KULTURA

Multižánrový open air festival Té o páté v ŠumperkuVIDEO

9. května 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Multižánrový open air festival Té o páté v Šumperku Šumperk - V květnu se na šumperské kulturní scéně objeví nová a svým zaměřením ojedinělá akce. Té o páté je alternativní etno festival, který se uskuteční ve dnech 20. - 21. května. První večer se odehraje ve dvoře H–clubu na Rooseveltově ulici a o den později se festivalové dění přesune do Sadů 1. máje na scénu Vily Doris.
„Chceme založit tradici festivalu, který na severní Moravě zatím chybí. Představíme veřejnosti to nejlepší z kultury, která není mainstreemová a zároveň klade velký důraz na kvalitu. Na jednom místě vedle sebe zahrají kromě zajímavých kapel také Djs, vystoupí několik divadelních souborů, proběhne graffitti exhibice a doplňkové aktivity jako bouldering – horolezecká věž, provazochodci, žongléři nebo dětský koutek s hradem,“ vypočítává pořadatel festivalu Martin Matějček.

Hlavním tahákem prvního festivalového dne bude beatboxový král En.dru z populární kapely Mako Mako, dále nejlepší hráč na australské didgeridoo u nás Ondřej Smeykal, který uvede recitál s bubeníkem Milošem Dvořáčkem, a ze zahraničních kapel se mohou návštěvníci těšit na zélandské Gerda Blank či německou kapelu Nepa. Místní scénu pak bude reprezentovat hypno soubor Sioux.
Sobotní část otevře už po obědě Drum Orchestra Káji Cvrka, následován reggae rytmy olomouckých Homebwoyrasta, kteří jsou považováni za jednu z nejlepších reggae kapel v Evropě! Magnetem sobotního programu budou dvě formace z Polska. Foliba hrající východoafrický styl na původní tradiční nástroje a Zebra - dubpunk sound system z Wroclavi. „Zajímavý projekt doveze Lukáš Pilnaj z Ústí nad Labem, a to kapelu Kus Kus klan, která míchá etno hudbu s elektronickým breakbeatem. Poklidné rytmy ve znamení reggae a etno hudby pak rozčísne šílený, ale nadaný kytarista Jindra Holubec s bratrem Michalem. A atmosféru Karibiku navodí Los hongos ze Svitav,“ představuje sobotní program Matějček.

Koncept pohodového festivalu přivodí vedle hudby také vůně a chuť čajů, kávy a dalšího občerstvení. After party po skončení venkovního programu proběhne v oblíbeném šumperském H – klubu, na které se představí jeseničtí Silesian sound system za výrazné podpory šumperských Lážo plážo djs. Z divadelní scény určitě stojí za zmínku improvizační spolek O.L.I.V.Y. z Olomouce.

 

Více info na www.teopate.com

Fotoreport graffiti jamu 2010

Pátek 20.5.

Hlavní program                                                                             H-Club

  • Nape /grunge - Německo/
  • Gerda Blank /alternative experimental - Nový Zéland/

DJ's chill out stage


Sobota 21.5.

Hlavní program                                                                        Letní divadlo za Vilou Doris


  • Zebra /dub punk sound systém - Polsko/
  • Foliba /hudba západní Afriky - Polsko/

DJ's chill out stage


Divadlo


  • O.L.I.V.Y. /Improvizační divadelni spolek - Olomouc/

Graffiti exhibition


Žonglování


Bouldering
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.5.2011 15:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Pepa
74
Program na víkend je jasný :-)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.