SPORT

Mohelnický půlmaratonFOTO

12. září 2011, 22:18, téma CYKLO, Mgr. Dagmar Seidlová
Mohelnický půlmaraton Mohelnice - První ročník Mohelnického ½ maratonu odstartoval v neděli 4. 9. 2011 v 11.00 hodin v prostoru ATC Morava v Mohelnici. Tato cyklistická akce je zařazena do seriálu závodů Šumperský pohár horských kol 2011 jako patnáctý závod v pořadí.
Pro cyklisty byly připraveny pořádajícím místním Bikesport Teamem trasy různé délky a náročnosti. Nejmenší děti závodily v areálu Městských sadů na technicky zajímavé trati o délce 5,4 km, starší a zkušenější závodníci z řad dětí zdolávali tuto trať ve 4 kolech, v rámci kterých ujeli téměř 11 km. Kategorie starších žaček a žáků absolvovala 1 zkrácený okruh dlouhý 24 km na trati vyvedené do okolí Mohelnice, muži D, ženy a junioři pak zápolili na 1 plném okruhu dlouhém 34 km na trati Mohelnice ATC – Křemačov – Mírov – Svojanov – Studená Loučka – Mírov – Mohelnice. K nejnáročnější části závodu nastoupili muži kategorie A, B a C, pro které byl připraven 1 plný okruh a 1 zkrácený okruh v celkové délce 58 km.

Dohromady se na start postavilo ve všech kategoriích 122 závodníků. Nejrychlejším mladším žákem byl tradičně Tomáš Bárta z domácího Bikesport Teamu, před Tomášem Borůvkou z Credo teamu, třetí dojel Jan Malík z Mohelnice. Z mladších dívek se na prvním místě umístila Barbora Macková z týmu Cirlibaba a porazila tak druhou Barboru Bubeníčkovou z týmu BT kola Kaňkovský a třetí Kristýnu Kalabisovou z SKM Zlaté Hory.

V kategorii starších žáků zvítězil David Kupčík z  SK Salith Sumtex Šumperk, který zdolal 24 kilometrový okruh v čase 1:11:18, o pouhé dvě sekundy před Filipem Horákem z Dubicka. Třetí dojel Robert Navařík z týmu Nava sport. Svou výraznou převahu mezi staršími žačkami pak potvrdila Eva Planičková z Bikesport Teamu Mohelnice časem 1:18:32.

Na 34 kilometrové trati byl nejrychlejším závodníkem v kategorii juniorů Jan Urbášek z TJ Uničov, za necelé tři minuty pak cílem projeli Daniel Blaháček z týmu Vašíček pekařství a cukrářství a Rostislav Brokeš z Oknoplastu. Technicky poměrně náročnou trať z žen v kategorii A nejlépe zvládla Nika Pospíšilová – Pells Team, jako druhá dojela Hana Smitalová – Bikesport Team Mohelnice, třetí příčku obsadila Bronislava Winterová – BT Kola Kaňkovský. Mezi ženami v kategorii B kralovala Svatava Karafiátová z Újezdu, která zvítězila před druhou Evou Komárkovou z týmu Cyklo Polách a syn a třetí Jiřinou Kaplanovou z Bikesport Teamu Mohelnice. V kategorii muži D patřilo vítězství Milanu Machalickému z týmu SK Toma, stříbro si odvezl Karel Trojek z Oknoplastu a na třetím místě se umístil Lubomír Vychodil z Club Koruna Olomouc.

Porci 58 kilometrů vůbec jako první zdolal mezi muži v čase 2:29:38 Petr Liebich z týmu JS Sport Giant, který měl v cíli vzhledem k délce a náročnosti trati jen malý náskok před prvním mužem z kategorie B Tomášem Kechrtem z týmu Cyklo Polách a syn. Pro stříbrné medaile si v těchto kategoriích dojeli Jan Směšný z Credo teamu a Vladislav Krejčí z Bike sportu Uničov, bronzovými medailisty se stali David Jílek z Bikesport Teamu Mohelnice a Pavel Václavík z Oknoplastu. V kategorii muži C obsadil první místo Pavel Hübl z domácího Bikesport Teamu, jako druhý projel cílem Tomáš Kohout z Bike sportu Uničov, třetí místo vybojoval Petr Horký ze Svitav.

Po náročném závodě čekalo na závodníky všech kategorií občerstvení v Motorestu ATC Morava a pro vítěze byly připraveny hodnotné ceny.

Zdárnému průběhu akce a příjemné atmosféře přispělo krásné počasí, které panovalo celou první zářiovou neděli.

Poděkování za bezesporu náročnou organizaci celého závodu patří především pořádajícímu Bikesport Teamu Mohelnice, ale i všem ostatním, kteří se podíleli na vytvoření dobrého zázemí pro závodníky i diváky.

Na závěr děkujeme i všem příznivcům horských kol - závodníkům za hojnou účast na této akci. Kompletní výsledky závodu naleznete na www.bikesportmh.czFOTOGALERIE MOHELNICKÝ PŮLMARATON
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).