ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu uvažuje o městské policii

29. listopadu 2016, 11:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Právě v těchto dnech dokončuje Mohelnice instalaci nových monitorovacích kamer v ulicích města, které mají vystřídat staré a dosluhující přístroje. Radnice navíc opět uvažuje o tom, že by mohla zřídit městskou policii. Stejnou otázku projednávali radní v minulosti už několikrát, k ničemu se ale nedobrali.

 „Naším hlavním cílem do příštího roku je určitě kompletní rekonstrukce autobusového nádraží, nicméně otázka zřízení městské policie se pravděpodobně opět dostane na přetřes. Souvisí to právě s aktuální modernizací kamer,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba. Vedení města přemýšlí o tom, že by strážníci mohli dohlížet na nově modernizovaný kamerový systém, jeho data zatím spravuje státní policie. „Menší počet policistů by stíhal kromě sledování kamer například kontrolovat špatně parkující řidiče,“ uvedl Kuba.

Problém s vandaly

Mohelnici trápí především vandalismus, který se projevuje i v nově revitalizovaných částech města. V úvodu textu zmiňovaná modernizace kamer proto nemá být posledním zásahem do městského kamerového systému. „Pokud se nám příští rok podaří dosáhnout na krajské dotace, rádi bychom rozšířili počet kamer na dvacet,“ uvedl Kuba. Dnes jich ve městě funguje dvanáct.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.11.2016 11:19
Titulek: Za totáče to šlo i bez kamer
Autor: Kluk
141
172
Chce to instalovat větší množství pomocníků VB a domovních důvěrníků. Ti fungovali i když vypnuli elektriku.
Reagovat
Datum: 1.12.2016 08:02
Titulek: Re: Za totáče to šlo i bez kamer
Autor: J.
143
138
Právě že ne, když vypnuli elektriku tak tihle elementi zalezli, aby nedostali přes hubu.
Reagovat
Datum: 29.11.2016 17:49
Titulek: :D Mohelnice uvažuje :D
Autor: Nanosekunda ®
233
135
V Mohelnici na náměstí (na tom u radnice) je placený parkování. Akorát tam chybí někdo kdo by neplatiče jakkoliv penalizoval:). Státní benga 100ho nic nemaj, takže jim na to dlabou:DDD
No, aby to nedopadlo jak s těma technickejma službama, který mají 1 (jednoho) zaměstnance, a to ředitele:)
Reagovat
Datum: 30.11.2016 22:49
Titulek: zadniceZradnice
Autor: Mohelničák
202
149
Co to je za blbost, že "uvažuje"?
V Mohelnici se odjakživa rozhoduje zásadně spontálně a impulsivně,
a bez ohledu na možné následky. Taková malá splašená pseudo-diktatura - prostě radost tady žít.
Reagovat
Datum: 13.12.2016 11:09
Titulek: O tom rozhodujeme my, strana...
Autor: René
110
142
Mohelnice znovu uvažuje? Já myslím, že Kuba se ráno probudil, podíval se z okna, zamyslel se, v tom mu zavolal novinář a on mu nakoktal nějaké nesmysly, které ho zrovna napadly. Nikde jsem nečetl o tom, že by rada nebo zastupitelstvo schválilo nějaké usnesení o městské policii. A i kdyby, tak to v Mohelnici vůbec nic neznamená. Podívejte se, jak dopadly Komunální služby. Čtyřikrát se schválilo jakési usensení o zřízení Technických/Komunálních služeb, starota pak chvíli vodil hnutí ANO za nos a před Vánocemi vše zrušil. Za to má Mohelnice pěknou multikáru za 2,5 mega z názvem multifunkční stroj. Ten prý všechno vyřeší. Až na něm uvidíte jezdit hasiče, zjistíte, že se Vám to nezdá...
Reagovat
Datum: 13.12.2016 19:00
Titulek: Re: O tom rozhodujeme my, strana...
Autor: Nanosekunda ®
106
139
kdo by taky jezdil s multikárou za 12 ? když mu dá jedna fabrika 24, nebo druhá 19...
to docvakne i úplnýmu trotlovi, co nemá ani základku

pozn.: namáte někdo fotku toho nového multi-stroje?
Reagovat
Datum: 13.12.2016 16:02
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
150
193
nojo, ono tedka asi někde běží 12 obrazovek, na který nemá kdo by čučel... že jo
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).