ZPRAVODAJSTVÍ

Muž si chtěl vyčistit hlavu. Partnerka zalarmovala záchranáře

8. ledna 2019, 17:00, jak
Okres – Velkým nedorozuměním skončil záměr mladého muže, který chtěl okusit zimní bivak v Jeseníkách. Ustlal si na hřebeni v turistickém přístřešku, kde ho nad ránem probudili vyčerpaní členové horské služby. Ty zalarmovala partnerka turisty, když se mu nemohla dovolat na mobil.

„Mladý muž oznámil přítelkyni, že si potřebuje vyčistit hlavu pobytem v horách. Vyrazil tedy bivakovat na hřeben a domluvil se s ní, že budou v telefonickém spojení. Naposledy se jí ozval večer s tím, že se chystá k přenocování,“ uvedl Jiří Hejtmánek z Horské služby Jeseníky.

K události došlo v noci na pátek 4. ledna. Horským záchranářům komplikovalo práci počasí, v noci začalo na horách hustě sněžit, snesla se mlha a pohyb jim ztěžoval silný vítr.
„Dojeli jsme asi dva kilometry pod hřeben a dál museli hledat v doslova vražedných podmínkách na lyžích. Asi hodinu po půlnoci jsme mladého muže našli v hřebenovém přístřešku, jak klidně a bezpečně spí,“ komentoval zásah Hejtmánek.

Probuzený turista byl z přítomnosti záchranářů značně v rozpacích a nakonec se přiznal, že po posledním telefonátu s partnerkou si vypnul telefon.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.