ZPRAVODAJSTVÍ

Muž přepadl poštu. Odjel s nepořízenou a na invalidním vozíku

10. září 2019, 12:00, jak
Šumperk – Na invalidním vozíku odjel z místa činu lupič, který se v pondělí 2. září pokusil přepadnout hlavní poštu v Šumperku. Peníze se mu získat nepodařilo, navíc ho krátce po činu zadržela policie.

 „Muž vstoupil k přepážce a pracovnici pošty podstrčil lístek s textem, že má u sebe pistoli a bombu,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Zaměstnankyním se podařilo spustit tichý alarm, který o přepadení okamžitě informoval policii. Muži zákona lupiče dopadli v okamžiku, kdy z pošty odjížděl na invalidním vozíku.

„Věc vyšetřujeme kvůli podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Okolnostmi případu se policisté dále zabývají,“ dodala Vybíhalová.
Letos jde už o druhé přepadení poštovní pobočky v šumperském okrese. K prvnímu případu došlo v únoru v Dolních Studénkách. Dvacet tisíc korun tam na pošťačce vymámil pod pohrůžkou násilí jednadvacetiletý mladík, který dříve pro doručovací společnost sám pracoval.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2019 14:23
Titulek: Přepadení
Autor: Milan
18
hm, zpravodajství s rychlostí blesku...:D
Reagovat
Datum: 12.9.2019 07:36
Titulek: Re: Přepadení
Autor: zdeněk
14
Nevím jak sjel na hlavní poště na invalidním vozíku po schodech.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.