ZPRAVODAJSTVÍ

Muzejíčko láká děti na letadla

4. července 2018, 09:00, on
Muzejíčko láká děti na letadla Šumperk – Na konci června otevřelo Vlastivědné muzeum v Šumperku interaktivní výstavu s názvem Pozor, děti, poletíme!, která je věnovaná leteckému modelářství a letectví vůbec.

 Ve spolupráci s modeláři z nejbližšího okolí se muzejníkům podařilo shromáždit celou řadu létacích i statických modelů letadel. Expozici malí i velcí návštěvníci najdou v sále Muzejíčka, a jak je zde zvykem, výstava obsahuje mnoho didaktických her a aktivit.
Děti se mohou těšit na různé skládačky a doplňovačky, omalovánky či hádanky. Najdou zde dokonce i model kokpitu, ve kterém si vyzkouší, jaké to je pilotovat opravdové letadlo. Na své si však přijdou také milovníci letecké modelařiny, kteří mohou obdivovat propracovanost vystavených modelů.
Výstava potrvá do 7. října. Lístek stojí 40 korun, snížené vstupné je za polovinu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.