ZPRAVODAJSTVÍ

Myslivec padělal lovecké papíry. Za katr může jít i funkcionář spolku

31. října 2019, 11:00, jak
Šumperk – Neobvyklý případ řeší v těchto dnech šumperská policie. Vyšetřuje totiž devětatřicetiletého muže, který se při žádosti o vystavení loveckého průkazu prokázal falešným potvrzením o mysliveckých zkouškách. Obvinění z padělání veřejné listiny si vyslechl i jeho komplic, který coby funkcionář mysliveckého spolku potvrzení vystavil.

„Oba se na vystavení potvrzení o zkouškách domluvili, přitom věděli, že žadatel se neúčastnil ani přípravného kurzu myslivosti ani závěrečných zkoušek,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Na podvod přišel úředník, k němuž si podvodník přišel se žádostí o vystavení loveckého průkazu. Motivem byla patrně snaha ušetřit čas – příprava na myslivecké zkoušky je totiž velmi náročná - adepti musí prokázat například znalosti zoologie, kynologie, střelectví, lovecké etiky a tradic.

Švindl teď může oba „výtečníky“ přijít pořádně draho. „Za trestný čin padělání veřejné listiny jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti,“ dodala Vybíhalová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.