SPORT

Mohelnická „holka pro všechno“: Budeme sázet na naše hráče a vlastní odchovanceROZHOVOR

1. srpna 2018, 19:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Mohelnická „holka pro všechno“: Budeme sázet na naše hráče a vlastní odchovance Mohelnice – Důležitá součást funkcionářského týmu a nového výkonného výboru. Sportovní manažer, hlavní trenér, stále i aktivní hráč a správce stadiónu. Výčet funkcí, které zastává ROMAN KUBA, je od léta úctyhodný. Mohelnický srdcař znovu dokázal, že mu osud mateřského klubu není lhostejný. Přestože měl nabídky ze zajímavých fotbalových adres a destinací, zůstal mu věrný i po pádu do krajského přeboru.

 Proč jste se rozhodl vstoupit do vedení Mohelnice?
„Mým cílem bylo účastníkům valné hromady představit svoji vizi o tom, jakou cestou chceme klub prezentovat do budoucna. A sice přivést zpátky hráče, kteří v Mohelnici dlouhé roky působili, a zároveň vsázet na vlastní odchovance. Proto jsem chtěl být v mohelnickém vedení, abych o těchto věcech mohl společně s ostatními členy výkonného výboru rozhodovat.“

Určitě jste měl i jiné možnosti. Nebude vás částečně mrzet, že si nezahrajete lepší soutěž?
„Ano, měl. V této situaci jsem nebyl poprvé, takže teď už mě to mrzet nebude. Když jsem se mezi nabídkami z vyšších soutěží rozhodoval úplně poprvé, tuhle otázku jsem si sám v sobě vyřešil a mám v ní jasno.“

Nově jste se chopil taktovky hrajícího kouče. V čem vidíte výhody, případně nevýhody, ošidné role?
„Zatím vidím jen jednu nevýhodu. Když chci, aby měl trénink větší úroveň, tak jen koučuji. Je potřeba vypozorovat, co se dělá špatně a co je nutné zlepšit. Tím pádem trénuji jen kluky, a ne sebe. Z tohoto důvodu se musím udržovat spíše sám individuálně před tréninkem.“

Jaký styl fotbalu hodláte produkovat?
„Takový, aby bavil především nás samotné. A taky diváky, kteří nás přijdou podpořit.“

Máte už představu, v jakém složení vyběhnete k prvnímu mistrovskému zápasu proti Kralicím?
„Kostru týmu tvoří sedm kmenových hráčů, kteří u nás zůstali. Na přípravu jsem chtěl přivést všechny fotbalisty, co jsme měli na hostováních v jiných klubech. Ten, kdo měl zájem se zapojit, je v Mohelnici. Těm, co zájem neměli, jsme prodloužili přestupy v oddílech, v nichž působí. S průběhem přípravného období jsem spokojený. Tréninky pro áčko a dorost jsme spojili, takže na ně chodí čtyřiadvacet hráčů. Všichni poctivě polykají fyzicky náročné dávky a zatím je můžu jen chválit.“

Na poslední chvíli jste se rozhodli zrušit rezervní béčko. Co vás k tomuto nepopulárnímu a kritizovanému kroku vedlo?
„Spousta lidí nám to bude ještě dlouho vyčítat. Nikdo z nich ale neví, jaká je situace klubu v současné době potom, co jsme jej převzali. Nikdo z nich taky neví, s jakým počtem hráčů do B týmu jsme mohli počítat. Nechtěli jsme, aby k tomu došlo, ale jiné rozhodnutí z našeho pohledu udělat nešlo.“

Co za daných okolností považujete za nejzásadnější priority?
„Získat znovu přízeň diváků, přilákat je zpátky na tribuny a předvádět jim fotbal, který je bude bavit a rádi přijdou na další domácí utkání. Naše vize je taková, že budeme kotvit v soutěži, kterou budeme schopni hrát jen se svými odchovanci. Proto jsme také přihlásili krajský přebor, a ne divizi, kam bychom museli angažovat pro mohelnické fanoušky neznámé jedince odjinud. To by pro nás ztrácelo smysl. Radši budeme vychovávat a dávat příležitost vlastním hráčům. V nadcházející sezóně se chceme pohybovat v horní polovině tabulky a nasazovat co největší počet našich mladíků, ať zjistí, o čem je mužský fotbal. A plány do budoucna? Ze svých zdrojů si vychovat nástupce, kteří potáhnout mužské áčko v budoucnu, a některé z nich i zapojit do trenérské činnosti. Osobně jsem krajský přebor nikdy nehrál, je to pro mě nová soutěž. Sám jsem zvědavý, jakou bude mít úroveň.“


Foto: Petr Fišer

Roman Kuba je v Mohelnici „holkou pro všechno“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.8.2018 08:27
Titulek: přání
Autor: Antonín Pospíšil
14
Přeji novému vedení a celému mohelnickému fotbalu úspěch a hodně trpělivosti. Něco dělat a zařizovat je náročné, kritika nic nestojí tak se nenechte odradit.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.