KULTURA

Na BLUES ALIVE válí další šedesátník - LUBOŠ ANDRŠT

7. listopadu 2008, 15:47, téma BLUES, kultura@rej.cz
Šumperk- Po úspěchu loňského „Koncertu šedesátníků“ (tedy Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa) se letošní dramaturgie rozhodla opět jedny významné narozeniny oslavit. Šedesátin se totiž letos dožívá bezpochyby nejznámější český bluesový kytarista Luboš Andršt.
 V tématickém celovečerním bloku ve čtvrtek 13. listopadu budou na šumperském pódiu defilovat v rolích gratulantů nejen členové jeho současného Blues Bandu.
 

Pro tento večer bude oživen i legendární Lipa-Andršt Blues Band v téměř původní sestavě z 80. let (tedy s harmonikářem Ondřejem Konrádem a basistou Vladimírem Gumou Kulhánkem) a skupina Energit, která historicky Blues Bandu předcházela.
 

V rolích zvláštních hostů se pak objeví zpěvák, mimochodem bez něho si snad už ani šumperské blues neumíme představit,  Michal Prokop a houslista Jan Hrubý, s nimiž Andršt v současné době hraje ve skupině Framus Five.

Zcela mimořádný zážitek pak slibuje účast dalších dvou velikánů české kytary Radima Hladíka a Michala Pavlíčka. Lze předpokládat, že se unikátní okamžik, kdy se tři zcela jistě nejvýznamnější čeští kytaristé sejdou na jednom pódiu, už nebude opakovat a zapíše se mezi nejzásadnější chvíle festivalových dějin.

Čtvrtek 13. listopadu v 19.30 hodin Dům kultury
Luboš Andršt „60“
Luboš Andršt Blues Band /Ondřej Konrád, Zdeněk Tichota, Pavel Razím, Jan Kořínek/
Blues Band /Luboš Andršt, Peter Lipa, Ondřej Konrád, Guma Kulhánek, Pavel Razím/
Energit / Luboš Andršt, Jan Holeček, Erno Šedivý, Guma Kulhánek/
Hosté: Michal Prokop, Radim Hladík, Jan Hrubý, Michal Pavlíček, Steve White /USA/
Vstupné: 190 Kč 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).