ZPRAVODAJSTVÍ

Myslivec padělal lovecké papíry. Za katr může jít i funkcionář spolku

31. října 2019, 11:00, jak
Šumperk – Neobvyklý případ řeší v těchto dnech šumperská policie. Vyšetřuje totiž devětatřicetiletého muže, který se při žádosti o vystavení loveckého průkazu prokázal falešným potvrzením o mysliveckých zkouškách. Obvinění z padělání veřejné listiny si vyslechl i jeho komplic, který coby funkcionář mysliveckého spolku potvrzení vystavil.

„Oba se na vystavení potvrzení o zkouškách domluvili, přitom věděli, že žadatel se neúčastnil ani přípravného kurzu myslivosti ani závěrečných zkoušek,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Na podvod přišel úředník, k němuž si podvodník přišel se žádostí o vystavení loveckého průkazu. Motivem byla patrně snaha ušetřit čas – příprava na myslivecké zkoušky je totiž velmi náročná - adepti musí prokázat například znalosti zoologie, kynologie, střelectví, lovecké etiky a tradic.

Švindl teď může oba „výtečníky“ přijít pořádně draho. „Za trestný čin padělání veřejné listiny jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti,“ dodala Vybíhalová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.