SPORT

Mokrý závod in-line v Opavě - předposlední jízda v sezoně

24. září 2008, 07:00, téma IN-LINE, Tým TJ Sokol Šumperk,info@rej.cz , foto členové týmu
Mokrý závod in-line v Opavě  - předposlední jízda v sezoně Opava/Šumperk - V neděli 21.9.2008 proběhla tradiční Slezská brusle, letos premiérově součástí velkého seriálu závodů Nestlé LifeInLine Tour. Zima, déšť, prudký vítr, tak vypadaly podmínky před startem 13. dílu Nestlé LifeInline Tour v Opavě. Před závody déšť ustal, ale členitá trať zůstala zčásti mokrá a kluzká.
Závod Českého poháru v půlmaratonu vyhráli Renáta Karabová a Matěj Krupka, i přes nepříznivé podmínky startovalo 230 bruslařů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Lotyšska.

Prvním šumperským závodníkem, který se postavil na startovní čáru byla Nikol Jandová, která na trati 1000 m obsadila sedmé místo a v celkovém hodnocení Nestlé LifeInLine Tour 08 je na čtvrté pozici.
 
       

Ve fitnes desítce se odehrál napínavý souboj na cílové pásce. Až teprve cílová fotografie prozradila, kdo se stal tentokrát "desítkovým králem". Telemarkem si tento titul vybojoval letos velmi dobře jezdící Adam Adlt (Iguana Žďár n. S.), jen velmi těsně před stále se zlepšujícím Lukášem Trnavským (Fila Black Ice). Oba spadají do juniorských kategorií, což je pro budoucnost in-line v ČR dobrý příslib. Vždyť právě 10km závod by měl být určen především pro fitnes bruslaře a pak pro mladé naděje, kteří ještě věkem nedorostly delším tratím. Na třetím místě dokončil šumperský Svatopluk Sladký a upevnil si tak své první místo v celkovém hodnocení Nestlé LifeInLine Tour 08. Na desáté pozici dobruslil další z našich Petr Janda, který obsadil první místo ve své věkové kategorii M 4. Na dvanáctém místě dojel Jan Choma, kterému závod na vodě vůbec nesedl (průběžné 2. místo v Nestlé LifeInLine Tour 08). Mezi ženami obsadila 12. místo Hana Seidlová.
 
       

V hlavním závodě na 21 km startovalo celkem 61 bruslařů a sliboval zajímavou podívanou. Bojovalo se totiž o celkové prvenství v Českém poháru, neboť v případě většího bodového zisku Petra Lochmana před Milanem Križanem by musely rozhodnout až Pardubice. A tak se v čele závodu nutně muselo i taktizovat. Toho využil pražský závodník a dvojnásobný mistr ČR v maratónu Matěj Krupka (Rollerblade I.B.U. Speedodrom/BZK Praha), kterého si oba zmínění až tak nehlídali, protože letos absolvoval v ČR jen malý počet závodů a nemohl již do celkového pořadí ČP zasáhnout. Už v šestém kole z celkových 14 se rychle odpoutal od hlavního pelotonu a ukázal, že mokrý povrch není překážkou pro rychlý únik.
 
       

Svůj náskok 15 vteřin na kolo průběžně navyšoval až na 1 minutu, když mu k tomu pomohla i malá spolupráce ve skupině pronásledovatelů. Když pak v 8. kole odstoupil i letošní půlmaratónský mistr ČR Filip Adlt (Iguana Žďár n. S.) bylo jasné, že o další pořadí budou bojovat výše zmínění Milan Križan (Inlinebss.sk) a Petr Lochman (SSC Otrokovice). Druhý z nich se snažil ve dvou posledních kolech o únik, avšak kluzký povrch mu příliš nepřál a přece jen mu síly v cíli chyběly. Pro druhé místo si tedy za M. Krupkou dojel M. Križan, již jistý vítěz ČP před nenápadně, ale velmi dobře jezdícím maďarským závodníkem Robinem Ipachem (Tatabányia), na čtvrtém místě dospurtoval Roman Fišnar ze šumperského sokola, kterému aktuálně patří třetí příčka v Nestlé LifeInLine Tour 08, druhý zástupce sokola Šumperk Milan Jeřábek vybojoval první místo v kategorii M4 a celkově se umístil na dvanácté pozici, v průběžném pořadí Nestlé LifeInLine Tour 08 si s přehledem drží první místo v kategorii M4 a celkově vynikající páté místo.
 
       

Naše závodníky čeká 28.9. poslední závod seriálu Nestlé LifeInLine Tour 08 v Pardubicích. Přejeme mnoho úspěchů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.