ZPRÁVY

Muzejní noc se ponese v pohádkovém duchu

4. června 2012, 07:10, BH
Muzejní noc se ponese v pohádkovém duchu Šumperk – Šumperská muzejní noc, která se ponese v duchu výstavy Z pohádky do pohádky, propukne v pátek 15. června v 17.30 hodin v Pavlínině dvoře. Na návštěvníky čekají oblíbené atrakce i poníci, na kterých se budou moci vozit ti nejmenší.

Herci šumperského divadla zavedou příchozí do světa nejznámějších českých pohádek. Od 20.30 hodin si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavy Když jsem já sloužil to první léto ve výstavní síni, Kamennou krásu v Hollarově galerii, Obrazy Aleše Motýla v Rytířském sále, Z pohádky do pohádky v Galerii Šumperska a zbrusu novou výstavu Detektory v archeologii aneb Jak pomáhat a neublížit v Galerii mladých, a to až do 22. hodiny.

Zámek Úsov se také připravuje na muzejní noc. Ta se uskuteční na zámeckém nádvoří, a to v sobotu 23. června v době od 19 do 23 hodin. O zábavu se postará skupina divadelního šermu Mohelnická sebranka a Hladové divadélko z Úsova, které zahraje představení Tajemství hradní věže vždy v každou celou hodinu.

Občerstvení bude na obou akcích zajištěno. Více informací o jednotlivých výstavách najdete na stránkách www.muzeum-sumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.