SPORT

Mohelnické lomy prošpikuje kvalita, mezinárodní mistrovství zvedne oponu

16. dubna 2014, 07:12, Petr Fišer
Mohelnické lomy prošpikuje kvalita, mezinárodní mistrovství zvedne oponu Mohelnice - Na domácí scéně jsou ve svém sportovním oboru podobně suverénní jako Sovětský svaz v ledním hokeji v dobách trenérského diktátora Viktora Tichonova. Václav a Marek Rozehnalové budou v letošním ročníku mezinárodního mistrovství republiky v sidecarcrossu útočit už na třináctý titul! První zářez na pažbu by chtěli udělat v sobotu 19. dubna, kdy se pojede úvodní závod v Mohelnických lomech. Motoristický svátek je za dveřmi.

Otázkou ale zůstává, jestli jim to zdravotní komplikace dovolí. "Trénink v Trnávce pro nás nedopadl dobře. Měli jsme pád, po kterém jsme byli trochu otřesení. Rentgen v nemocnici naštěstí nepotvrdil žádnou zlomeninu. Marek má dost pohmožděné zápěstí a kotník," odtajňoval Václav Rozehnal důvod absence svého sourozence v zahajovacím podniku světového šampionátu, který se odehrával o víkendu v Nizozemí.

Provizorního parťáka mu tam dělal Jakub Vejchoda. Ochotný záskok ze Šumperka bude za normálních okolností operovat po boku svého bratra Tomáše. Do plného zápřahu se vrátil po nešťastném karambolu v Lotyšsku, kvůli němuž musel vynechat zbytek minulé sezony. V době, kdy byl odstaven na vedlejší kolej, prodělal nejedno zdravotní vyšetření bolavého problému. "Zdraví je zatím v pohodě. Budu rád za každý závod, co mi záda vydrží," hlásil raději opatrně před startem aktuálního ročníku Jakub Vejchoda.

Obhájci bronzových medailí ho absolvují na novém stroji osvědčené značky WSP-Zabel. S jistotou je čeká našlapanější konkurence než před rokem. "To je jen dobře. Aspoň nás bude víc a pořádně si zazávodíme. Zajímavější to bude pro nás i pro diváky," těšil se mladší Jakub, který považuje sobotní akci v Mohelnici za jednu z nejlákavějších vůbec. "Hlavně proto, že je to pro nás svým způsobem domácí trať."

Vystrnadit šumperskou posádku z medailových postů se mimo jiné bude snažit jeden z navrátilců. Zábřežský Robert Diblík je po nepříjemné události z uplynulého roku, kdy mu v Postřelmově vyhořela autodílna, zpátky v závodnickém kolotoči a s novým příbramským kolegou Michaelem Gáborem kují ambiciózní pikle. Jejich možnosti bez okolků odhalilo nedávné vítání sidecarcrossového jara v Německu, na tamním mistrovství vyválčili v soubojích s účastníky světového šampionátu dvě výborná sedmá místa. Domů tím poslali varovnou zprávu: "Musíte s námi počítat!"

Sobota v Mohelnických lomech bude stát za to. Pořádající Autoklub vyšle pod svými křídly do boje mladé dravce Hrochovi, v kategorii čtyřkolek se fanouškům představí další domácí zástupce Petr Šnévajs.

O pozornost příznivců se bude ucházet i populární zápolení veteránů. V exkluzivních "sajdách" si to rozdají sourozenci Zatloukalové, Paták, Lundák, Hutira, Plhák a mnoho dalších včetně několika tandemů ze zahraničí. Trénovat se bude od osmi ráno, boje o mistrovské body vypuknou ve 13 hodin. Lístky budou k dostání v relaci od 50 do 100 korun, děti do dvanácti let mají vstup zdarma.

Chybět nebudou ani talentovaní bratři Hrochové. Do nelehkého boje o úvodní body se pustí v barvách pořádajícího AMK Mohelnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).