ZPRÁVY

Mohelnici hrozí opakování voleb

3. listopadu 2014, 17:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnici hrozí opakování voleb Okres - Volby v Mohelnici pokračují blamáží. Krajský soud v Ostravě řeší hned tři návrhy na jejich neplatnost. Stěžují si členové ČSSD a Nezávislých, tedy stran, jejichž volební výsledky skončily daleko za očekáváním. Naopak v Šumperku a v Zábřeze už mají za sebou úspěšná ustavující zastupitelstva.

 „K obsahu jednotlivých podání zatím nemohu říci nic bližšího. Soud má o volbách v Mohelnici rozhodnout do dvou týdnů,“ uvedl mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha. Podle informací Týdne na severu jednotlivé návrhy napadají to, že tamní ČSSD, která ve volbách propadla, si mohli lidé splést s novou stranou Mohelnická demokracie, která naopak drtivě zvítězila. „Dali si podobný název jako sociální demokracie a měli dokonce stejně barevné volební plakáty do oranžova,” protestují členové ČSSD.
Dalším důvodem k napadnutí platnosti voleb jsou údajně anonymní letáky, které prý pošpinily stranu Nezávislých těsně před otevřením volebních místností.
„Ustavující zasedání zastupitelstva by mohlo proběhnout nejdřív 26. listopadu. Schůzku s případnými koaličními partnery máme tuto středu,“ uvedl vítěz mohelnických voleb Pavel Kuba.

Šumperk i Zábřeh bez problémů

Ustavující zasedání šumperského zastupitelstva nepřineslo minulý pátek žádné překvapení. Starostou města byl zvolen Zdeněk Brož, který tak dostal šanci pokračovat v práci už čtvrté volební období. Stejně jako kandidatura Brože prošly i další návrhy, které nová radniční koalice předložila. Křeslo prvního místostarosty obsadil Jan Přichystal z ČSSD, druhým místostarostou se stal lidovec Tomáš Spurný. Programové cíle jsou podle Brože jasné. „Hlavní prioritou bude udržení zdravých financí města a plnění strategického plánu,“ uvedl staronový starosta. Komunisté získali ve městě křesla předsedů dvou nejdůležitějších výborů, a to kontrolního a finančního.
Také v Zábřehu už podepsali novou koaliční smlouvu. Starostou se opět stane František John, místostarostou Karel Crhonek. Ustavující zasedání zastupitelstva je naplánované na tuto středu.


