ZPRAVODAJSTVÍ

Modernizace školky má zpoždění, firma to vzdala

26. ledna 2016, 13:00, Hana Písková
Šumperk - Přístavba mateřské školy Pohádka v Nerudově ulici v Šumperku měla být v těchto dnech hotová. Ve skutečnosti se však stavební práce zastavily. Město totiž rozvázalo smlouvu se stavební firmou a hledá nového zhotovitele. Dokončení stavby se tak posouvá na duben.

 „Firma, která školku opravovala, skončila neslavně odstoupením od smlouvy z důvodů nedodržení termínu. Jakmile bude zastupitelstvo, tak poté se sejde rada, která by hned měla vyhodnotit tuto zakázku tak, aby se nic zbytečně nezdržovalo,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Náklady na modernizaci školky, která zahrnovala kromě přístavby i úpravu původní budovy, činí necelých 11 miliónů korun.

Provizorní podmínky


„Pracujeme v omezených podmínkách. Zůstáváme ve stávající budově a od září obýváme i podkrovní třídu. Od podzimu nefungovaly také kroužky, které jsme chtěli otevřít, až budou veškeré úpravy dokončené. Přestože se tak zatím nestalo, kroužky ve druhém pololetí rozjedeme, protože jsme to rodičům slíbili,“ říká ředitelka mateřské školy pohádka v Nerudově ulici Pavlínka Bošková. Děti tak i ve ztížených podmínkách budou moci navštěvovat kroužek angličtiny, keramiky, aerobiku, zumby nebo sportovní kroužek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.1.2016 16:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Nanosekunda ®
108
to jsou zprávy na *ovno, když nejte schopni napsat o kterou firmu jde!
Reagovat
Datum: 28.1.2016 18:28
Titulek: Jde o firmu Obchodní centrum SAN.
Autor: Anonym
97
V roce 2013 dělala veřejnou zakázku "Přístavba a stavební úpravy MŠ Pohádka, Nerudova" v ceně ve výši 5 434 146 ,- Kč bez DPH tj. 6 575 371,- Kč vč. DPH firma FORTEX - AGS s ředitelem Tomášem Potěšilem (ODS).

V roce 2015 tuto stejně nazvanou veřejnou zakázku "Přístavba a stavební úpravy MŠ Pohádka, Nerudova" dělal zhotovitel Obchodní centrum SAN s.r.o. Šumperk, zastoupený jednatelem Josefem Vymazalem a stavbyvedoucím Václavem Můčkou v ceně ve výši 8 890 992,- Kč tj. 10 758 100,- Kč vč. DPH.

Josef Vymazal je ředitelem a spolumajitelem legendární stavební firmy SAN-JV s. r. o., ta je od roku 2012 v insolvenčním řízení na návrh věřitele. V roce 2013 si Vymazal založil stavební firmu Obchodní centrum SAN s.r.o.

„Od smlouvy jsme odstoupili kvůli nedodržení termínu, firma zvládla pouze hrubou stavbu. Nyní vypisujeme výběrové řízení na další stavební práce, firmy jsme přímo oslovili, protože je to urgentní. Naší snahou je novou přístavbu co nejdříve dokončit," sdělil šumperský místostarosta Tomáš Spurný 21.1.2016.

Mateřskou školu Pohádka v Nerudově ulici rodiče kvůli výhodné poloze vyhledávají. Právě tato školka dlouhodobě vykazovala nejvyšší podíl dětí odmítnutých k předškolnímu vzdělávání z kapacitních důvodů.

Radnice před několika lety již jeden pavilon přistavěla za pomoci evropských dotací. Po dokončení další přístavby se školka rozroste na čtyři třídy s celkovou kapacitou sto deset dětí.

Školka tím vyhoví mimošumperským rodičům z okolních vesnic, kteří ve městě pracují a chtějí sem umístit své děti.

Zdroj: http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/pristavba-skolky-v-nerudove-ma-zpozdeni-zatim-stoji-hruba-stavba-20160120.html
Reagovat

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na zahajovací koncert KLÁŠTERNÍCH HUDEBNÍCH SLAVNOSTÍ, který se uskuteční v neděli 2. července v klášterním kostele v Šumperku a nabídne pořad Pocta J. S. Bachovi v podání souboru Ensemble Frizzante. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolik členů má soubor Ensemble Frizzante?

a) 2
a) 5
b) 10

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní večer festivalu Hudba bez hranic s koncerty kapel O5 A RADEČEK a OLYMPIC, který se uskuteční v pátek 23. června v kulturním areálu v Dolních Studénkách, vyhráli Kristýna Tomanová ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Bořivoj Bartoš ze Šumperka, Michaela Dušková z Lukavice a Veronika Tomková z Leštiny.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu na festival.