ZPRÁVY

Na Bludovečku se usadila obří zubatá žába

7. července 2015, 12:00, hap
Na Bludovečku se usadila obří zubatá žába Bludoveček - Na konci minulého týdne se z hromady písku na Bludovečku začala rýsovat Zubatá žába, nová socha, která ozdobí oblíbené místo turistů. Už podruhé sem přijeli tvořit Jakub Zimáček a Jan Zelinka, kteří s úspěchem staví pískové sochy po celém světě.

 „Zatím jsme se pustili na přání místních do Zubaté žáby a uvidíme, možná se sem ještě v létě vrátíme. Bude záležet na počasí, zatím ještě nemáme jasno v tom, jakou další sochu bychom tu případně ještě postavili. Ta druhá hromada písku, kterou vidíte, poputuje do nového pískoviště pro děti,“ říká Jakub Zimáček, který velkou část roku cestuje po světě a účastní se různých pískových festivalů. Podle jeho slov se v předchozích měsících více dařilo jeho kamarádovi a kolegovi Janu Zelinkovi. „Potěšila mě třeba cena publika, kterou jsme získali na Floridě za sochu nazvanou Zázrak života. Představte si dvě ruce, jak drží miminko. To nemohlo dopadnout jinak, v publiku jedno oko nezůstalo suché,“ říká s nadsázkou Zelinka.

Jak dlouho vydrží?

Loňské pískové sochy Bluda z Bludova, místního maskota krkavce a hradu, které oba stavitelé soch na Bludovečku v létě vytvořili, vydržely překvapivě až do zimních měsíců. „ Sochy přežily díky disperznímu lepidlu a taky díky lidem, kteří se jen chodili dívat a neničili, když pominu uražený krkavcův zobák a sem tam upadlou nějakou tu hradní věžičku. Doufáme, že i letošní žába vydrží,“ dodává Zimáček. Bludoveček bude v létě lákat nejen sochou z písku, ale i bohatým programem. „Z nejbližších akcí připomínám v neděli 12. července Výtvarný a řemeslný den, v pátek 17. července plánujeme koncert kapely Broadway,“ zve provozní Bludovečku Ludmila Maturová.


Foto: hap

Jan Zelinka (vlevo) a Jakub Zimáček se po roce vrátili na Bludoveček, aby zde vytvořili obří zubatou žábu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.