ZPRÁVY

Muži hrozí za pronásledování ženy vězení

17. ledna 2013, 22:07, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Zábřeh – Z nebezpečného pronásledování, které se odborně nazývá „stalking“, je podezřelý jednatřicetiletý muž ze Zábřeha. Od října loňského roku dlouhodobě pronásleduje svou bývalou družku, za což mu nyní hrozí pobyt za mřížemi.
Stalking se projevuje nevhodným chováním – neustálým sledováním druhé osoby, opakovaným a četným kontaktováním, zjišťováním si informací, oslovováním blízkých osob z jejího okolí a podobně. Muž ze Zábřeha svou bývalou družku neustále pod různými záminkami navštěvuje i v zaměstnání a intenzita tohoto jednání se stále stupňuje. Žena přitom jasně dává najevo, že o žádný další kontakt nestojí.

V neděli po desáté hodině ranní si muž na svou někdejší přítelkyni počkal před jejím domem a začal se s ní hádat. Poté ji fyzicky napadl. Žena utrpěla lehké poranění, vyžadující pracovní neschopnost. Muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).