ZPRÁVY

Muže zavalil strom, na místě zemřel

6. května 2014, 08:27, jak
Nový Malín - Tragicky skončila ve středu 30. dubna těžba dřeva v lese nad Novým Malínem. V odpoledních hodinách tam strom zavalil jednoho z dřevorubců. Přivolaná lékařka už mohla pouze konstatovat smrt dvaatřicetiletého mladíka.

 „Během toho, co k místu události mířil náš lékař, jsme ostatním dělníkům po telefonu radili, jak zraněného muže resuscitovat,“ řekl Týdnu ředitel krajské záchranné služby Ivo Mareš. Ani přes veškerou snahu zdravotníků a ostatních dřevorubců se život třiatřicetiletému muži nepodařilo zachránit. „Utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem. Přesnou příčinu smrti objasní pitva,“ dodává Mareš.


Mrtví přibývají

Bohužel nejde o jediný případ, kdy kácení stromů skončilo pro dřevorubce tragicky. Loňský srpen stejným způsobem zahynul jednadvacetiletý mladík u Brníčka, jen o několik dnů později zavalil uvolněný kmen dva dřevorubce u Švýcárny, přičemž jednomu poranil hrudník a druhému páteř. Profese lesního dělníka patří podle posledních průzkumů k deseti nejnebezpečnějším povoláním na světě. Riziko vážného úrazu je u něj stejně vysoké, jako například u zkušebních pilotů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.5.2014 12:12
Titulek: Bez titulku
Autor: lenka
109
ANO,JE TO VELMI TĚŽKÁ PRÁCE A NAVÍC POHODNOCENA. Jen na Šumpersku slavná firma Less -Forest zůstala lesním dělníkům dlužit několik set tisíc.Spoustu dělníků díky tomu zkrachovalo,nezaplatilo hypotéky a nemělo ani na provoz. A jak se to u nás řeší - Less -Fores je v isolvenci, pokračuje sice dál,ale milí hoši z lesa vy už nic nedostanete - u nás jde přece vše,nejvíc ožebračovat obyčejné lidi :(.
Reagovat
Datum: 7.5.2014 13:33
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
44
117
Kolik berou a kolik by tedy měli brát?
Reagovat
Datum: 7.5.2014 12:13
Titulek: Bez titulku
Autor: lenka
32
Práce je podhodnocena:)
Reagovat
Datum: 7.5.2014 20:26
Titulek: nic
Autor: ANONYM
55
Nejhorší je když v lese dělaj AMATÉŘI co jsou v lese půl roku a daj do VELKÉHO DŘEVA
Reagovat
Datum: 10.5.2014 16:26
Titulek: Re: nic
Autor: Templ
107
Co dělat, když objednatel nemíní zaplatit profesionálovi.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).