KULTURA

Muzeum mapuje stav školství v Šumperku

14. února 2018, 07:00, ok
Muzeum mapuje stav školství v Šumperku Šumperk - Před blížícími se přijímacími zkouškami na střední školy přichází Vlastivědné muzeum v Šumperku s výstavou, která mapuje současný stav základního, středního, odborného, speciálního a uměleckého školství v Šumperku.

 „Za pomoci vyhrazeného prostoru se žáci a studenti patnácti místních škol pokusí zmapovat historii, současnost i budoucnost své školy. Celkové řešení „stánku“ může být pojato různě a vystavující subjekty mohou zaujmout netypickým a netradičním pojetím své expozice určené jak běžnému návštěvníkovi, tak i současným a bývalým žákům,“ popisuje záměr Dagmar Tempírová z muzea.
„Výstava je jedinečnou příležitostí ukázat široké veřejnosti učební pomůcky, studijní úspěchy žáků, vítězství v soutěžích, zajímavé projekty a zavzpomínat na minulost a charakterizovat přítomnost,“ doplnila Tempírová.
Součástí expozice budou také sbírkové předměty muzea. Návštěvníci uvidí vybavení třídy z konce 19. a počátku 20. století. Nahlédnou do školního kabinetu s pomůckami používanými v hodinách fyziky, chemie či přírodovědy. Mezi nejzajímavější exponáty budou patřit učební pomůcky učitele Edmunda Smékala z Loštic – modely vodního hamru, parního stroje, rumpálu nebo kolečka, za které získal v roce 1925 celonárodní ocenění.
Slavnostní vernisáž výstavy s kulturním programem proběhne ve čtvrtek 15. února od 17 hodin v prostorách Výstavní síně. Expozice šumperských škol pak zde budou k vidění do poloviny května.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.