MS 2007 atletů veteránů v italském Riccione

29. září 2007, 05:16, Vykydalová
Šumperk - Letošní mistrovství světa veteránů, které pořádá světová veteránská atletická asociace World Masters Athetics každé dva roky, se konalo od 4. do 15. září na italském jadranském pobřeží od Riccione přes Misano Adriatico až po San Giovanni in Marignano. Přihlásilo se 8940 atletů, 6690 mužů a 2250 žen, z 96 členských zemí WMA.

Tím se stalo toto mistrovství světa, již 17. v pořadí, druhým nejpočetněji obsazeným – po japonském Miyazaki (12000 atletů). Z ČR  bylo přihlášeno 122 veteránů. Počtem přihlášených jsme figurovali mezi 96 zeměmi na 11. místě. Největší účast měli přirozeně domácí Italové – 3024, Velká Britanie 535, Němci 878 a USA 430 závodníků. Celkový počet přihlášených startů v 31 disciplinách byl 16862, v průměru tedy dva závody na atleta. Nejobsazenější discipliny: maratón 1460, 5000m 1123, 200m 1122, 100m 1097, 8km kros 1071, v ostatních disciplinách byla účast několika set startujících. Nejstaršími účastníky pak byli 3 pětadevadesátníci, v kategorii 90-94 startovalo 15 mužů a 4 ženy, v kategorii 85-89 bylo 43 účastníků, ve věku 80-84 soutěžilo 130 a nad 75 let již 225 atletů.Žádný pořadatel se nevyhne různým nedostatkům a chybám, vždy je co vytýkat. Ani Riccione nebylo výjimkou. Naopak ale Italové docílili dosud nejlepší a nejrychlejší výsledkové služby na internetu. Vrcholem všeho bylo, když z Prahy přišla gratulace závodníkovi k medaili, aniž by již závodník výsledek znal!

Zatímco ze Španělska jsme si přivezli 19 medailí, v Riccione jsme jich získali 23: 7x zlato, 4x stříbro a 12x bronz. A k tomu ještě 9 „bramborových“, tj. čtvrtých míst!  Nejúspěšnějším závodníkem byl vrhač Josef Kropáč, M60, se dvěma zlatými medailemi a naši dva nejstarší – osmdesátníci, chodec Alois Balcařík se zlatou a stříbrnou a vytrvalec Jiří Soukup se dvěma bronzovými medailemi. Naší nejsilnější disciplinou bylo 2000m př. – 4 medaile, po třech medailích jsme získali v trojskoku a chůzi a dvě medaile v oštěpu. A jednu z nich – stříbrnou vybojovala naše JARMILA KLIMEŠOVÁ. Blahopřejeme!!!

Výsledky pěti šumperských masters:

80 m přek.:   W 50   Blanka Vykydalová               8.         15,56              semi   15,52

M 70   Květik Vykydal                      7.         14,78              semi   14,59

Výška:          W 50   Květa Vykydalová                 5.         132

W 50   Blanka Vykydalová               9.         128

M 60   Franta Vykydal                     4.         152

M 70   Květik Vykydal                   10.         132

Tyč:               M 70   Květik Vykydal                      9.         240

Oštěp:           W 55   Jarka Klimešová                2.         32,77              Stříbrná medaile!

Koule:           W 55   Jarka Klimešová                  9.         10,24

Sedmiboj:     W 50   Blanka Vykydalová              5.         3786 bodů

(80 př 15,81/vý 124/ko 8,34/200m 34,12/dá 351/oš 19,98/800m 3:13,76)

Vrh. pětiboj: W 55   Jarka Klimešová                  5.         3745 bodů

(kl 27,41/ ko 10,32/ di 24,56/ oš 33,97/    bř 9,94)

Květik, Květa, Blanka a Franta Vykydalovi před odjezdem  z Riccione domů.

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.9.2007 16:23
Titulek: sport pro všechny
Autor: Šumperák domorodec
57
Je to hezká reprezentace naší republiky a hlavně Šumperka.Je vidět,že sportovat lze v každém věku,ale úměrně zdraví a nátuře.Hned je lépe na světě.Proto všem těmto sportovcům gratuluji a přeji další hezké výkony ve sportu i v životě.
Reagovat

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).