ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice vybuduje podzemní parkoviště a nové nádraží

16. srpna 2016, 13:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice vybuduje podzemní parkoviště a nové nádraží Mohelnice - Na několik desítek miliónů korun má přijít nový záměr mohelnické radnice. Ta chce kompletně přebudovat prostor hlavního autobusového nádraží v centru města. Projekt už je hotový, zbývá jen požádat o dotace a také je získat.

 „Kromě podzemního parkoviště bude hlavní devízou kryté stání pro cestující autobusy. To zde zatím chybí, počítáme také s vybudováním odpočinkového prostoru pro řidiče autobusů,“ přiblížil záměr města jeho starosta Pavel Kuba. Jak dodal, počítá s tím, že na projekt, jehož studie už je hotová, by Mohelnice mohla získat devadesát procent dotací. „Cena díla se bude pohybovat v částce přibližně třiceti miliónů korun,“ uvedl Kuba. Pokud město peníze sežene, mohlo by s realizací náročného investičního záměru začít už příští rok.

Chystají se i další města

Kompletně chce prostor autobusového nádraží přebudovat také Šumperk. Jeho zastupitelé nedávno odhlasovali pozemkové směny, které přestavbu „autobusáku“ umožní. Kromě stání pro autobusy plánuje šumperská radnice přestavět i přilehlý prostor vlakového nádraží. Rozsáhlé změny v dispozici zastávek chce v budoucnu realizovat také Zábřeh.


Foto: Jaroslav Kropáč

Nového autobusového nádraží by se lidé v Mohelnici mohli dočkat už příští rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.8.2016 09:47
Titulek: Doporučení.
Autor: Rollerball
345
Pan starosta Kuba by měl hlavně požádat o dotaci na odškodnění občanů Mohelnice za to, že již několik let nežijí v normálním klidném městě, kterým Mohelnice bývala, ale na jednom velkém staveništi. Ale na to se dotace nedávají, tak by to odškodnění měl zaplatit ze svého. A když už chce mít tu Mohelnici úplně jinou, tak by měl dát dohromady nějaké peníze na skutečně nutné úpravy některých částí města, ve kterých se nedá chodit ani jezdit. Ale bez dotací mají občané Mohelnice kterých se to týká smůlu, jelikož i přes veškerou snahu šéfky ekonomického odboru MěstÚ v nesrozumitelných výčtech o hospodaření města na titulní straně v naprosto zbytečném plátku zvaný Mohelnický zpravodaj působit, že je Mohelnice pupek světa, ale ve skutečnosti má holý zadek.
Reagovat
Datum: 17.8.2016 11:50
Titulek: Re: Doporučení.
Autor: José Chróstal
33
338
Aby ses nepo... Kanalizace se udělat musela a trpěli a trpí i ostatní - v Zábřehu by mohli vykládat. Asi ti chybí vzrušení v podobě statné politické dominy Hamplové.
Reagovat