ZPRAVODAJSTVÍ

Modernizace školky má zpoždění, firma to vzdala

26. ledna 2016, 13:00, Hana Písková
Šumperk - Přístavba mateřské školy Pohádka v Nerudově ulici v Šumperku měla být v těchto dnech hotová. Ve skutečnosti se však stavební práce zastavily. Město totiž rozvázalo smlouvu se stavební firmou a hledá nového zhotovitele. Dokončení stavby se tak posouvá na duben.

 „Firma, která školku opravovala, skončila neslavně odstoupením od smlouvy z důvodů nedodržení termínu. Jakmile bude zastupitelstvo, tak poté se sejde rada, která by hned měla vyhodnotit tuto zakázku tak, aby se nic zbytečně nezdržovalo,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Náklady na modernizaci školky, která zahrnovala kromě přístavby i úpravu původní budovy, činí necelých 11 miliónů korun.

Provizorní podmínky


„Pracujeme v omezených podmínkách. Zůstáváme ve stávající budově a od září obýváme i podkrovní třídu. Od podzimu nefungovaly také kroužky, které jsme chtěli otevřít, až budou veškeré úpravy dokončené. Přestože se tak zatím nestalo, kroužky ve druhém pololetí rozjedeme, protože jsme to rodičům slíbili,“ říká ředitelka mateřské školy pohádka v Nerudově ulici Pavlínka Bošková. Děti tak i ve ztížených podmínkách budou moci navštěvovat kroužek angličtiny, keramiky, aerobiku, zumby nebo sportovní kroužek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.1.2016 16:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
142
103
to jsou zprávy na *ovno, když nejte schopni napsat o kterou firmu jde!
Reagovat
Datum: 28.1.2016 18:28
Titulek: Jde o firmu Obchodní centrum SAN.
Autor: Anonym
212
169
V roce 2013 dělala veřejnou zakázku "Přístavba a stavební úpravy MŠ Pohádka, Nerudova" v ceně ve výši 5 434 146 ,- Kč bez DPH tj. 6 575 371,- Kč vč. DPH firma FORTEX - AGS s ředitelem Tomášem Potěšilem (ODS).

V roce 2015 tuto stejně nazvanou veřejnou zakázku "Přístavba a stavební úpravy MŠ Pohádka, Nerudova" dělal zhotovitel Obchodní centrum SAN s.r.o. Šumperk, zastoupený jednatelem Josefem Vymazalem a stavbyvedoucím Václavem Můčkou v ceně ve výši 8 890 992,- Kč tj. 10 758 100,- Kč vč. DPH.

Josef Vymazal je ředitelem a spolumajitelem legendární stavební firmy SAN-JV s. r. o., ta je od roku 2012 v insolvenčním řízení na návrh věřitele. V roce 2013 si Vymazal založil stavební firmu Obchodní centrum SAN s.r.o.

„Od smlouvy jsme odstoupili kvůli nedodržení termínu, firma zvládla pouze hrubou stavbu. Nyní vypisujeme výběrové řízení na další stavební práce, firmy jsme přímo oslovili, protože je to urgentní. Naší snahou je novou přístavbu co nejdříve dokončit," sdělil šumperský místostarosta Tomáš Spurný 21.1.2016.

Mateřskou školu Pohádka v Nerudově ulici rodiče kvůli výhodné poloze vyhledávají. Právě tato školka dlouhodobě vykazovala nejvyšší podíl dětí odmítnutých k předškolnímu vzdělávání z kapacitních důvodů.

Radnice před několika lety již jeden pavilon přistavěla za pomoci evropských dotací. Po dokončení další přístavby se školka rozroste na čtyři třídy s celkovou kapacitou sto deset dětí.

Školka tím vyhoví mimošumperským rodičům z okolních vesnic, kteří ve městě pracují a chtějí sem umístit své děti.

Zdroj: http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/pristavba-skolky-v-nerudove-ma-zpozdeni-zatim-stoji-hruba-stavba-20160120.html
Reagovat