ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice zřizuje technické služby. Zoufale shání zaměstnance

10. května 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Mohelnická radnice přišla s návrhem na zřízení technických služeb. Na první pohled dobrý nápad má ale slabinu. Protože půjde o příspěvkovou organizaci města, jsou nástupní platy pracovníků údržby tak nízké, že lidé o práci nemají zájem.

 „Nástupní platy musí vycházet z daných tabulek, které nemohou konkurovat platům v soukromé sféře v Mohelnici. Proto se obávám, že se technické služby nepodaří tímto způsobem uvést do provozu,“ řekl Týdnu starosta Mohelnice Pavel Kuba.
Nově založená společnost se má starat hlavně o čistotu ve městě, údržbu a rozšiřování zeleně. O úklid Mohelnice se dosud starala soukromá firma.

Projekt má odpůrce


„Zastupitelstvo odhlasovalo projekt, který nebude fungovat. Firmám v Mohelnici chybí desítky lidí, kterým nabízí mnohem vyšší platy a stejně hledají pracovníky marně. Tohle je nebezpečný experiment,“ kritizuje projekt zastupitel Mohelnice Antonín Navrátil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2016 18:28
Titulek: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Xink
125
166
se projevuje všude.
Reagovat
Datum: 10.5.2016 21:32
Titulek: Re: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Nanosekunda ®
160
Kdepak, tohle je spíš diktatura... V tržním hosp. by přece nevznikla organizace, která si na sebe nevydělá...
Reagovat
Datum: 15.5.2016 20:10
Titulek: Re: Pozitivní vliv tržního hospodářství
Autor: Jan z Rokycan
163
119
Má pravdu, předsedo.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).