ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu plánuje stavbu venkovního koupaliště

29. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Mohelnická radnice vzkřísila projekt stavby nového venkovního bazénu, který má vyrůst vedle současného krytého koupaliště. To sice bývá otevřené i přes léto, plavání pod modrou oblohou ale podle vedení města v Mohelnici chybí.

 „Zadali jsme přepracování původního projektu tak, aby stavba venkovního bazénu byla levnější a pro město přijatelná. Původní záměr počítal s částkou osmdesát miliónů korun, pro nás je ale únosná maximálně polovina,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokyn k úpravě projektové dokumentace vydali na svém posledním jednání městští radní. Úspornější varianta by mohla být na papíře hotová během několika měsíců. Radnice počítá s tím, že by zpočátku mohla ušetřit na nákladných vodních atrakcích. „Ty by se v průběhu doby mohly postupně doplňovat,“ plánuje Kuba.

Do modernizace plaveckých areálů investují v posledních letech i další města v regionu. Třeba Zábřeh už venkovní koupaliště kompletně přebudoval a pokračovat chce v revitalizaci jeho okolí. Velký projekt na přestavbu bazénu na Benátkách rozjel také Šumperk. Rekonstrukce zdejšího plavečáku má trvat do května příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.