ZPRÁVY

Mohelnice připravuje krizový plán

24. září 2013, 08:34, hap
Mohelnice - Městská rada Mohelnice má začít připravovat krizovou variantu řešení neutěšeného stavu místní kanalizace. Zastupitelé tak rozhodli na návrh starostky města. Lidé v Mohelnici přestávají věřit úspěšnosti projektu Pomoraví II. S ním přišla už v roce 2006 šumperská společnost Vodohospodářská zařízení. Cílem je řešení havarijního stavu kanalizační sítě v pěti městech okresu.

Protože se zahájení opravy kanalizace neustále oddaluje, zastupitelé v minulém týdnu uložili městské radě, aby společně s úředníky a externími odborníky začala připravovat vstupní podklady k případné krizové variantě, kdyby došlo ke krachu zmiňovaného projektu. Jde už o druhé rozhodnutí mohelnických zastupitelů, které vyjadřuje přesvědčení, že projekt je překonaný dobou a nebude realizován. Na minulém zasedání přijali usnesení, že akci nepodpoří bez právních záruk a záruk objektivní ceny. Tentokrát dali zelenou přípravám samostatné cesty realizace. „Není na co čekat, musíme být připraveni na všechny varianty. Nechci nechat nástupcům prázdný stůl“, uvedla starostka města Jana Zwyrtek Hamplová, která se netají tím, že projekt považuje za nedůvěryhodný.

Její návrh podpořil i místostarosta Aleš Miketa. „Domnívám se, že projekt Pomoraví II je tak rizikový, a dotační peníze tak nejisté, díky hrozícím korekcím, že jej nelze spustit,“ uvedl místostarosta.

Pokud projekt skutečně padne, pustí se Mohelničtí do oprav čističky a kanalizační sítě sami. Situace by mohla být jasnější 8. října, kdy proběhne jednání mimořádné valné hromady společnosti VHZ.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.9.2013 18:38
Titulek: Podpořte starostku Hamplovou!!!
Autor: Občan svobodný
22
104
Mohelnici vládne jeden větší politický psychopat nez durhý. Je to snad nejhorší radnice a politici. Přišel konečně někdo schopný a řeší to. Fandím nové paní starostce a přejme jí taky vítězství ve volbách! Paní doktorka Hamplová konečně vypráskala ty pijavice ven z radnice, tak ji podporujme a dejme hlas. Konec vlády ČSSD a ODS!
Reagovat
Datum: 27.9.2013 19:44
Titulek: Re: Podpořte starostku Hamplovou!!!
Autor: Karla
22
Není co dodat. plně s názorem souhlasím
Reagovat
Datum: 27.9.2013 20:16
Titulek: Konečně po mnoha intrtikách a obcházení ústavy a ústavních
Autor: Josef Vrba
21
Občanka paní mgr. Hamplová nebyla protiústavními intrikami připuštěna do odpovědné fumkce tak, jak množstvím podpůrných hlasů při volbách vpodstatě navrhli občané. Osoba se znalostí práva byla hrubým způsobem znevažována a pomlouvána. Nyní hrozí vznik výrazbých škod, které místo konstruktivná práce musí řešit. Tím byla Mohelnice velmi poškozena. To je především k zamyšlení.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.