ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnice mimořádně projedná padesátimiliónovou půjčku

11. října 2016, 08:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - V mimořádném termínu zasedne tuto středu mohelnické zastupitelstvo. Hlavním důvodem je především schválení úvěru ve výši padesát miliónů korun. Půjčku si chce město vzít na pokrytí investičních akcí.

 „Půjčku využijeme na dobu mezi realizací investiční akce a termínem, než přijdou dotace. Půjde v podstatě o krátkodobý úvěr,“ vysvětluje starosta Mohelnice Pavel Kuba. Už v listopadu chce město schvalovat rozpočet na příští rok. Investovat plánuje do opravy infrastruktury a především do přestavby autobusového nádraží. „Vzhledem k rozložení politických sil nepředpokládám, že by se schvalování úvěru nějak zkomplikovalo,“ uvedl mohelnický zastupitel Antonín Navrátil.

Výhodné úroky


Současná situace na bankovních trzích je natolik výhodná, že si města a obce berou úvěry ve velkém. U kontokorentních půjček činí úroky jen kolem dvou desetin procenta. Například Šumperk nedávno schválil přijetí úvěru ve výši až sto padesát miliónů korun, ze kterých chce financovat opravu plaveckého bazénu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.10.2016 09:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Jan z Rokycan
131
To bylo řečí ve volebním programu Mohelnické demokracie, že se nebude zadlužovat město. Dnes se použije argument - je to půjčka...
Reagovat
Datum: 11.10.2016 15:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
43
Pavle, tak za tohle tě lidi sežerou...
Reagovat
Datum: 12.10.2016 12:45
Titulek: Názor do doufám inteligentní diskuse....
Autor: Rollerball
191
Starosta Kuba opakovaně kdysi prohlašoval, že když si bude město z nějakého důvodu muset vzít úvěr, že rezignuje.... Překlenovací půjčka na dotované investiční akce vypadá nevinně, ale nikde není dáno, že ty dotace vždy, v plné výši a termínu dostaneme, a aby ta půjčka nebyla úročena tak, že se ty dotace už potom nebudou jevit tak výhodně, jak se může zdát....A pokud sleduji dodržování termínů a hlavně navyšující se náklady původně "výhodně" vysoutěžených investičních akcí, které se již uskutečnily a nebo aktuálně probíhají, a které opakovaně vyhrávají jedny a ty samé firmy, které následně na tom živí další se starostou spřízněné "dodavatelské" firmičky, mám tak nějak vždycky divně od žaludku. O smyslu některých "staveb" lze jistě diskutovat, jestli jsou přínosem a nebo holým nesmyslem, faktem je, že výsledek většiny z nich je tristní. Ovšem někteří "hrdí" občané Mohelnice stále věří, že se jednou dočkají pod generalissimem Kubou světlých zítřků. Možná by mohli třeba za dlouhých zimních večerů prověřit, co splnil z předvolebních slibů a zamyslet se nad tím, jestli něco není na tom, co se ve městě děje minimálně zvláštního. Proč se dělají nesmyslné polovičaté akce a nedělají akce a změny původně před volbami slibované a skutečně zásadně potřebné.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).