SPORT

Mužské týmy jako guláš bez chuti: „Spokojeni být nemůžeme,“ připustil Petr Wiesner. Potěšily ho výsledky mladých nadějí

12. dubna 2017, 14:00, Petr Fišer
Mužské týmy jako guláš bez chuti: „Spokojeni být nemůžeme,“ připustil Petr Wiesner. Potěšily ho výsledky mladých nadějí Šumperk - Něco tomu chybělo. Jako byste vařili guláš a do připraveného hrnce zapomněli vhodit některé důležité ingredience. Sezóna stolních tenistů ze Šumperka byla podobná = stravitelná, leč bez chuťové nadstavby. „Spokojeni být nemůžeme. V žádném případě nebude patřit k těm nejlepším, co jsme odehráli. To ani zdaleka,“ uznal oddílový matador Petr Wiesner.

 Hlavní cíl se splnit podařilo. Všechny mužské celky se ve svých soutěžích zachránily. Céčko obstálo v krajském přeboru I. třídy, kam postoupilo před rokem. Divizní rezerva skončila devátá a stejně dopadl i hlavní tým ve třetí lize. „Béčko mělo na víc, čekali jsme od něj lepší umístění. Áčko se udrželo s náskokem jediné pozice. Naše ambice a plány byly úplně jiné,“ připustil Wiesner.
Právě vytáhlý levák je jedním ze stěžejních důvodů, proč nedošlo k jejich naplnění. Tři čtvrtiny sezóny promarodil s tenisovým loktem. „Bolelo to tak, že se s tím vůbec nedalo hrát. Akorát jsem chodil po rehabilitacích. Protože se objevily i jiné zdravotní problémy a absence, někteří kluci museli mezi jednotlivými mančafty pendlovat a různě se posouvat. Docházelo tak k zákonitému oslabování, což se projevilo na výsledcích. S tím nic nenaděláme. Dokonce jsme museli povolat Radka Píšu, který se rozhodl ukončit kariéru. S vypůjčenou pálkou nám několikrát píchl bez jakéhokoliv tréninku,“ prozradil Petr Wiesner.
Jak sám připustil, v průběhu sezóny mu několikrát nebylo do skoku. Šumperku akutně hrozilo, že o třetí ligu přijde. „Kluci naštěstí na začátku druhé poloviny udělali šňůru tří nebo čtyř domácích výher po sobě a nebezpečí odvrátili. Vybruslili z toho tím, že poráželi vyrovnané soupeře na naší úrovni. Naštěstí to klaplo,“ oddechl si zkušený veterán. „Bylo to velmi podobné jako loni. Přesně jsme věděli, co můžeme od koho čekat. Překvapila snad pouze Chropyně, a to mile. Po postupu z divize hrála velmi dobře,“ vrátil se k uplynulému ročníku nejnižší ligové soutěže.
Jestli v ní bude šumperské kvarteto působit i v dalším mistrovském období, to se teprve uvidí. „Nějakou vizi máme, ale zatím nechci předbíhat. Na tom, kolik pro příští sezónu přihlásíme mužských týmů, se dohodneme až na květnové schůzi,“ nastínil Wiesner.
V Šumperku jsou nadšení z výsledků dvou desítek nadějných mládežníků. Někteří z nich se zdatně ohánějí na regionální scéně, kde patří ke špičce. „Všem se snažíme poctivě věnovat a pomalu začínáme sklízet ovoce. Rudolf Paseka je v krajském žebříčku třetí, Libor Vicenec se nachází ve skupině na pátém až osmém místě. Mají za sebou vynikající soutěžní rok. Platí za velké talenty, kteří podle nás budou dál lepší a lepší. Těší nás, že se nám práce s mládeží daří. Je to jedna z našich nejdůležitějších priorit,“ uvedl Petr Wiesner.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).