ZPRÁVY

Muzejní noc se ponese v pohádkovém duchu

4. června 2012, 07:10, BH
Muzejní noc se ponese v pohádkovém duchu Šumperk – Šumperská muzejní noc, která se ponese v duchu výstavy Z pohádky do pohádky, propukne v pátek 15. června v 17.30 hodin v Pavlínině dvoře. Na návštěvníky čekají oblíbené atrakce i poníci, na kterých se budou moci vozit ti nejmenší.

Herci šumperského divadla zavedou příchozí do světa nejznámějších českých pohádek. Od 20.30 hodin si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavy Když jsem já sloužil to první léto ve výstavní síni, Kamennou krásu v Hollarově galerii, Obrazy Aleše Motýla v Rytířském sále, Z pohádky do pohádky v Galerii Šumperska a zbrusu novou výstavu Detektory v archeologii aneb Jak pomáhat a neublížit v Galerii mladých, a to až do 22. hodiny.

Zámek Úsov se také připravuje na muzejní noc. Ta se uskuteční na zámeckém nádvoří, a to v sobotu 23. června v době od 19 do 23 hodin. O zábavu se postará skupina divadelního šermu Mohelnická sebranka a Hladové divadélko z Úsova, které zahraje představení Tajemství hradní věže vždy v každou celou hodinu.

Občerstvení bude na obou akcích zajištěno. Více informací o jednotlivých výstavách najdete na stránkách www.muzeum-sumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.