlásí – vyprodáno

19. října 2012, 10:00, téma DŽEMFEST, redakce
Džemfest hlásí – vyprodáno Šumperk – Třináctý ročník festivalu Džemfest je vyprodaná. Přehlídka startuje dnes ve 14 hodin.

Program oblíbené akce schovává v rukávu ale i další esa. Na Džemfestu vystoupí mezinárodně úspěšná kapela Charlie Straight z Třince. Ze Slezska dorazí také další účinkující, o zábavu se totiž postará oblíbený moderátor Ruda z Ostravy. „Synci, já se na Džemfest těším, jak na moji starou po noční šichtě,“ podotkl svérázný bavič.

Jak bývá dobrým zvykem, pořadatelé dají v programu prostor také novým talentovaným kapelám. Posluchači uslyší progresivní kapelu Mothers Angels z Litomyšle a jako vítězové vyhledávací soutěže Džemkap se představí formace VKV z Leštiny, jejíž osmičlennou sestavu tvoří čtyři bratři Kolčavovi.

„Vedle koncertů čeká návštěvníky zcela nový zážitek. Poprvé si mohou vyzkoušet současný světový fenomén Silent Disco, tedy taneční párty v naprostém tichu,“ zve na Džemfest pořadatel Ondřej Polák. „I když připravujeme pro návštěvníky kromě muziky spoustu dalších festivalových atrakcí, osobně se nejvíc těším na skvělou džemfestovou atmosféru, kterou umí vytvořit jedině šumperské publikum,“ dodává.

Festival Džemfest vznikl před dvanácti lety, tehdy ještě jako malý studentský happening. Dnes se jedná o prestižní akci s věrným a početným publikem.

Vedle hlavního večera chystají organizátoři pestrý doprovodný program. Od 12. do 24. října se uskuteční satelitní pořady v knihovně, H-clubu a v kině Oko. „Na filmové scéně letos promítneme kultovní snímek Pulp Fiction a zbrusu nový záznam živého koncertu skupiny Fatboy Slim. V knihovně vystoupí v rámci Džemfestu ostřílený cestovatel a hudebník Karel Kocůrek,“ dodal Ondřej Polák.

Vstupenky na pátek 19. října, kdy Džemfest vyvrcholí v šumperském kulturáku koncerty skupin Mňága a Žďorp, Mandrage a dalších, jsou k mání v Šumperku v pokladně DK, Alkoholtéce, prodejně Akord a v Zábřezr v infocentru.

Více o festivalu se dozvíte na stránkách www.dzemfest.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).