ZPRÁVY

Mohelnice vrací dotace

12. srpna 2015, 06:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Kvůli chybám v zadávání zakázek přišla Mohelnice v poslední době o část dotací na stavební a investiční akce. Před časem dostala pokutu od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže za pochybení při budování cyklostezky do Žádlovic, o část finanční podpory přišla také při revitalizaci historického centra města a nově jí budou kráceny dotace na obnovu zeleně v jednom z městských parků.

 „Pochybení se bohužel stala. V některých případech udělala chybu firma, která pro město zajišťovala dotační servis, ale chybovalo i samo město. O tom, jak se postavíme ke krácení dotace na revitalizaci parku, se budeme radit tento týden,“ řekl redakci starosta Mohelnice Pavel Kuba. Město letos prochází patrně nejbouřlivějším stavebním rozvojem. Kvůli chybám při zpracování dotací už ale přišlo o zhruba jeden a půl miliónu korun. V případě opravy centra musela Mohelnice vrátit více než jeden milión korun, za chyby při budování cyklostezky zaplatila osmdesát tisíc korun a na obnovu parku jí byla dotace zkrácena ještě předtím, než byly peníze na účet města odeslány.

Spor o odvolání

„Proti vrácení peněz z dotace na rekonstrukci centra podalo město odvolání. Je s podivem, že pan starosta už ale peníze vrátil, o čemž zastupitele informoval e-mailem. Je to dosti nestandardní postup, který si asi může dovolit snad jen náš pan starosta,“ okomentoval současnou situaci zastupitel a bývalý radní Antonín Navrátil. Podle Pavla Kuby však město nemělo jinou šanci, než peníze vrátit. „Jinak by nám stále běželo penále a nakonec bychom platili mnohem víc. Pan zastupitel Navrátil sice na zastupitelstvu prosadil, abychom se proti pokutě odvolali, ale město tak riskuje, že nakonec bude muset zaplatit daleko víc než deset procent z udělené dotace,“ oponuje Kuba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.8.2015 13:47
Titulek: To není možné
Autor: Daniel Poklop
79
Pane redaktore, vy jste se musel splést. Jeho excelence Pavel Kuba I nemůže dělat chyby...
Reagovat
Datum: 12.8.2015 19:48
Titulek: Vemena
Autor: tvoja matka
83
Gratuluji celému odboru investic a rozvoje uzemí MU Mohelnice
Reagovat
Datum: 12.8.2015 20:45
Titulek: Výzva zastupitelům..
Autor: Štefan Orlík
312
Prosím Vás převelice, zbavte nás toho sociopata, vždyť to nevidíte? Je to opravdu nebezpečný člověk, který nám všem v Mohelnici škodí a ubližuje. Už toho opravdu bylo dost, je nejvyšší čas, nebo se z toho Mohelnice nikdy nevzpamatuje. Ještě jednou, prossssííímmm. Každý den navíc bude situace jenom horší. A nezávidím tomu, kdo ty jeho šílenosti bude jednou napravovat.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 09:25
Titulek: Re: Výzva zastupitelům..
Autor: Daniel Poklop
70
Pane Štefane, to asi nepůjde. Ještě se musí postavit přístav u kanálu Odra-Labe, dále letiště pro raketoplány a podmořský tunel na Bagrech, abych se tady mohly vynořovat ponorky. Já si myslím, že to pochopíte a zanecháte té štvané kampaně. Slunce a kritika našemu generalisimu neprospívá!! Jménem strany Vám děkuji za pochopení.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 13:10
Titulek: Jen tvrději
Autor: Kim
89
S vládnutím mohelnického starostu jsem velmi spokojen, jen by mohl být tvrdší. Mně do toho tady taky nikdo nekecá a pokud se odváží (usne na přehlídce nebo řekne, že stromky mají růst jinak), zum - zum, hlava pryč.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 15:37
Titulek: Re: Jen tvrději
Autor: Daniel Poklop
85
Vážený soudruhu Kime,
je s potěšením, že takový velký vůdce korejského lidu, jako jste vy, sleduje dění v našem městě. Rád bych se vás zeptal, jistě máte bohaté zkušenosti, neměli bychom našemu starostovi postavit také nějakou sochu, aby na nás vzhlížel po další desetiletí jako tak činí váš otec a děd na pracující lid?!?
Reagovat
Datum: 13.8.2015 15:50
Titulek: Re: Jen tvrději
Autor: Kim
93
Je to hezká móda, sochy se mi moc líbí, hlavně ty moje. Prostě soch není nikdy dost a tam u vás by se jistě nějaké pěkné místo našlo. Chce to vybrat lokalitu, kde zanechal městský architekt Kuba svoji nesmazatelnou stopu. Buďto kruhový objezd u Rudoarmějce nebo na novém návrší za Domem služeb.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 16:15
Titulek: Re: Jen tvrději
Autor: Daniel Poklop
120
Vážený soudruhu Kime,
přijměte srdečné pozdravy pro korejský lid a děkujeme za Váš moudrý postřeh. Máte naprostou pravdu, že socha by se hodila k Rudoarmějci, ale uvažujeme, že právě tento prostor pojmenujeme jako Kubovo náměstí. Máme jen obavy, aby takové sousoší, jako měl Stalin na Letné, nezastínilo Rudoarmějce, protože čeští soudruzi by se mohli zlobit. No a pokud jde o místo za Domem služeb, tam by to asi nevlezlo, protože je to tam nějaké celé šikmé a patent na šikmou věž mají jen v Itálii.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 16:54
Titulek: mimo mísu
Autor: tvoja matka
46
Kluci, radši si vyměňte čísla a běžte spolu na rande. (teda pokud nejste jedna a ta samá osoba...)
Reagovat
Datum: 19.8.2015 16:03
Titulek: Re: mimo mísu
Autor: Pavla
64
No ono je to spíše k pláči než k smíchu.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 21:51
Titulek: soutěž - cyklostezka...
Autor: tvoja matka
64
http://www.e-zakazky.cz/Detail-Verejne-Zakazky/284fb834-9e92-456f-b801-8bd59a2deca4/9608

