ZPRAVODAJSTVÍ

Možnost získat značku JESENÍKY originální produkt je právě nyní

30. srpna 2016, 17:00, BH
Možnost získat značku JESENÍKY originální produkt je právě nyní Jeseníky - Příležitost pro místní výrobce, poskytovatele ubytovacích a stravovacích služeb a provozovatele zážitkové turistiky získat regionální značku v Jeseníkách se skýtá dvakrát ročně. Právě nyní startuje druhá výzva pro přijímání žádostí v roce 2016. Koordinátor Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví bude přijímat vyplněné formuláře od zájemců do 26. září.

 „V průběhu výzvy je prostor na to, aby koordinátorky značení objely žadatele, posoudily, zda naplňují kritéria, pomohly s vyplněním žádosti a případně i daný výrobek, službu či zážitek otestovaly,“ objasnila ředitelka MAS Horní Pomoraví Anna Bartošová.
Značka v současnosti pokrývá území 162 obcí. „Letos se opět rozšířilo území, a to o obce u Moravského Berouna, kde bylo dosud bílé místo v systému regionálního značení,“ uvedla koordinátorka Hana Olejníková.
Veškeré informace, jak získat ochrannou známku s fialovým zvonkem jesenickým, naleznou zájemci na webových stránkách koordinátora www.hornipomoravi.eu, podmínky získání certifikátu a formulář žádosti jsou k dispozici na www.regionalni-znacky.cz/jesenikywww.regionalni-znacky.cz/jeseniky. Současně stávající držitelé certifikátu, kterým končí jeho platnost, mohou žádat o obnovené udělení značky.
Systém značení funguje pod Asociací regionálních značek, která aktuálně sdružuje 27 regionů v České republice s vlastní značkou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.8.2016 10:27
Titulek: už se probrali?
Autor: aNONYM
141
Ještě pořád je poplatek za udělení této jesenické značky nejvyšší ze všech poplatků za regionální produkty v ČR?
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).