ZPRAVODAJSTVÍ

Muž si změnil identitu. Policie ho zatkla rovnou v nemocnici

29. ledna 2019, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Neobvyklý případ krádeže identity prošetřují šumperští policisté. Podařilo se jim odhalit muže, jenž se vyhýbal nástupu do vězení a vydával se kvůli tomu za svého bratra. Prozradila ho až jizva v obličeji.

„Dotyčnému se dokonce podařilo vystavit si nové doklady na jméno svého sourozence, se kterým si jsou velmi podobní. Jeho bratr dlouhodobě pobývá v zahraničí,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Vykutáleného Šumperana nakonec usvědčila drobná jizva v obličeji, kterou jeho bratr nemá. „Dalším šetřením se policistům podařilo zjistit, že muž, vydávající se za svého bratra, je hospitalizován v olomoucké nemocnici. Tam byl také následně zatčen a eskortován k soudu,“ dodala k případu podrobnosti Vybíhalová.

Na šestačtyřicetiletého podvodníka vydal okresní soud zatykač už vloni v červnu. Nepodmíněný trest odnětí svobody vyfasoval za to, že odmítl nastoupit na veřejně prospěšné práce. Ty mu byly nařízeny za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.