ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu plánuje stavbu venkovního koupaliště

29. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Mohelnická radnice vzkřísila projekt stavby nového venkovního bazénu, který má vyrůst vedle současného krytého koupaliště. To sice bývá otevřené i přes léto, plavání pod modrou oblohou ale podle vedení města v Mohelnici chybí.

 „Zadali jsme přepracování původního projektu tak, aby stavba venkovního bazénu byla levnější a pro město přijatelná. Původní záměr počítal s částkou osmdesát miliónů korun, pro nás je ale únosná maximálně polovina,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokyn k úpravě projektové dokumentace vydali na svém posledním jednání městští radní. Úspornější varianta by mohla být na papíře hotová během několika měsíců. Radnice počítá s tím, že by zpočátku mohla ušetřit na nákladných vodních atrakcích. „Ty by se v průběhu doby mohly postupně doplňovat,“ plánuje Kuba.

Do modernizace plaveckých areálů investují v posledních letech i další města v regionu. Třeba Zábřeh už venkovní koupaliště kompletně přebudoval a pokračovat chce v revitalizaci jeho okolí. Velký projekt na přestavbu bazénu na Benátkách rozjel také Šumperk. Rekonstrukce zdejšího plavečáku má trvat do května příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.