ZPRÁVY

Mrazík hodoval v Dolních Studénkách

6. ledna 2015, 14:31, op
Mrazík hodoval v Dolních Studénkách Dolní Studénky - Mrazík se svou družinou zavítal letos v zimě do Dolních Studének, aby zde uspořádal hostinu pro místní obyvatele. Recesistickou akcí navázalo vedení obce na loňskou úspěšnou veselici „Jitrnice na stromech, pivo v korýtku“, která byla inspirována pohádkou Dařbuján a Pandrhola. Tentokrát si pořadatelé vzali na paškál populárního ruského Mrazíka.

 „Celkem se u nás spořádalo 150 litrů boršče, 1000 kousků chlebu se špekem, 15 litrů vodky, nechybělo na zahřátí 120 litrů svařeného vína, čaj a dva sudy piva, které opět teklo korýtkem,“ vypočítává starosta obce Radim Sršeň.

Na hostinu kromě Mrazíka, Nastěnky, Marfuše, Ivánka, baby Jagy, dědečka Hříbečka a dalších postaviček oblíbené pohádky zavítalo i více než sedm stovek dalších hostů, nechyběla chaloupka na kuří nožce, saně samochodky, koňské spřežení, muzikanti, sníh a hlavně dobrá nálada.

Akci opět nachystali pro své občany zastupitelé obce, kteří veškeré pokrmy sami připravili a v kostýmech také naservírovali. „Chtěli jsme občany po roce opět odměnit za skvělou spolupráci, díky které se podařilo v naší obci zrealizovat množství projektů a akcí. Je příjemné se takto na konci roku sejít a společně pobavit. Už nyní přišli někteří sousedé s pohádkovými náměty na příští rok,“ uvedl starosta Sršeň, který se při akci osobně chopil role samotného Mrazíka.

Do Dolních Studének zavítal pohádkový Mrazík se svou početnou družinou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.1.2015 22:08
Titulek: Dar od obce 60.000,- Kč pro Radima Sršně
Autor: Anonym
109
122
Obec Dolní Studénky Zastupitelstvo obce Dolní Studénky Zápis z 15. zasedání Zastupitelstva obce Dolní Studénky, konaného dne 19.12.2013 od 18:00 hodin. Ad 6) Různé a diskuze C) Finanční dar - p. Rutar – Navrhuji odměnu pro p. starostu a p. místostarostu za jejich dobře vedenou práci, za dotace. - p. Ing. Jílek – Jedině můžeme schválit finanční dar, který je daněn. Musí se schválit celková výše pro každého zvlášť. Finanční dar ve výši 60.000,-- Kč pro p. Michala Strnada – místostarostu obce za mimořádnou činnost v rámci administrativního a technického řízení a dohledu projektů realizovaných z dotačních prostředků. Výsledek hlasování: Pro 12 členů ZO, Zdrželi se 2 členové ZO Usnesení: SCHVÁLENO Finanční dar ve výši 60.000,-- Kč pro p. Ing. Radima Sršně, Ph.D. – starostu obce za mimořádnou činnost v rámci získávání dotačních prostředků a managementu při administraci projektů realizovaných z dotačních prostředků. Výsledek hlasování: Pro 12 členů ZO, Zdrželi se 2 členové ZO Usnesení: SCHVÁLENO - pí Šulová – V rozpočtu na to nejsou peníze. - p. Dolníček F. – Musí se schválit další rozpočtové opatření č. 12. Výsledek hlasování: Pro 14 členů ZO Usnesení: SCHVÁLENO http://www.dolnistudenky.cz/uredni-deska/zastupitelstvo-obce/zapisy
Reagovat
Datum: 11.1.2015 15:36
Titulek: Re: Dar od obce 60.000,- Kč pro Radima Sršně
Autor: Martin
136
Proč anonym?? Všichni v obci víme, kdo v poslední době šíří v obci pomluvy, lži a polopravdy. Je to závist, že druzí opravdu něco umí a mají u občanů podporu nebo pláč a vztek nad vlastní neschopností...?!
Reagovat
Datum: 6.1.2015 22:52
Titulek: Lidi, nenechte se ohlupovat jitrnicemi,
Autor: Nastěnka
92
112
raději se zeptejte, co kdy Radim Sršeň udělal pro Dolní Studénky! Kromě toho, že si vyplácel s místostarostou z obecního rozpočtu finanční dary 120 000 Kč! Kromě toho, že na renesanční portál zámku Třemešek z r. 1587 blejou opilci (pronájem od obce Dolní Studénky ubytovně) a zámeček se Sršeň snaží přihrát ostravské firmě ERBET s.r.o. / CERBER a.s. (předseda představenstva ROMAN UNZEITIG Bludov, místopředseda představenstva MILAN SMÝKAL, Nový Malín), co jim už dřív zašmelil vzácný park na Třemešku!
Reagovat
Datum: 6.1.2015 23:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
138
105
Podvod!
Reagovat
Datum: 7.1.2015 07:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Petra
80
Tohle se mi vůbec nelíbí, proč se díváte na svět tak negativně. Místo abyste ocenili práci pana Sršně, co všechno pro Studénky udělal, tak zase jenom závidíte, píšete, kolik si nahrabal a podobné hlouposti. Dolním Studénkám Sršně mohou okolní obce závidět. Zameťme si před vlastním prahem, co kdo z nás udělal pro svou obec? P.S. Nejsem ze Studének, ale líbí se mi ohlasy na práci pana Sršně.
Reagovat
Datum: 7.1.2015 09:53
Titulek: Skvělá akce
Autor: Koreš
104
Dobrý den, byl jsem na té akci s Mrazíkem a byla to povedená akce, bavili jsme se celá rodina. Děkuji pořadatelům a za rok zase se těšíme. Koreš
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.