Foto: Hana Písková

Ustavující zasedání zastupitelstva v Šumperku probíhalo bez emocí. Naopak v Mohelnici je situace vypjatá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.11.2014 17:26
Titulek: drzost voličů
Autor: aNONYM
275
245
V Mohelnici budete chásko volit tak dlouho, dokud nezvolíte Johanku z Arku. Ať to stojí, co to stojí.
Reagovat
Datum: 4.11.2014 15:03
Titulek: Re: drzost voličů
Autor: Anonym
269
272
Jana Hamplová je pro Mohelnici jediné východisko!
Reagovat
Datum: 13.11.2014 13:29
Titulek: Re: drzost voličů
Autor: Bobina
262
172
VOLE. Kde žiješ? Jediná správná volba, ať se město dostane ze sraček !!!!!
Reagovat
Datum: 13.11.2014 14:15
Titulek: Re: drzost voličů
Autor: aNONYM
300
212
Jestli se chceš dostat ze sraček, vyndej si hlavu z pr.ele.
Reagovat
Datum: 3.11.2014 18:48
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
260
221
ČSSD nepřekvapuje! volby se budou opakovat dlouho; dokud to nevyhraje Hamplová s Jeřábkem.
Reagovat
Datum: 3.11.2014 20:55
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: No jo
279
247
Bože, bože /my chceme spolupracovat, my jsme ti tvůrčí,my bychom to dělali správně, zvítězila lež a nenávist, jsem Johanka z Arku..../ Je mi do blití velebnosti.
Reagovat
Datum: 4.11.2014 10:44
Titulek: Johanka z parku
Autor: Jeroným
333
195
Johanka z parku už je mimo hru. Volební propadák si zajistila sama. Žlutým Porsche a útěkem z radnice lidi nepřesvědčila.
Reagovat
Datum: 13.11.2014 13:38
Titulek: Re: Johanka z parku
Autor: Bobina
245
236
Jeronýme, nechlastej. Jinak by jsi takovou blbost nemohl napsat. Hamplová je na rozdíl od těch žhavých Kuba-nců, Navrítil-ců, Kalous-ků, Vaňour-kovců čistá. Kdo asi, kdo asi, kdo asi- pouštěl na letácích to pomlouvačné svinstvo? Ono to vyplave. Možná o tom ví svý i pan redaktor Kropáč. Dělal maličkou chvilku (určitě omylem) šéfredaktora Mohelnického zpravodaje.
Reagovat
Datum: 19.11.2014 13:13
Titulek: Re: Johanka z parku
Autor: Anonym
276
224
A ty Bobino přestaň plkat ty svoje bobky! Jestli je ta twoje JaZwyHa tak čistá, jak tvrdíš, tak proč stáhla vocas jak čokl co na něj někdo zadupe a zmizela v prachu a nechala město úplně v patu??? Kolik ti slíbila? (ona totiž jen slibuje - na to aby dala je až moooc chtivá) Za to že budeš plivat na všechny dokola? Kropáč je náhodou formát! Odešel sám. To co léta předváděla JaZwyha s Jeřabinou, to bylo něco! A na to prostě nemá každej žaludek. Hele a kde je psáno, že za těmi anonymy nestojí nakonec ona??Třeba vsadila na to, že bude fňukat, jak ji vyštvali z radnice ti zlí a jak po ní po chudince ještě plivou... No a když to neklapne a lidem se jí nezželí, tak podá žalobu na neplatnost voleb. V tom je kádr! Akorát jí ten kalkul nějak neklap!Pamatujte lidi - VŠECHNO JE JINAK!;O)
Reagovat
Datum: 20.11.2014 14:00
Titulek: Re: Johanka z parku
Autor: Bobina
271
292
Anonyme, zklidni hormon. Hamplová nestáhla ocas, to můžeš asi jen ty. Starostka jak určitě víš, nerozhoduje, rozhoduje MR. A aby tam byla a jen podepisovala chujoviny, , co nová rada Kuba, kalous, Zbranek, Navrátil ,VYROBÍ tak šaška jim dělat určitě nebude.Kdo stál za anonymy je dnes už známo, ale můžeš být klidný, Mgr.Hamplová to nebyla. Pan Kropáč odešel po měsíci sám, víš vůbec proč? Já to vím a vůbec se mu nediví. Tak pá anonyme. Bobina.
Reagovat
Datum: 21.11.2014 07:57
Titulek: Re: Johanka z parku
Autor: Jarmila
247
241
Bobina vždy když nemá argument, sklouzne ke sprostotám a urážení. Navíc jasnovidka, když ví, zda je pisatelem muž, či žena...nebo co koho vedlo k odchodu odkudkoli.
Hlavně že soudce měl soudnost a rozhodl tak jak rozhodl.
Bobině, nezávislým a mohelnickým socanům nezbývá než štěkat, pletichařit a doufat, že se jim podaří někoho zastrašit a po jeho zádech se vyškrábat k vytouženému korýtku.
Reagovat
Datum: 20.11.2014 18:43
Titulek: Re: Johanka z parku
Autor: Bobina
294
194
Jeronýme, velký mozek malý, malý žádný. Jdi se léčit z mindráků.
Reagovat
Datum: 4.11.2014 09:00
Titulek: Mohelnická žumpa
Autor: Honza
314
259
Když pan Kropáč napíše, že letáky byly údajně anonymní, neznamená to, že jejich anonymnost zpochybňuje, tedy že jejich tvůrce a strůjce zná? Že by i osobně? Komunální volby v Mohelnici byly pořádná žumpa. Nejen letáky plné hnoje, i tady i v jiných novinách plno hnoje. Není divu, že nejvíc hlasů získal největší hulvát, který kdy v zastupitelstvu zasedl.
Reagovat
Datum: 7.11.2014 13:43
Titulek: Jeřábkova rodina dostala ve volbách v Mohelnici nakopáno
Autor: honza
254
289
