ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnicko chystá na jaro gurmánskou cyklotrasu

13. února 2020, 12:00, hap
Mohelnice, Zábřeh – Nová cyklotrasa ponese název Ochutnej Moravu na kole a dlouhá je přibližně sto kilometrů. Nápad na její vytyčení vzešel přímo od výrobců regionálních produktů. Cyklisté budou moci ochutnat speciality z levandule, ovčí sýry, čokoládu, zmrzlinu a další pochutiny. Šanci tak mají dostat i jiné regionální pochutiny než loštické tvarůžky.

 „Cyklotrasa Ochutnej Moravu na kole bude zahrnovat třináct stanovišť. Trasa je plánovaná jako dvou a vícedenní. Každý si ji může upravit, jak potřebuje,“ říká manažerka Svazku obcí mikroregionu Mohelnicko Jitka Macháčková.
Start i cíl cyklotrasy je v Zábřehu, kde je železniční uzel a turisté tam mohou využít půjčovnu kol Českých drah.

„Při přípravě cyklotrasy se sešli všichni farmáři i výrobci spolu se starosty a zástupci mikroregionu. Na turisty budeme připraveni. Po cestě se počítá s nabíječkami pro elektrokola, jedna je třeba v Úsově. Každý z nás bude poskytovat turistům v případě potřeby nářadí na kola,“ doplnil farmář Lukáš Drlík z Levandulového statku v Bezděkově.
S otevřením cyklotrasy se počítá na jaře. Oficiálně by měla začít fungovat v červnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.