KULTURA

Motýli Šumperk zvítězili na soutěži v Belgii

12. května 2010, 20:00, rejdakce
Motýli Šumperk zvítězili na soutěži v Belgii Šumperk - Šumperský dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk zvítězil na mezinárodní soutěži v belgickém Neerpeltu - European Music Festival for Young People.
V kategorii mládežnických sborů do 25 let získali Motýli Šumperk pod vedením Tomáše Motýla ZLATOU MEDAILI - 1st price CUM LAUDE (umístění ve zlatém pásmu s oceněním cum laude). Sbor se do Neerpeltu vrátil po 20 letech, kdy zde soutěžil poprvé. Ve své kategorii soutěžil s dalšími šesti sbory z Holandska, Maďarska, Ukrajiny, Ruska, Itálie a Rakouska.

Nejbližší vystoupení Motýlů Šumperk:
  • 26.05.2010, Šumperk
  • 27.05.2010, Jeseník

Cestopisné povídání o soutěži a dalších zážitcích je k nahlédnutí zde.
 
 


Motýli Šumperk, dětský pěvecký sbor

Sbor byl založen v roce 1962 Aloisem Motýlem, v současnosti veden Tomášem Motýlem a Helenou Stojaníkovou. V průběhu více než pětačtyřiceti let sbor prošel vývojem od nevelkého začínajícího sboru místní hudební školy po těleso s téměř dvěma stovkami dětí ve čtyřech samostatných odděleních, které dnes představuje absolutní špičku ve svém oboru. Nejvyspělejší z nich, osmdesátičlenný koncertní sbor se doma i v zahraničí prezentuje pod jménem Motýli Šumperk.

Na svém kontě mají Motýli desítky zájezdů do většiny evropských zemí, účast na významných domácích festivalech i vítězství v řadě zahraničních soutěží. Spolupracují s rozhlasem i televizí, vydávají zvukové nosiče. V současnosti patří mezi nejvyhledávanější pěvecká tělesa, každoročně absolvují kolem padesáti koncertů a vystoupení, z toho část v zahraničí.

Soudržnost, pevná přátelství i společný cíl sborových dětí se stále více projevují na způsobu jejich pěveckého projevu. Jsou vyhledávaným pěveckým ansámblem, jehož posluchači vědí, že interpretační kvalita i emocionální zážitek z koncertů patří k nevšedním.

Úspěchy sboru v posledních letech představuje druhé místo v absolutním pořadí na Montreux Choral Festival 2007 a cena za nejlepší provedení povinné skladby. Významné bylo také vystoupení na samostatném koncertu v rámci mezinárodního festivalu Pražské jaro 2008, stejně jako třetí místo v mezinárodní soutěži ve španělské Tolose počátkem listopadu 2008. V květnu roku 2009 se zúčastnili festivalu Song Bridge ve švýcarském Locarnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2010 20:30
Titulek: gratulace
Autor: Hanka
52
Blahopřeji celému pěveckému sboru.JSTE JEDNIČKY!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.