ZPRAVODAJSTVÍ

Muž přepadl poštu. Odjel s nepořízenou a na invalidním vozíku

10. září 2019, 12:00, jak
Šumperk – Na invalidním vozíku odjel z místa činu lupič, který se v pondělí 2. září pokusil přepadnout hlavní poštu v Šumperku. Peníze se mu získat nepodařilo, navíc ho krátce po činu zadržela policie.

 „Muž vstoupil k přepážce a pracovnici pošty podstrčil lístek s textem, že má u sebe pistoli a bombu,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Zaměstnankyním se podařilo spustit tichý alarm, který o přepadení okamžitě informoval policii. Muži zákona lupiče dopadli v okamžiku, kdy z pošty odjížděl na invalidním vozíku.

„Věc vyšetřujeme kvůli podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Okolnostmi případu se policisté dále zabývají,“ dodala Vybíhalová.
Letos jde už o druhé přepadení poštovní pobočky v šumperském okrese. K prvnímu případu došlo v únoru v Dolních Studénkách. Dvacet tisíc korun tam na pošťačce vymámil pod pohrůžkou násilí jednadvacetiletý mladík, který dříve pro doručovací společnost sám pracoval.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2019 14:23
Titulek: Přepadení
Autor: Milan
hm, zpravodajství s rychlostí blesku...:D
Reagovat
Datum: 12.9.2019 07:36
Titulek: Re: Přepadení
Autor: zdeněk
Nevím jak sjel na hlavní poště na invalidním vozíku po schodech.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.