ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice zřizuje technické služby. Zoufale shání zaměstnance

10. května 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Mohelnická radnice přišla s návrhem na zřízení technických služeb. Na první pohled dobrý nápad má ale slabinu. Protože půjde o příspěvkovou organizaci města, jsou nástupní platy pracovníků údržby tak nízké, že lidé o práci nemají zájem.

 „Nástupní platy musí vycházet z daných tabulek, které nemohou konkurovat platům v soukromé sféře v Mohelnici. Proto se obávám, že se technické služby nepodaří tímto způsobem uvést do provozu,“ řekl Týdnu starosta Mohelnice Pavel Kuba.
Nově založená společnost se má starat hlavně o čistotu ve městě, údržbu a rozšiřování zeleně. O úklid Mohelnice se dosud starala soukromá firma.

Projekt má odpůrce


„Zastupitelstvo odhlasovalo projekt, který nebude fungovat. Firmám v Mohelnici chybí desítky lidí, kterým nabízí mnohem vyšší platy a stejně hledají pracovníky marně. Tohle je nebezpečný experiment,“ kritizuje projekt zastupitel Mohelnice Antonín Navrátil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2016 18:28
Titulek: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Xink
100
114
se projevuje všude.
Reagovat
Datum: 10.5.2016 21:32
Titulek: Re: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Nanosekunda ®
137
Kdepak, tohle je spíš diktatura... V tržním hosp. by přece nevznikla organizace, která si na sebe nevydělá...
Reagovat
Datum: 15.5.2016 20:10
Titulek: Re: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Jan z Rokycan
132
Má pravdu, předsedo.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).