ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice zřizuje technické služby. Zoufale shání zaměstnance

10. května 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Mohelnická radnice přišla s návrhem na zřízení technických služeb. Na první pohled dobrý nápad má ale slabinu. Protože půjde o příspěvkovou organizaci města, jsou nástupní platy pracovníků údržby tak nízké, že lidé o práci nemají zájem.

 „Nástupní platy musí vycházet z daných tabulek, které nemohou konkurovat platům v soukromé sféře v Mohelnici. Proto se obávám, že se technické služby nepodaří tímto způsobem uvést do provozu,“ řekl Týdnu starosta Mohelnice Pavel Kuba.
Nově založená společnost se má starat hlavně o čistotu ve městě, údržbu a rozšiřování zeleně. O úklid Mohelnice se dosud starala soukromá firma.

Projekt má odpůrce


„Zastupitelstvo odhlasovalo projekt, který nebude fungovat. Firmám v Mohelnici chybí desítky lidí, kterým nabízí mnohem vyšší platy a stejně hledají pracovníky marně. Tohle je nebezpečný experiment,“ kritizuje projekt zastupitel Mohelnice Antonín Navrátil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2016 18:28
Titulek: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Xink
83
se projevuje všude.
Reagovat
Datum: 10.5.2016 21:32
Titulek: Re: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Nanosekunda ®
122
Kdepak, tohle je spíš diktatura... V tržním hosp. by přece nevznikla organizace, která si na sebe nevydělá...
Reagovat
Datum: 15.5.2016 20:10
Titulek: Re: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Jan z Rokycan
116
Má pravdu, předsedo.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.