SPORT

Mohelnická „holka pro všechno“: Budeme sázet na naše hráče a vlastní odchovanceROZHOVOR

1. srpna 2018, 19:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Mohelnická „holka pro všechno“: Budeme sázet na naše hráče a vlastní odchovance Mohelnice – Důležitá součást funkcionářského týmu a nového výkonného výboru. Sportovní manažer, hlavní trenér, stále i aktivní hráč a správce stadiónu. Výčet funkcí, které zastává ROMAN KUBA, je od léta úctyhodný. Mohelnický srdcař znovu dokázal, že mu osud mateřského klubu není lhostejný. Přestože měl nabídky ze zajímavých fotbalových adres a destinací, zůstal mu věrný i po pádu do krajského přeboru.

 Proč jste se rozhodl vstoupit do vedení Mohelnice?
„Mým cílem bylo účastníkům valné hromady představit svoji vizi o tom, jakou cestou chceme klub prezentovat do budoucna. A sice přivést zpátky hráče, kteří v Mohelnici dlouhé roky působili, a zároveň vsázet na vlastní odchovance. Proto jsem chtěl být v mohelnickém vedení, abych o těchto věcech mohl společně s ostatními členy výkonného výboru rozhodovat.“

Určitě jste měl i jiné možnosti. Nebude vás částečně mrzet, že si nezahrajete lepší soutěž?
„Ano, měl. V této situaci jsem nebyl poprvé, takže teď už mě to mrzet nebude. Když jsem se mezi nabídkami z vyšších soutěží rozhodoval úplně poprvé, tuhle otázku jsem si sám v sobě vyřešil a mám v ní jasno.“

Nově jste se chopil taktovky hrajícího kouče. V čem vidíte výhody, případně nevýhody, ošidné role?
„Zatím vidím jen jednu nevýhodu. Když chci, aby měl trénink větší úroveň, tak jen koučuji. Je potřeba vypozorovat, co se dělá špatně a co je nutné zlepšit. Tím pádem trénuji jen kluky, a ne sebe. Z tohoto důvodu se musím udržovat spíše sám individuálně před tréninkem.“

Jaký styl fotbalu hodláte produkovat?
„Takový, aby bavil především nás samotné. A taky diváky, kteří nás přijdou podpořit.“

Máte už představu, v jakém složení vyběhnete k prvnímu mistrovskému zápasu proti Kralicím?
„Kostru týmu tvoří sedm kmenových hráčů, kteří u nás zůstali. Na přípravu jsem chtěl přivést všechny fotbalisty, co jsme měli na hostováních v jiných klubech. Ten, kdo měl zájem se zapojit, je v Mohelnici. Těm, co zájem neměli, jsme prodloužili přestupy v oddílech, v nichž působí. S průběhem přípravného období jsem spokojený. Tréninky pro áčko a dorost jsme spojili, takže na ně chodí čtyřiadvacet hráčů. Všichni poctivě polykají fyzicky náročné dávky a zatím je můžu jen chválit.“

Na poslední chvíli jste se rozhodli zrušit rezervní béčko. Co vás k tomuto nepopulárnímu a kritizovanému kroku vedlo?
„Spousta lidí nám to bude ještě dlouho vyčítat. Nikdo z nich ale neví, jaká je situace klubu v současné době potom, co jsme jej převzali. Nikdo z nich taky neví, s jakým počtem hráčů do B týmu jsme mohli počítat. Nechtěli jsme, aby k tomu došlo, ale jiné rozhodnutí z našeho pohledu udělat nešlo.“

Co za daných okolností považujete za nejzásadnější priority?
„Získat znovu přízeň diváků, přilákat je zpátky na tribuny a předvádět jim fotbal, který je bude bavit a rádi přijdou na další domácí utkání. Naše vize je taková, že budeme kotvit v soutěži, kterou budeme schopni hrát jen se svými odchovanci. Proto jsme také přihlásili krajský přebor, a ne divizi, kam bychom museli angažovat pro mohelnické fanoušky neznámé jedince odjinud. To by pro nás ztrácelo smysl. Radši budeme vychovávat a dávat příležitost vlastním hráčům. V nadcházející sezóně se chceme pohybovat v horní polovině tabulky a nasazovat co největší počet našich mladíků, ať zjistí, o čem je mužský fotbal. A plány do budoucna? Ze svých zdrojů si vychovat nástupce, kteří potáhnout mužské áčko v budoucnu, a některé z nich i zapojit do trenérské činnosti. Osobně jsem krajský přebor nikdy nehrál, je to pro mě nová soutěž. Sám jsem zvědavý, jakou bude mít úroveň.“


Foto: Petr Fišer

Roman Kuba je v Mohelnici „holkou pro všechno“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.8.2018 08:27
Titulek: přání
Autor: Antonín Pospíšil
14
Přeji novému vedení a celému mohelnickému fotbalu úspěch a hodně trpělivosti. Něco dělat a zařizovat je náročné, kritika nic nestojí tak se nenechte odradit.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.