ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu uvažuje o městské policii

29. listopadu 2016, 11:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Právě v těchto dnech dokončuje Mohelnice instalaci nových monitorovacích kamer v ulicích města, které mají vystřídat staré a dosluhující přístroje. Radnice navíc opět uvažuje o tom, že by mohla zřídit městskou policii. Stejnou otázku projednávali radní v minulosti už několikrát, k ničemu se ale nedobrali.

 „Naším hlavním cílem do příštího roku je určitě kompletní rekonstrukce autobusového nádraží, nicméně otázka zřízení městské policie se pravděpodobně opět dostane na přetřes. Souvisí to právě s aktuální modernizací kamer,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba. Vedení města přemýšlí o tom, že by strážníci mohli dohlížet na nově modernizovaný kamerový systém, jeho data zatím spravuje státní policie. „Menší počet policistů by stíhal kromě sledování kamer například kontrolovat špatně parkující řidiče,“ uvedl Kuba.

Problém s vandaly

Mohelnici trápí především vandalismus, který se projevuje i v nově revitalizovaných částech města. V úvodu textu zmiňovaná modernizace kamer proto nemá být posledním zásahem do městského kamerového systému. „Pokud se nám příští rok podaří dosáhnout na krajské dotace, rádi bychom rozšířili počet kamer na dvacet,“ uvedl Kuba. Dnes jich ve městě funguje dvanáct.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.11.2016 11:19
Titulek: Za totáče to šlo i bez kamer
Autor: Kluk
88
108
Chce to instalovat větší množství pomocníků VB a domovních důvěrníků. Ti fungovali i když vypnuli elektriku.
Reagovat
Datum: 1.12.2016 08:02
Titulek: Re: Za totáče to šlo i bez kamer
Autor: J.
95
Právě že ne, když vypnuli elektriku tak tihle elementi zalezli, aby nedostali přes hubu.
Reagovat
Datum: 29.11.2016 17:49
Titulek: :D Mohelnice uvažuje :D
Autor: Nanosekunda ®
129
V Mohelnici na náměstí (na tom u radnice) je placený parkování. Akorát tam chybí někdo kdo by neplatiče jakkoliv penalizoval:). Státní benga 100ho nic nemaj, takže jim na to dlabou:DDD
No, aby to nedopadlo jak s těma technickejma službama, který mají 1 (jednoho) zaměstnance, a to ředitele:)
Reagovat
Datum: 30.11.2016 22:49
Titulek: zadniceZradnice
Autor: Mohelničák
100
Co to je za blbost, že "uvažuje"?
V Mohelnici se odjakživa rozhoduje zásadně spontálně a impulsivně,
a bez ohledu na možné následky. Taková malá splašená pseudo-diktatura - prostě radost tady žít.
Reagovat
Datum: 13.12.2016 11:09
Titulek: O tom rozhodujeme my, strana...
Autor: René
65
Mohelnice znovu uvažuje? Já myslím, že Kuba se ráno probudil, podíval se z okna, zamyslel se, v tom mu zavolal novinář a on mu nakoktal nějaké nesmysly, které ho zrovna napadly. Nikde jsem nečetl o tom, že by rada nebo zastupitelstvo schválilo nějaké usnesení o městské policii. A i kdyby, tak to v Mohelnici vůbec nic neznamená. Podívejte se, jak dopadly Komunální služby. Čtyřikrát se schválilo jakési usensení o zřízení Technických/Komunálních služeb, starota pak chvíli vodil hnutí ANO za nos a před Vánocemi vše zrušil. Za to má Mohelnice pěknou multikáru za 2,5 mega z názvem multifunkční stroj. Ten prý všechno vyřeší. Až na něm uvidíte jezdit hasiče, zjistíte, že se Vám to nezdá...
Reagovat
Datum: 13.12.2016 19:00
Titulek: Re: O tom rozhodujeme my, strana...
Autor: Nanosekunda ®
52
kdo by taky jezdil s multikárou za 12 ? když mu dá jedna fabrika 24, nebo druhá 19...
to docvakne i úplnýmu trotlovi, co nemá ani základku

pozn.: namáte někdo fotku toho nového multi-stroje?
Reagovat
Datum: 13.12.2016 16:02
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
90
nojo, ono tedka asi někde běží 12 obrazovek, na který nemá kdo by čučel... že jo
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).