ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice znovu plánuje stavbu venkovního koupaliště

29. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Mohelnická radnice vzkřísila projekt stavby nového venkovního bazénu, který má vyrůst vedle současného krytého koupaliště. To sice bývá otevřené i přes léto, plavání pod modrou oblohou ale podle vedení města v Mohelnici chybí.

 „Zadali jsme přepracování původního projektu tak, aby stavba venkovního bazénu byla levnější a pro město přijatelná. Původní záměr počítal s částkou osmdesát miliónů korun, pro nás je ale únosná maximálně polovina,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokyn k úpravě projektové dokumentace vydali na svém posledním jednání městští radní. Úspornější varianta by mohla být na papíře hotová během několika měsíců. Radnice počítá s tím, že by zpočátku mohla ušetřit na nákladných vodních atrakcích. „Ty by se v průběhu doby mohly postupně doplňovat,“ plánuje Kuba.

Do modernizace plaveckých areálů investují v posledních letech i další města v regionu. Třeba Zábřeh už venkovní koupaliště kompletně přebudoval a pokračovat chce v revitalizaci jeho okolí. Velký projekt na přestavbu bazénu na Benátkách rozjel také Šumperk. Rekonstrukce zdejšího plavečáku má trvat do května příštího roku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.