SPORT

Mohelnické lomy rozparádí zápolení elity

25. září 2013, 22:55, Petr Fišer
Mohelnické lomy rozparádí zápolení elity ČR - Motoristická sezona kvapem nabíhá do závěrečné finálové rovinky. Finišuje se v nejrůznějších odvětvích u nás i za hranicemi. Zkrátka nepřijdou ani Mohelnické lomy. V sobotu budou hostit mezinárodní mistrovství republiky v sidecarcrossu a čtyřkolkách.


RALLY HUMPOLEC

I když do konce Volného poháru v rally zbývají ještě dva závody, posádky AKTOS RACING TEAMU si zajistily celkové triumfy ve třídě A3 už v Humpolci. A to když se po boji na nejdříve mokré a postupně osychající trati objevily díky lépe zvládnuté pneumatikové loterii na medailových pozicích. Karel Kupec se Simonou Šetkovou skončili druzí a Radomír Kupec s Janem Hojgrem na místě třetím. To jim stačilo k jistotě, že v závěru pohárového dostihu mohou být předstiženi pouze svými stájovými kolegy. Prvenství tak s definitivní platností zůstane v týmu, teď jde jen o to, kdo ho získá.

V kategorii historických aut se na druhou příčku prodrala posádka Karel Kupec starší - Radislav Ondráček. A to i přes počáteční potíže. Smůla ji provázela především ve druhé rychlostní zkoušce, kterou dokončovala s defektem. Mimo to ji v dalším průběhu potkala porucha palivového čerpadla. Jejich Lancii Delta HF Integrale "zmrazila" na dobrou minutu a půl. Velcí bojovníci se na stupně vítězů protlačili až zásluhou velmi dravé stíhací jízdy.


SIDECARCROSS

Na svůj vrchol stoupá i světový šampionát v sidecarcrossu. Do německého Rudersbergu se sjelo rekordních 51 posádek. Nechyběla ani nově sestavená dvojice ze Šumperka, v níž se zády laborujícího Jakuba Vejchodu nahradil Miroslav Zatloukal. Po boku Tomáše Vejchody jezdili v kvalifikaci kolem čtrnáctého místa, ale jen do té doby, než si dal posledně jmenovaný u cílové rovinky neplánované dostaveníčko s tvrdou matičkou zemí. A protože nedopadla ani zbývající šance v opravách, do hlavního závodu se nepodívali.

Ve stejném složení by měli startovat 28. září ve vyhlášeném areálu Mohelnických lomů, kde se pojede osmé pokračování mezinárodního republikového mistrovství. A to nejen v „sajdkárách“, ale i v kategorii čtyřkolek. Divákům se navíc představí i zkušení veteráni v čele s bratry Zatloukalovými. Trénovat se bude od osmi ráno, naplno závodit od 13 hodin. Děti do dvanácti let mají vstup zdarma.Foto: red
V Mohelnici nebudou chybět ani velezkušení bratři Zatloukalové.
Více zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.