a kdopak je podepsanej pod zadávací dokumentací (a vším ostatním) ....?
Reagovat
Datum: 13.8.2015 23:17
Titulek: Re: soutěž - cyklostezka...
Autor: Štefan Orlík
312
Ty falešná "tvoja matko", právě jsi potvrdil úroveň svého vůdce. Faleš, výmluvy, hledání viníka třeba až na hřbitově, je mi z tebe blbě. Jak můžeš být tak omezený, tohle není normální. Fakt ti to stojí za to nevidět to podstatné a omlouvat blázna. On je vlastně obrovský chudák, za všechny průsery může vždycky někdo jiný, zřejmě se všichni proti němu spikli.
Reagovat
Datum: 13.8.2015 23:24
Titulek: Re: soutěž - cyklostezka...
Autor: tvoja matka
57
122
běž chrápat prosimtě
Reagovat
Datum: 14.8.2015 15:19
Titulek: já to vydržím
Autor: fans
54
já se naopak těším až se to všechno dostaví a opraví a budeme to tady mít pěkné. 25 let od revoluce se tady nic neopravilo, Okružní byla jedna jáma, křižovatka u Bruse samej dolík, spousta částí neměla ani cestu ani chodník..vydržím to a budu mít radost z pěkné Mohelnice..a Ti co zde nadávají toho asi moc pro jiné nikdy neudělali ...
Reagovat
Datum: 14.8.2015 21:49
Titulek: Re: já to vydržím
Autor: tvoja matka
62
ono ti ani nic jiného nezbyde
Reagovat
Datum: 14.8.2015 15:37
Titulek: Slepota
Autor: Daniel Poklop
79
Říkat, že se od roku 1989 do 2014 nic neudělalo, může říci jen slepý, nebo hloupý člověk.
Reagovat
Datum: 7.10.2015 10:04
Titulek: Město hledá sponzory...
Autor: Mirek K.
201
Starosta města právě rozjíždí akci "Zaplať si svoji ulici". Prosíme velevážené občany, aby si zjistili, co je pan starosta ještě z toho mála, co městu zbylo ochoten prodat a urychleně přihlásili na Městském úřadě v Mohelnici. Právě probíhá výprodej. Paní Mgr.Černá, paní Ing. Pozdíšková a paní MUDr. Sychrová si už zajistily, že za své peníze budou mít ve městě ulici a v neposlední řadě dostanou i Stříbrný jehlan. Dále se přidávám k agitce pana starosty...Neprodleně se přihlašte jako zájemci k zakoupení pozemků k výstavbě rodinných domků v lokalitě Mohelnice - Sever. Nebuďte hloupí... Vy neproděláte, Mohelnice bude mít konečně pár korun v pokladně a konečně bude vzkvétat!!! Jinak jsme v ... Děkuji za pozornost.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).