KULTURA

Motýli Šumperk zvítězili na soutěži v Belgii

12. května 2010, 20:00, rejdakce
Motýli Šumperk zvítězili na soutěži v Belgii Šumperk - Šumperský dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk zvítězil na mezinárodní soutěži v belgickém Neerpeltu - European Music Festival for Young People.
V kategorii mládežnických sborů do 25 let získali Motýli Šumperk pod vedením Tomáše Motýla ZLATOU MEDAILI - 1st price CUM LAUDE (umístění ve zlatém pásmu s oceněním cum laude). Sbor se do Neerpeltu vrátil po 20 letech, kdy zde soutěžil poprvé. Ve své kategorii soutěžil s dalšími šesti sbory z Holandska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska, Itálie a Rakouska.

Nejbližší vystoupení Motýlů Šumperk:
  • 26.05.2010, Šumperk
  • 27.05.2010, Jeseník

Cestopisné povídání o soutěži a dalších zážitcích je k nahlédnutí zde.
 
 


Motýli Šumperk, dětský pěvecký sbor

Sbor byl založen v roce 1962 Aloisem Motýlem, v současnosti veden Tomášem Motýlem a Helenou Stojaníkovou. V průběhu více než pětačtyřiceti let sbor prošel vývojem od nevelkého začínajícího sboru místní hudební školy po těleso s téměř dvěma stovkami dětí ve čtyřech samostatných odděleních, které dnes představuje absolutní špičku ve svém oboru. Nejvyspělejší z nich, osmdesátičlenný koncertní sbor se doma i v zahraničí prezentuje pod jménem Motýli Šumperk.

Na svém kontě mají Motýli desítky zájezdů do většiny evropských zemí, účast na významných domácích festivalech i vítězství v řadě zahraničních soutěží. Spolupracují s rozhlasem i televizí, vydávají zvukové nosiče. V současnosti patří mezi nejvyhledávanější pěvecká tělesa, každoročně absolvují kolem padesáti koncertů a vystoupení, z toho část v zahraničí.

Soudržnost, pevná přátelství i společný cíl sborových dětí se stále více projevují na způsobu jejich pěveckého projevu. Jsou vyhledávaným pěveckým ansámblem, jehož posluchači vědí, že interpretační kvalita i emocionální zážitek z koncertů patří k nevšedním.

Úspěchy sboru v posledních letech představuje druhé místo v absolutním pořadí na Montreux Choral Festival 2007 a cena za nejlepší provedení povinné skladby. Významné bylo také vystoupení na samostatném koncertu v rámci mezinárodního festivalu Pražské jaro 2008, stejně jako třetí místo v mezinárodní soutěži ve španělské Tolose počátkem listopadu 2008. V květnu roku 2009 se zúčastnili festivalu Song Bridge ve švýcarském Locarnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2010 20:30
Titulek: gratulace
Autor: Hanka
69
Blahopřeji celému pěveckému sboru.JSTE JEDNIČKY!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.