ZPRÁVY

Muži hrozí za pronásledování ženy vězení

17. ledna 2013, 22:07, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Zábřeh – Z nebezpečného pronásledování, které se odborně nazývá „stalking“, je podezřelý jednatřicetiletý muž ze Zábřeha. Od října loňského roku dlouhodobě pronásleduje svou bývalou družku, za což mu nyní hrozí pobyt za mřížemi.
Stalking se projevuje nevhodným chováním – neustálým sledováním druhé osoby, opakovaným a četným kontaktováním, zjišťováním si informací, oslovováním blízkých osob z jejího okolí a podobně. Muž ze Zábřeha svou bývalou družku neustále pod různými záminkami navštěvuje i v zaměstnání a intenzita tohoto jednání se stále stupňuje. Žena přitom jasně dává najevo, že o žádný další kontakt nestojí.

V neděli po desáté hodině ranní si muž na svou někdejší přítelkyni počkal před jejím domem a začal se s ní hádat. Poté ji fyzicky napadl. Žena utrpěla lehké poranění, vyžadující pracovní neschopnost. Muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.