SPORT

Mohelnické lomy rozparádí zápolení elity

25. září 2013, 22:55, Petr Fišer
Mohelnické lomy rozparádí zápolení elity ČR - Motoristická sezona kvapem nabíhá do závěrečné finálové rovinky. Finišuje se v nejrůznějších odvětvích u nás i za hranicemi. Zkrátka nepřijdou ani Mohelnické lomy. V sobotu budou hostit mezinárodní mistrovství republiky v sidecarcrossu a čtyřkolkách.


RALLY HUMPOLEC

I když do konce Volného poháru v rally zbývají ještě dva závody, posádky AKTOS RACING TEAMU si zajistily celkové triumfy ve třídě A3 už v Humpolci. A to když se po boji na nejdříve mokré a postupně osychající trati objevily díky lépe zvládnuté pneumatikové loterii na medailových pozicích. Karel Kupec se Simonou Šetkovou skončili druzí a Radomír Kupec s Janem Hojgrem na místě třetím. To jim stačilo k jistotě, že v závěru pohárového dostihu mohou být předstiženi pouze svými stájovými kolegy. Prvenství tak s definitivní platností zůstane v týmu, teď jde jen o to, kdo ho získá.

V kategorii historických aut se na druhou příčku prodrala posádka Karel Kupec starší - Radislav Ondráček. A to i přes počáteční potíže. Smůla ji provázela především ve druhé rychlostní zkoušce, kterou dokončovala s defektem. Mimo to ji v dalším průběhu potkala porucha palivového čerpadla. Jejich Lancii Delta HF Integrale "zmrazila" na dobrou minutu a půl. Velcí bojovníci se na stupně vítězů protlačili až zásluhou velmi dravé stíhací jízdy.


SIDECARCROSS

Na svůj vrchol stoupá i světový šampionát v sidecarcrossu. Do německého Rudersbergu se sjelo rekordních 51 posádek. Nechyběla ani nově sestavená dvojice ze Šumperka, v níž se zády laborujícího Jakuba Vejchodu nahradil Miroslav Zatloukal. Po boku Tomáše Vejchody jezdili v kvalifikaci kolem čtrnáctého místa, ale jen do té doby, než si dal posledně jmenovaný u cílové rovinky neplánované dostaveníčko s tvrdou matičkou zemí. A protože nedopadla ani zbývající šance v opravách, do hlavního závodu se nepodívali.

Ve stejném složení by měli startovat 28. září ve vyhlášeném areálu Mohelnických lomů, kde se pojede osmé pokračování mezinárodního republikového mistrovství. A to nejen v „sajdkárách“, ale i v kategorii čtyřkolek. Divákům se navíc představí i zkušení veteráni v čele s bratry Zatloukalovými. Trénovat se bude od osmi ráno, naplno závodit od 13 hodin. Děti do dvanácti let mají vstup zdarma.Foto: red
V Mohelnici nebudou chybět ani velezkušení bratři Zatloukalové.
Více zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).