SPORT

Mohlo se hrát klidně do půlnoci. Drakům zvlhl střelecký prach, nechali se začarovat litoměřickým kouzelníkem Pavelkou

9. prosince 2015, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Mohlo se hrát klidně do půlnoci. Drakům zvlhl střelecký prach, nechali se začarovat litoměřickým kouzelníkem Pavelkou Šumperk - Pět zápasů, třináct bodů. Domácí bilance šumperských hokejistů pod vedením nového trenéra Milana Mazance vzbuzovala respekt. Jenže nic netrvá věčně. Draci po sérii výher před vlastním publikem znovu zakopli. A to na překážce, kterou by nejspíš nezdolali ani v případě, že by na to měli celou noc.

 31. KOLO
SALITH ŠUMPERK – STADION LITOMĚŘICE 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)


V pondělním večeru jim nešla upřít snaha. Bojovali, makali, dřeli. Mělo to však jeden podstatný háček – zahazovali i nemožné. Zatímco v předchozím duelu s Havířovem se k úspěšnému výsledku dopracovali zásluhou vysoké efektivity, o souboji s Litoměřicemi platil pravý opak. Z výborně chytajícího brankáře Jaroslava Pavelky udělali aspiranta pro reprezentační dres. Pokořit ho neuměli ani z nejvyloženějších pozic.
Dvaadvacetiletý gólman Hradce Králové, jenž v severočeském klubu hostuje, je přiváděl k hotovému šílenství. Zneškodnil jim všech 40 střeleckých pokusů. Své galapředstavení zahájil už ve 3. minutě, kdy parádním způsobem uklidil do lapačky Fořtovu ránu bez přípravy. V dalším průběhu si na jeho umění vylámali zuby Půhoný, Šimun, Ostřanský, Sedlák, Holík, Haas či Moučka. Prvně jmenovaný dokonce neproměnil trestné střílení! „Neřekl bych, že nám to nelepilo. Slova jako štěstíčko nebo smůla nemám rád. Jsou to totiž věci, které nenatrénujete. Dnes jsme bušili do zdi a puk nedokázali dostat do brány ani přes řadu možností a několik samostatných nájezdů. Litoměřice vytvořily pevnou hráz ze silných a urostlých hráčů, kterou jsme ani jednou neprovalili. V cestě nám stál i výborný výkon brankáře,“ nezapomněl zmínit Pavelkovo jméno kouč Salithu Milan Mazanec a pokračoval: „Soupeř byl ve střeleckých dovednostech lepší, navíc ho zdobila trpělivost a schopnost trestat naše chyby. Proto vyhrál. I takový je hokej.“
I když Mazancovi hoši bodovou šňůru neprotáhli, diváci jim po závěrečné siréně zatleskali. Bylo totiž patrné, že ze sebe vydávají morální maximum. Odměnou jim byla zpětná vazba v podobě fanouškovské podpory, která se jevila nejhlasitěji za poslední dobu.

BRANKY

11. Berger, 22. Beránek, 59. Doležal. Rozhodčí Koziol, vyloučení 4:5, bez využití, střely na bránu 40:33, 800 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Zelenka – Zdráhal, Sedlák, Holík, Prokop, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Moučka – Brunec, Šimun, Jurík – Ostřanský, Šebek, Hroch.Foto: Petr Fišer
V první třetině měl ideální příležitost k vyrovnání Jiří Půhoný. Nařízené trestné střílení se mu ale proměnit nepodařilo.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.12.2015 19:31
Titulek: hokej
Autor: luboš
145
Vidím že nejduležitěší je v Šumperku opravdu sport.Přísvěvky vydrží na vašem vebu týden i déle.Chodníky 2x rozkopané i ulice- zdevastované parky ve jménu revitalizace asi nikoho nezajímá.Nebude za chvíli už místo ve městě kde bude možné v létě posedět ve stínu.Parky zakládali naši předkové právě pro tu pohodu.
Ve drasticky zničených Smetanových sadech je vidět uplná arogance radnice i se zničeným hudebním pavilonem který radnice pořád nazývá někdy i železobetonový altán.Pamatuji že ta bývaly i koncerty decových kapel.
Reagovat
Datum: 14.12.2015 21:43
Titulek: Re: hokej
Autor: p.spk
118
Zajeďte si Luboši na výlet do Zábřeha, jezděte tam autem cik cak, pak se ha hoďku projděte Zábřehem. Jsem přesvědčen, že potom koupíte květiny a donesete je na šumperskou radnici jako omluvu tomu, co tady plácáte....
Reagovat
Datum: 15.12.2015 13:31
Titulek: mafie KDU-ČSL Zábřeh-Šumperk Re: hokej
Autor: ondeo suezký tunel
93
Brož je zakuklený lidovec, spolupartajník zábřežského vyčuránka Johna. Johnův švagr Šafařík dělá Brožovi asistenta!! A na předsedu představenstva si došafovali dalšího černoprdelnického vejlupka Suchomela (taktéž KDU-ČSL)

viz např.:
"Na kandidátce lidovců je nejpřekvapivější fakt, že na ní zcela chybí dlouholetý místostarosta a „ministr financí“ Šumperka Petr Suchomel, jenž stojí jak za nestandartní podporou šumperského hokeje, tak za největšími (a nejdiskutovanějšími) stavebními investicemi města v posledních letech. Skutečný důvod odchodu dlouholetého matadora z komunální politiky byl osvětlen až na posledním zasedání zastupitelstva 9.října. Nezvládnutá "akce VHZ" hrozí zatnout miliardovou sekeru do rozpočtu Šumperka i řady dalších obcí. O stávajících kandidátech jsme zatím nepsali. Obyvatelům Šumperka není moc známý lídr Michael Kohajda, který již roky žije a pracuje v Praze. Lidovci jsou tradičně velmi úzce provázaní s Nezávislou volbou Zdeňka Brože, Jan Šafařík, který je trojka na kandidátce, pracuje jako Brožův asistent v Senátu. Zároveň je předsedou dozorčí rady VHZ...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.