ZPRAVODAJSTVÍ

Muž si změnil identitu. Policie ho zatkla rovnou v nemocnici

29. ledna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Neobvyklý případ krádeže identity prošetřují šumperští policisté. Podařilo se jim odhalit muže, jenž se vyhýbal nástupu do vězení a vydával se kvůli tomu za svého bratra. Prozradila ho až jizva v obličeji.

„Dotyčnému se dokonce podařilo vystavit si nové doklady na jméno svého sourozence, se kterým si jsou velmi podobní. Jeho bratr dlouhodobě pobývá v zahraničí,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Vykutáleného Šumperana nakonec usvědčila drobná jizva v obličeji, kterou jeho bratr nemá. „Dalším šetřením se policistům podařilo zjistit, že muž, vydávající se za svého bratra, je hospitalizován v olomoucké nemocnici. Tam byl také následně zatčen a eskortován k soudu,“ dodala k případu podrobnosti Vybíhalová.

Na šestačtyřicetiletého podvodníka vydal okresní soud zatykač už vloni v červnu. Nepodmíněný trest odnětí svobody vyfasoval za to, že odmítl nastoupit na veřejně prospěšné práce. Ty mu byly nařízeny za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.