ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu plánuje stavbu venkovního koupaliště

29. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Mohelnická radnice vzkřísila projekt stavby nového venkovního bazénu, který má vyrůst vedle současného krytého koupaliště. To sice bývá otevřené i přes léto, plavání pod modrou oblohou ale podle vedení města v Mohelnici chybí.

 „Zadali jsme přepracování původního projektu tak, aby stavba venkovního bazénu byla levnější a pro město přijatelná. Původní záměr počítal s částkou osmdesát miliónů korun, pro nás je ale únosná maximálně polovina,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokyn k úpravě projektové dokumentace vydali na svém posledním jednání městští radní. Úspornější varianta by mohla být na papíře hotová během několika měsíců. Radnice počítá s tím, že by zpočátku mohla ušetřit na nákladných vodních atrakcích. „Ty by se v průběhu doby mohly postupně doplňovat,“ plánuje Kuba.

Do modernizace plaveckých areálů investují v posledních letech i další města v regionu. Třeba Zábřeh už venkovní koupaliště kompletně přebudoval a pokračovat chce v revitalizaci jeho okolí. Velký projekt na přestavbu bazénu na Benátkách rozjel také Šumperk. Rekonstrukce zdejšího plavečáku má trvat do května příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.