ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu plánuje stavbu venkovního koupaliště

29. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Mohelnická radnice vzkřísila projekt stavby nového venkovního bazénu, který má vyrůst vedle současného krytého koupaliště. To sice bývá otevřené i přes léto, plavání pod modrou oblohou ale podle vedení města v Mohelnici chybí.

 „Zadali jsme přepracování původního projektu tak, aby stavba venkovního bazénu byla levnější a pro město přijatelná. Původní záměr počítal s částkou osmdesát miliónů korun, pro nás je ale únosná maximálně polovina,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokyn k úpravě projektové dokumentace vydali na svém posledním jednání městští radní. Úspornější varianta by mohla být na papíře hotová během několika měsíců. Radnice počítá s tím, že by zpočátku mohla ušetřit na nákladných vodních atrakcích. „Ty by se v průběhu doby mohly postupně doplňovat,“ plánuje Kuba.

Do modernizace plaveckých areálů investují v posledních letech i další města v regionu. Třeba Zábřeh už venkovní koupaliště kompletně přebudoval a pokračovat chce v revitalizaci jeho okolí. Velký projekt na přestavbu bazénu na Benátkách rozjel také Šumperk. Rekonstrukce zdejšího plavečáku má trvat do května příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.