KULTURA

Muzeum mapuje stav školství v Šumperku

14. února 2018, 07:00, ok
Muzeum mapuje stav školství v Šumperku Šumperk - Před blížícími se přijímacími zkouškami na střední školy přichází Vlastivědné muzeum v Šumperku s výstavou, která mapuje současný stav základního, středního, odborného, speciálního a uměleckého školství v Šumperku.

 „Za pomoci vyhrazeného prostoru se žáci a studenti patnácti místních škol pokusí zmapovat historii, současnost i budoucnost své školy. Celkové řešení „stánku“ může být pojato různě a vystavující subjekty mohou zaujmout netypickým a netradičním pojetím své expozice určené jak běžnému návštěvníkovi, tak i současným a bývalým žákům,“ popisuje záměr Dagmar Tempírová z muzea.
„Výstava je jedinečnou příležitostí ukázat široké veřejnosti učební pomůcky, studijní úspěchy žáků, vítězství v soutěžích, zajímavé projekty a zavzpomínat na minulost a charakterizovat přítomnost,“ doplnila Tempírová.
Součástí expozice budou také sbírkové předměty muzea. Návštěvníci uvidí vybavení třídy z konce 19. a počátku 20. století. Nahlédnou do školního kabinetu s pomůckami používanými v hodinách fyziky, chemie či přírodovědy. Mezi nejzajímavější exponáty budou patřit učební pomůcky učitele Edmunda Smékala z Loštic – modely vodního hamru, parního stroje, rumpálu nebo kolečka, za které získal v roce 1925 celonárodní ocenění.
Slavnostní vernisáž výstavy s kulturním programem proběhne ve čtvrtek 15. února od 17 hodin v prostorách Výstavní síně. Expozice šumperských škol pak zde budou k vidění do poloviny května.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).