ZPRÁVY

Mohelnice koupila bezcenné pozemky, aby ušetřila

25. února 2014, 05:12, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Pět milionů korun utratilo za koupi prakticky bezcenných pozemků v Líšnici město Mohelnice. Na první pohled špatný kup je ale podle vedení města výhodný. Jde totiž o plochu, kde leží nepovolená skládka, kterou by jinak musela radnice za mnohem větší peníze zlikvidovat.
Černou skládku vytvořila před mnoha lety za tichého souhlasu mohelnické radnice soukromá firma. Spor mezi Líšnicí a městem o odstranění navezených odpadků trval roky, až teď se zřejmě podařilo situaci vyřešit. Koupí pozemků chce Mohelnice ušetřit desítky milionů korun. „Máme šanci skládku zrekultivovat přímo na místě. Jako vlastník pozemku tuto možnost mít budeme, jinak bychom toho neměli šanci dosáhnout,“ uvedla starostka města Jana Zwyrtek Hamplová a dodala, že jde o jediné rozumné řešení. „Vadí mi však to, že na skutečného viníka už nedosáhneme a platíme tak za benevolenci našich předchůdců,“ dodává starostka.

Bude žaloba?

Popisovaná koupě pozemků se však nelíbí některým opozičním zastupitelům, podle kterých byla cena za půdu předražená. Zatím jen neoficiální informace hovoří o tom, že nespokojení členové zastupitelstva kvůli tomu plánují na vedení města podat žalobu. Případného soudního sporu se však Hamplová podle svých slov nebojí. "Zachránili jsme násobně vyšší částky, než které jsme do pozemků investovali," dodává starostka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.2.2014 09:27
Titulek: Podivné postoje části městského zastupitelstva občany nutí k
Autor: JUDr. Josef Vrba
204
134
V době kdy černá skládka vznikala tak mlčeli. Mlčeli i v době, kdy bylo soudně uloženo městu její vyklizení nebo její rekultivace. I vůbec zadat vyčíslení škody se neodhodlali. Vymáhání škody se nechalo ke škodě města promlčet. A nyní se (ke škodě města???) radikalizují.
Reagovat
Datum: 16.3.2014 17:45
Titulek: Re: Podivné postoje části městského zastupitelstva občany
Autor: Jiří
169
117
Zde se absolutně není čemu divit. Nynější starostaka našeho města léta zastupovala Líšnici proti Mohelnici ve sporu o skládku. Nikdy nic nevysoudila ani nezmohla. Nebyl jaksi žádný právní nárok. Po té, co se dostala k moci, záhadně město pod její vedením pozemky i se skládkou odkupuje! Stal se zázrak? Nikoli. Jen advkátka-starostka dosáhla svého. A jistě ne za darmo. Ovšem to se chytře přikryje, aby se na nic nepřišlo. Nezbývá než citovat jednoho právníka z jednoho seriálu: "Není důležité vyhrát, ale vyhrát HNUSNĚ!"
Reagovat
Datum: 25.2.2014 16:09
Titulek: Upřesnění nadpisu předchozího příspěcku
Autor: JUDr. Josef Vrba
161
131
nutí k přemýšlení
Reagovat
Datum: 13.3.2014 14:30
Titulek: Radikálové
Autor: Martin Kabát
115
147
Pane Vrbo, upřesněte prosím, kdo se radikalizuje.
Reagovat
Datum: 18.3.2014 22:08
Titulek: Re: Radikálové
Autor: Pepča Hlína
148
118
Někdo říká, že pan Vrba je agent paní Jany. Jana je kamarádky Mekoty. Mekota je ostravský agent.
Reagovat
Datum: 30.3.2014 23:10
Titulek: Re: Radikálové
Autor: LevejLempl
166
141
Omyl, páter Vrba je známá osvětová figura, vystupuje dokonce i v románech soudruha Jirásko

.

Reagovat
Datum: 30.3.2014 22:45
Titulek: Směťák za pět melounů
Autor: MJ
162
120
Hamplivá, která zastupovala leta Líšnici prosadila, že Mohelnice si koupila směťák za pět melounů. Absolutně bezcenné pozemky. Dokázala totiž vyvolat v některých zastupitelích obavu, co by se směťákem bylo, kdyby krajský úřad nařídil odvoz toho uloženého bordelu. K této situaci, ale nikdy nedojde. Mohelnice má tedy bezcenné pozemky a ještě k tomu přihodila 200000 za daň z nemovitosti. Bravo Líšnice, hlupáků v Mohelnici je stále dost.
Reagovat
Datum: 31.3.2014 15:51
Titulek: Re: Směťák za pět melounů
Autor: josef novota
136
146
Otazkou zustava motiv. Kdo a co z toho ma? Ze?
Reagovat
Datum: 31.3.2014 17:33
Titulek: Megavejvar Re: Směťák za pět melounů
Autor: Nechci slevu zadarmo
148
122
Smetiště je poklad! A proč asi někdo chce v Mohelce stavět spalovnu že? Vono totiž by byl i dobrej byznys a vejvar v rámci likvidace ekologické zátěže tu skládku rozebrat a prohnat blízkým mohelnickým komínem do luftu...!!! A ještě s dotacema!
Reagovat
Datum: 31.3.2014 22:23
Titulek: Re: Megavejvar Re: Směťák za pět melounů
Autor: ReNZeZ
140
115
Jo takhle fikane to ma ta starostka vymsleny... No klobouk dolu! A zase budou male domu...
Reagovat
Datum: 1.4.2014 08:10
Titulek: Re: Směťák za pět melounů
Autor: valda
151
187
Hamplovou nemusím, ale Váš názor, že hlupáků v Mohelnici je stále dost, pokud jste mohelničák, tak zcela potvrzujete. Skládka - vřed zcela jednoznačně zaviněný Mohelnicí, znehodnotila obci území a možná i rozvoj a občané Líšnice museli trpět bordel organizovaný Mohelnicí. Útrapy obce Líšnice a jejich občanů nevím zda jsou vyčíslitelné penězi, ale mě se to zdá málo, protože předpokládám, že se na skládku navozilo více jak 10000 tun odpadu. Jen pro ilustraci, obec by měla dostat 500 Kč za každou uloženou tunu odpadu na jejich katastru, pokud to bylo na pozemcích obce, tak ještě více. To jen, aby jste se dostal do reality.
Reagovat
Datum: 1.4.2014 14:54
Titulek: Re: Směťák za pět melounů
Autor: PetRos
135
110
Tak proč slavná advokátka Hamplová nic nevysoudila a nic za ty roky nezmohla, když je všechno tak jasné a ona je nejlepší advokát na zeměkouli??? Proč musela čekat až se koooonečně dorve do starostovského křesla a pak rychle spor vyřeší odkupem? To není řešení. To je jen populistický krok. Slkádka je pořád tam kde je, nic se nezměnilo, jen někdo někomu zaplatil. Otázkou zůstává, kdo, komu a kolik.
Reagovat