ZPRAVODAJSTVÍ

Muž si změnil identitu. Policie ho zatkla rovnou v nemocnici

29. ledna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Neobvyklý případ krádeže identity prošetřují šumperští policisté. Podařilo se jim odhalit muže, jenž se vyhýbal nástupu do vězení a vydával se kvůli tomu za svého bratra. Prozradila ho až jizva v obličeji.

„Dotyčnému se dokonce podařilo vystavit si nové doklady na jméno svého sourozence, se kterým si jsou velmi podobní. Jeho bratr dlouhodobě pobývá v zahraničí,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Vykutáleného Šumperana nakonec usvědčila drobná jizva v obličeji, kterou jeho bratr nemá. „Dalším šetřením se policistům podařilo zjistit, že muž, vydávající se za svého bratra, je hospitalizován v olomoucké nemocnici. Tam byl také následně zatčen a eskortován k soudu,“ dodala k případu podrobnosti Vybíhalová.

Na šestačtyřicetiletého podvodníka vydal okresní soud zatykač už vloni v červnu. Nepodmíněný trest odnětí svobody vyfasoval za to, že odmítl nastoupit na veřejně prospěšné práce. Ty mu byly nařízeny za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.