KULTURA

Na Džemfestu řádili také teenageři z dětských domovů

9. listopadu 2016, 12:00, Jan Kratochvíl
Na Džemfestu řádili také teenageři z dětských domovů Šumperk - Na festival Džemfest dorazilo spolu se stovkami diváků taky šest kluků a holek z dětských domovů v Čeladné, Příboře a Fulneku. Pořadatelé je pozvali, aby si užili jedinečnou festivalovou atmosféru. Bez tet a strejdů z domova, ale taky bez drog a alkoholu. V sobotu po festivalu se pak děti vypravily do Jeseníků, užily si film Inferno s Tomem Hanksem a povečeřely s kapelou O5 a Radeček.

 „Nešlo nám o nějakou lacinou charitu, s dětskými domovy spolupracujeme dlouhodobě. Jezdíme na jejich akce, pořádáme pro ně koncerty. Tentokrát jsme vymysleli projekt Můj první fesťák, který umožnil teenagerům prožít nezapomenutelný víkend v Šumperku i v Jeseníkách,“ řekl spoluorganizátor festivalu a houslista kapely O5 a Radeček Přemysl Ptáček.

Byl to fajný víkend

„Byl to fajný víkend, strašně jsme se nasmáli a Džemfest se mi moc líbil. Byl to jeden z nejhezčích zážitků v mém životě,“ svěřila se čtrnáctiletá Martina z DD Příbor. Stejně starou Melanii z DD Čeladná nejvíce uchvátil sobotní výlet na horní nádrž elektrárny Dlouhé stráně. „Výšlap byl super, až na tu zimu… Užili jsme si spoustu srandy a fesťák Džemfest byl skvělý,“ dodala Melanie.
„Děti z dětských domovů jezdí na hodně akcí, ale vždy s vychovatelem a celou rodinnou skupinou, ve které jsou prckové i velké děti. Takže je jasné, že se musí dodržovat jasná pravidla, program se podřizuje těm nejmenším a teta nebo strejda na vše ostřížím zrakem dohlíží. Na Džemfestu všichni fungovali samostatně a svobodně, přesto nás nikdo nezklamal, třeba tím, že by si dal tajně pivo nebo jointa,“ zhodnotila akci Květa Kralovičová ze spolku Duha Zámeček, která děti doprovázela jako vedoucí.

Pomáhají pravidelně

Džemfest se na netradiční charitu zaměřuje pravidelně. Díky Nadaci ČEZ, která je pravidelným partnerem festivalu, už v minulosti intenzivně a s úspěchem propagoval mezi mladými lidmi dárcovství krve a krevní plazmy nebo pozval na festival děti z Jedličkova ústavu v Praze. Tentokrát pořadatelé Džemfestu teenagerům z dětských domovů umožnili nejen bezplatný vstup na festival, ale uhradili jim i dopravu, ubytování, jídlo a program.Foto: Aleš Hecl
Fantastickou atmosféru na letošním Džemfestu si užili také holky a kluci z dětských domovů.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.11.2016 18:39
Titulek: 3. místo v anketě Sexistické prasátečko získal plakát
Autor: Anonym
27
trapně urážející ženy. „Někoho to pobaví, jiného urazí,“ řekl ke stížnostem veřejnosti hlavní pořadatel, šumperský zastupitel ODS Ondřej Polák. Dle poroty plakát stojí na principu „sex prodává“. „K propagaci výrobku využívá nahá těla a sexuální prvky, které nemají žádnou souvislost s výrobkem a slouží jen k upoutání pozornosti,“ uvedla porota.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/anticenu-sexisticke-prasatecko-pokorny-knives-fr8-/ekonomika.aspx?c=A161111_101010_ekonomika_pas
Reagovat
Datum: 12.11.2016 06:57
Titulek: Re: 3. místo v anketě Sexistické prasátečko získal plakát
Autor: anonym
68
Co to je za akci, když ke své propagaci musí používat sex ? Už neplatí, že dobré zboží se prodává samo?
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.