KULTURA

Motýli Šumperk zvítězili na soutěži v Belgii

12. května 2010, 20:00, rejdakce
Motýli Šumperk zvítězili na soutěži v Belgii Šumperk - Šumperský dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk zvítězil na mezinárodní soutěži v belgickém Neerpeltu - European Music Festival for Young People.
V kategorii mládežnických sborů do 25 let získali Motýli Šumperk pod vedením Tomáše Motýla ZLATOU MEDAILI - 1st price CUM LAUDE (umístění ve zlatém pásmu s oceněním cum laude). Sbor se do Neerpeltu vrátil po 20 letech, kdy zde soutěžil poprvé. Ve své kategorii soutěžil s dalšími šesti sbory z Holandska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska, Itálie a Rakouska.

Nejbližší vystoupení Motýlů Šumperk:
  • 26.05.2010, Šumperk
  • 27.05.2010, Jeseník

Cestopisné povídání o soutěži a dalších zážitcích je k nahlédnutí zde.
 
 


Motýli Šumperk, dětský pěvecký sbor

Sbor byl založen v roce 1962 Aloisem Motýlem, v současnosti veden Tomášem Motýlem a Helenou Stojaníkovou. V průběhu více než pětačtyřiceti let sbor prošel vývojem od nevelkého začínajícího sboru místní hudební školy po těleso s téměř dvěma stovkami dětí ve čtyřech samostatných odděleních, které dnes představuje absolutní špičku ve svém oboru. Nejvyspělejší z nich, osmdesátičlenný koncertní sbor se doma i v zahraničí prezentuje pod jménem Motýli Šumperk.

Na svém kontě mají Motýli desítky zájezdů do většiny evropských zemí, účast na významných domácích festivalech i vítězství v řadě zahraničních soutěží. Spolupracují s rozhlasem i televizí, vydávají zvukové nosiče. V současnosti patří mezi nejvyhledávanější pěvecká tělesa, každoročně absolvují kolem padesáti koncertů a vystoupení, z toho část v zahraničí.

Soudržnost, pevná přátelství i společný cíl sborových dětí se stále více projevují na způsobu jejich pěveckého projevu. Jsou vyhledávaným pěveckým ansámblem, jehož posluchači vědí, že interpretační kvalita i emocionální zážitek z koncertů patří k nevšedním.

Úspěchy sboru v posledních letech představuje druhé místo v absolutním pořadí na Montreux Choral Festival 2007 a cena za nejlepší provedení povinné skladby. Významné bylo také vystoupení na samostatném koncertu v rámci mezinárodního festivalu Pražské jaro 2008, stejně jako třetí místo v mezinárodní soutěži ve španělské Tolose počátkem listopadu 2008. V květnu roku 2009 se zúčastnili festivalu Song Bridge ve švýcarském Locarnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2010 20:30
Titulek: gratulace
Autor: Hanka
51
Blahopřeji celému pěveckému sboru.JSTE JEDNIČKY!!!
Reagovat