Letitá ukřičená kritička každého vedení radnice v Mohelnici Martina Jeřábková dostala ve volbách pěkně nakopáno. Voliči ji vykřížkovali a do zastupitelstva se na kandidátce společně s Mgr. Hamplovou nedostala...Její syn Jakub Jeřábek zase neprošel na kandidátce ČSSD, kterou sestavil jeho otec Jan Jeřábek, někdejší asistent Mgr. Hamplové. Voliči nejsou hloupí a klan Jeřábků a Hamplové prokoukli....
Reagovat
Datum: 8.11.2014 12:45
Titulek: Re: Jeřábkova rodina dostala ve volbách v Mohelnici
Autor: Honza
328
194
Na vaše myšlenkové pochody je třeba mít neobvyklou mozkovou kapacitu. Vykřížkováním se dá nazvat to, když se v minulých volbách do zastupitelstva nedostal Kavřík, ač byl lídr ODS, a skončil až jako druhý náhradník, nebo Němec, který, ač byl lídr ČSSD, také pouze náhradníkoval. Fabulovat tu, že ČSSD šilhala po sedmi mandátech a proto dala Jeřábka mladšího na volitelné, tedy 7. místo, může jedině šílenec nebo někdo, kdo si svoje mindráky a neschopnost léčí útoky na jiné. Voliči bohužel často naletí na smyšlenky a sladké řečičky. Naletěli i na největší lež těchto voleb, tedy že to byl jedině Pavel Kuba, který prý vedl město sám, když ostatní utekli od rozdělané práce a odpovědnosti (doslovná citace). Pavel Kuba nikdy nemohl vést město sám, protože město sám nevede ani starosta. NIKDY! Město nemůže a nesmí vést jediný člověk, pokud to není zhora dosazený správce, což Pavel Kuba rozhodně nebyl. Pokud tedy opravdu dělal něco sám, tak patří za katr za zneužití pravomoci, protože k něčemu takovému rozhodně nebyl oprávněn a bylo to protizákonné.
Reagovat
Datum: 18.11.2014 15:49
Titulek: Re: Jeřábkova rodina dostala ve volbách v Mohelnici
Autor: Anonym
308
251
Mě se po Jeřábkové v zastupitelstvu nebude stýskat, škoda, že Hamplová to určitě nevzdá....A Hanákovi se divím, že je ještě s ní na jedné lodi.Jak řekla v jednom pořadu: v Mohelnici se v Listopadu 1989 nic nedělo, dokud jsem nepřišla já z Prahy. Tak p. Hanáku a p.Matoušku - máte to....!
Reagovat
Datum: 27.11.2014 07:43
Titulek: Re: Jeřábkova rodina dostala ve volbách v Mohelnici
Autor: Anonym
294
235
A vzdala a vzdala a vzdala
Reagovat
Datum: 27.11.2014 08:57
Titulek: Re: Jeřábkova rodina dostala ve volbách v
Autor: Josef Novák
271
202
Hamplová neumí prohrávat. Viz její FB a žaloby nezávislých. Funkce se vzdala, protože by nedokázala polykat tu hořkou piluli na každém zastupitelstvu. první náhradník Tkáčová se vzdá taky a hádejte koho tam nastrčí za ni? No ukřičenou Jeřabinu! Ta má hádání a křik jako náplň života. Hamplová má na špinavou práci jiné. :oD A panoptikum bude pokračovat!
Reagovat
Datum: 8.11.2014 12:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
285
233
Za katr patří jedině Jeřábek a jeho komplic Miketa
Reagovat
Datum: 9.11.2014 17:24
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jury
311
146
A za co? To, že jsou, není trestné, i když vy to asi považujete za trestuhodné. Zneužívání pravomoci ale už zlomilo vaz nejednomu "dobrodinci".
Reagovat
Datum: 19.11.2014 13:55
Titulek: PŘÍBĚH Z ŽUMPY
Autor: Anonym
269
254
Letitá ukřičená kritička každého vedení radnice v Mohelnici Martina Jeřábková dostala ve volbách pěkně nakopáno. Voliči ji vykřížkovali a do zastupitelstva se na kandidátce společně s Mgr. Hamplovou nedostala...Její syn Jakub Jeřábek zase neprošel na kandidátce ČSSD, kterou sestavil jeho otec Jan Jeřábek, někdejší asistent Mgr. Hamplové. Voliči nejsou hloupí a klan Jeřábků a Hamplové prokoukli....
Reagovat
Datum: 27.11.2014 07:43
Titulek: Re: PŘÍBĚH Z ŽUMPY
Autor: Anonym
310
132
Bohužel tam zase bude :-(
Reagovat
Datum: 27.11.2014 09:01
Titulek: Re: PŘÍBĚH Z ŽUMPY
Autor: Petr Rosípal
294
263
Jeřábková tam bude, bude otravovat ovzduší a dělat pro Hamplovou špinavou práci, jako vždy... Trapná groteska.
Reagovat
Datum: 12.11.2014 04:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
262
238
Johanka z parku ji dostala jak prkau!!! Ta se s tím nikdy nesrovná a bude rozeštvávat, pomlouvat, křičet, napadat, žalovat a bojkotovat tak jak to umí jen ona a za 20let svého destruktivního působení v mohelnické hnojopolitice - jíž je autorka - dotáhla k dokonalosti.
Všechna města a obce v okrese se jaksi vyvíjejí, rostou, budují a něco pozitivního se tam děje. V Mohelnici pod kormidlem Kuby se konečně začalo také něco NORMÁLNÍHO - tedy pozitivního dít.

To Johana z parku nepřenese přes srdce a bude dělat obstrukce a křičet a obviňovat a...

Kde je jaká sebereflexe??? Projela volby. Tečka. LIDI HAMPLOVOU, JEŘÁBKOVOU, MIKETU ANI JEŘÁBKA JEDNODUŠE NNEECCHHTTĚĚJJÍÍ!

Už to Jano pochop a táhni! ;oD
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.